738 Shares 8006 views

Głębokość sadzenia ziemniaków optymalne

Jest to bardzo ważny czas sadzenia ziemniaków. Od tego zależy w dużej mierze od wielkości plonów. Ma wartość odległości między krzewami i rzędy głębokości sadzenia. Ten ostatni określa się jako odległość od górnej bulwy do powierzchni gruntu i zależy od wielu czynników:

  • Sposób sadzenia;
  • Wielkość bulw;
  • jakości gleby;
  • Reżim wody.

Sadzenie na grzbietach

Jest to starożytna metoda sadzenia ziemniaków na glebach ciężkich. Obrobiony odcinek przewodu łączone kopania bruzdy 70 cm głębokości w grzbietach sadzenia. – od 5 do 10 centymetrów. Jeśli obszar nie zapłodnione rowki dodać próchnicy i popiołu (lub połowa łopatę i łyżka stołowa) r je na 30 centymetrów. Umieszczone w górnej części ziemniaków i przykryto ziemią, tworząc grzbiet wysokość 10 cm, szerokość go. – 20 cm.

W rezultacie, ziemia jest na wysokości 10 cm od ziemniaków. Metoda ta jest fakt, że bulwy mogą być sadzone wcześniej, łóżka rozgrzać szybko i szybko rośnie ziemniaki.

Jest on stosowany w obszarach o płytkich wód gruntowych. Wysokość grzbietu może być do 15 cm, a głębokość sadzenia 6-8 cm.

Po uziemieniu się wysokość kalenicy jest blisko 30 cm. W tym przypadku grunt między rzędami czysty, a po deszczu woda biegnie w Mezhuyev.

Rentowności wzrosły o jedną czwartą. Zbiorów z tej metody uprawy jest łatwe i wygodne. Ale ziemia jest trudniejsze, bo trzeba łopata dużo ziemi na innym etapie lądowania.

pod łopatą

Jest to najprostszy sposób. W dziedzinie zaoranej przy kopaniu dołu głębokości 8-10 cm. Następnie umieścić ziemniaki i przykryto warstwą gleby pobranej od następnego rzędu wgłębień. Odległość między krzewami wynosi 30 cm między rzędami. – 70 cm, jeśli jest ona zmniejszona, rośliny będą miały nic spud.

Wadą tego sposobu jest później sadzenie i niewielką ilość czasu między podłoże jest jeszcze zimny, a gdy już jest suche. W deszczowej pogody, rośliny są często uszkodzone przez różne choroby, ze względu na fakt, że bulwy w mokrej glebie.

Rów

Jeszcze bardziej pracochłonne niż na grzbietach. Ponieważ spadek kopania rowów, umieścić je w resztek roślin i chwastów (bez nasion), trociny, pokrytych ziemią. Dostają mokre zimy i wiosny, temperatura wzrasta, zaczynają pereprevat. W ten sposób ciepło jest podstawą ogrzewania. Usunięty górnej warstwy gleby określone bulwy i tworzą grzebień. Ziemniaków znajduje się na poziomie gruntu, i wylewa go na 8-10 cm. Wydajność przy hodowli w ten sposób jest zwiększona o 45% w stosunku do lądowania „na łopatę”. Ziemniaki zbierane czyste, nie zanieczyszczone. Ma dobre zachowanie jakości.

pojemniki

Bardzo ciekawe, ale w tym samym czasie zużywa sposób. Stosowane w małych obszarach. Materiałów budulcowych budują przyszłość ścianki pojemnika. Szerokość – do jednego metra, wysokość -. 30 do 50 cm długości powinny być one z północy na południe. Przejścia między złożami szerokości około 80 cm. W PRAWO tych przewodów nastąpi proces kompostowni odpadów. Resztki trawy, liści, słomy, trocin umieszczonym na dole. Wierzchnia warstwa będzie obornik, kompost lub humus. Wszystko to jest pokryte ziemią, zaczerpnięty z fragmentu lub gdzie indziej. Łóżko jest gotowy do użycia. Niepokojące razy, można go używać przez wiele lat. Konieczne jest jedynie, aby zaktualizować komponent do kompostu.

Bulwy sadzi się w dwóch rzędach w szachownicę. To sprawia, że możliwe jest równomiernie oświetlić rośliny, zwiększając ich wydajność. To jest dwa lub nawet trzy razy więcej niż tradycyjne metody uprawy. A ile duma będzie doświadczenie, pokazując jego przyjaciela cud kwiat łóżko!

W trosce o ziemniakach w tym mini-ogród jest łatwe i wygodne. Gleba nie trzeba kopać. Wystarczy poluzować o głębokości 7 cm. W ten sposób jest głębokość sadzenia. Sadzenie może być bardzo wcześnie. Spud nie jest konieczne. Schylać się nisko do pielęgnacji nie jest konieczne. Bulwy nie są zainfekowane, czyste, dobrze utrzymane.

Jest on stosowany w obszarach o wysokiej zawartości torfu.

Pod Czarnym agrovoloknom

W ten sposób uprawiane zwykle wczesne odmiany ziemniaka. Przygotuj łóżko. Nestle jej agrovoloknom. Wykrojnikiem otwory w nim poprzecznie 10 cm głębokość sadzenia – .. około 8 cm, aby mogła ona być umieszczone w ziemi, z otworów jest wybrany startera wąski zębatej. Umieść bulwy zasnąć na wierzchu ziemi. Nie Spud, ponieważ wilgoć spod krzaka nie odparować przez film. Kiedy przychodzi czas zbiorów, łodygi są cięte, a następnie usuwa się folię i wyjąć bulwy.

Taki sposób przyspieszenie dojrzewania ziemniaków na miesiąc.

Sadzenie ciągnik jednoosiowy

ogrodnicy pędy są coraz częściej wykorzystywane. Robią to łatwe do prowadzenia podstawowych prac pracochłonnych ogrodzie. Z ich pomocą pługa poluzowane, uprawianej gleby. Jednoosiowy i pomóc w sadzenie ziemniaków. Do tego zestawu kół metalowych tulejach i narybku. Dostosuj go na przełomie środkowej. Wskazane jest, aby przejść przez pierwszą bruzdę tak prosto jak to możliwe.

Umieszczenie kultywator koło w pobliżu krawędzi bruzdy otrzymanego poddawane sekundy. Odległość wynosi około 70 cm uzyskuje się, gdy mniejszy lub większy. – Regulacja szerokości obrotu skrzydeł. Bulwy umieszczono w bruzdy 30 cm. Głębokość sadzenia ilości silnikiem bloków 10-12 cm.

Posypać bulwy mogą być zmielone w tym samym bloku silnika. Do tej zmiany na kołach gumowych i rozwodnionego skrzydeł dwójnóg do maksymalnej odległości. motobloków koła trafi na ziemniaki, ale guma nie będzie jej krzywdy (jeśli małych pędów), a skrzydła wypełni bruzdy.

Ziemniaki można układać po dwa przepusty motobloków. Następnie rozstaw się trochę mniejsza – od 55 do 60 cm.

Holenderski ziemniaczana technologia uprawy

Holenderskie odmiany zdecydowanie najbardziej owocne. Dlatego starają się rozwijać w różnych regionach, w których ziemniaki mogą rosnąć w ogóle. Ogrodnicy zaczęli zwracać uwagę na fakt, że używają oni Holendrzy, co głębokość sadzenia ziemniaków z wieku. Cały proces jest ściśle malowane i odstąpić od niej w dowolnym kierunku jest niemożliwe, ponieważ byłoby to mieć negatywny wpływ na plony.

Okazuje się, że główną uwagę dają do napowietrzania korzeni roślin, to znaczy poprawa dostępu powietrza do nich.

W tym celu specjalne frezarki. Wytwarzają one bardzo wysokiej jakości rozluźnienie gleby. Po wylądowaniu natychmiast wylewa wysoki grzbiet, który jest bulw ziemniaków. W rezultacie, głębokość sadzenia ziemniaków na holenderskiej technologii jest trochę więcej, około 15 cm.

W dziedzinie obróbce tak ziemniaczana się w dwóch rzędach rozmieszczone 30 cm. Dalsze nawa 1 m 20 CM. Technika wychodzi na to, który zajmuje się roślin.

Zależność od składu gleby

Jeśli gleba jest glina, ale jeszcze wilgotne, nie ogrzewa głęboko kopać bulw nie ma sensu. Kiełki trudno będzie się wydostać. Ponieważ optymalna głębokość sadzenia dla takiej glebie powinno być 4-5 cm. Od wczesnych odmian sadzone są na sprzedaż, które często siedliskiem czarną agrovoloknom.

Kiedy wyschnie gleby, głębokość uszczelnienie ziemniaków podczas sadzenia wzrósł do 6-8 cm.

Jeżeli ziemia jest ogrzewany do odpowiedniej głębokości, a przy dopływie powietrza, bulwy pogłębiona 8-10 cm.

Zwykłą kulturę piaszczystej gleby obsadzone 10-12 cm powyżej poziomu gruntu.

głębokość umieszczenie ziemniaków wzrosły po Hilling. Dokonuje się to, aby stać się bardziej kruchy glebie, lepsze napowietrzanie, zwiększone powstawanie i rozwój owoców.

Hilling pokazano na glebach gliniastych, gdzie Sadzenie prowadzono wcześnie, aby płytki. W wyniku tego, warstwa ziemi zwiększa wysokość od 4 do 6 centymetrów.

Jeśli klimat jest suchy, pada deszcz trochę, albo często susza, grudek nie zaleca się trzymać. To w tych warunkach można prowadzić z ubytkiem resztkowej wilgoci i zmniejsza wydajność. Ale wtedy bulwy mogą wyjść na powierzchnię i zmieni kolor na zielony. Dlatego można rozluźnić glebę i rośliny wzgórze kilku centymetrów

Głębokość sadzenia ziemniaków w Czarnej Ziemi zależy od woli gleby. Ogrzane sadzonka ziemia pogłębiony do 12-15 cm.

Zapalniczka gleby, klimat cieplejsze, tym głębiej leżała bulwy i obniżyć spud.

Środkowe pasmo jest najpierw sadzone pod łopatą lub tyłu ciągnika, a następnie Spud dać zasadniczo lądowania na grzebieniu.

duże bulwy sadzi się głębiej niż płytkie.

Istnieje wiele różnych ciekawych sposobów uprawy ziemniaków. Można przykryć słomą. W tym przypadku, głębokość sadzenia 7 cm.

Słoma stos razy: po pierwsze – po posadzeniu wysokość złoża 10 cm, wtedy, gdy rosną pędy ponownie dodano .. Na ogół, warstwa ochronna osiąga co najmniej 25 cm. Jeżeli jest ona mniejsza, słoma nie pereprevat i chwasty przebić.

Rosnące w beczce

Metoda ta jest przydatna dla tych, którzy nie mają praktycznie żadnego infield i jeść ziemniaków uprawianych własnymi rękami, byłoby pożądane.

Lufa dowolnego materiału lub wysokie pole wlewa na dolną warstwę gleby na głębokość 15 cm. Powyżej kiełków stos z bulw. Kiedy one wzrosnąć do 5 cm, posypać kolejną warstwę ziemi i znowu czeka kiełkuje. Wypełniając w ten sposób część cylindra tak, że tylko w jednej trzeciej wysokości, stop do wypełnienia ziemi. Pojone, karmione. Zbiór usuwane stopniowo od górnej warstwy. Można dostać się do czterech wiader ziemniaków z jednej beczki.