457 Shares 4616 views

Dlaczego pali piekarnik: Możliwe przyczyny i rozwiązania

pali dlaczego Oven? Możliwe przyczyny szukają wszyscy, którzy mają dyspozycji jest źródłem ciepła o bogatej historii. Większość dzisiejszych obywateli uważa, piec relikt z przeszłości, obiekt jest całkowicie jednoznaczne. W rzeczywistości jest to dość skomplikowana struktura technika. Zdarza się, że w operacji pokojowej nagle wypełnionej lotnych produktów spalania pieca i części stają się czarne sadzy.

Jeśli dym

Praktyka pokazuje, że „stare” i popularny dzisiaj. Więc pytanie jest istotne. Popyt „piec”, a drugi „teplobazy” z metalu. Składają się one z paleniska i komina. Wydawałoby się prosta. Ale dlaczego piec żelazny pali? Możliwe przyczyny zwężenie komina spowodowane osadów sadzy, luźne drzwi. Piec cegły posiadają wewnętrzne kanałów spalinowych w celu zatrzymywania ciepła dłużej.

precedensy Część uciążliwi starożytnego procesu – koncern profesjonalnych twórców piecyk i kominiarzy. Jednak istnieją pewne problemy, które można określić właściciela.

Tak, wszystko było w porządku i nagle piec w kąpieli (i ewentualnie gdzie indziej) zaczął się palić. To powinno zaalarmowania każdego rozsądnego pracodawca: być może nie było rozprężania, które prowadzą nie tylko do wzrostu odpadów drewna lub węgla, ale także ogień.

ważne zapobieganie

Powtarzać: zidentyfikować i wyeliminować przyczyny dymu, przyczyną, która była domy, domki letnie lub piekarnik do kąpieli, można skorzystać z usług profesjonalistów, ale dlaczego nie zajrzeć do własnego tematu czy rzemieślników nie są w pobliżu? Cokolwiek to było, właściciel pieca musi pamiętać, że problem jest łatwiej zapobiegać niż naprawiać.

Że zbyt często borykają się z dlaczego piec dymi, możliwe przyczyny, trzeba zatrzymać na winorośli. Przynajmniej raz w roku należy dokładnie sprawdzić murze, czyszczenia komina. Uważa się, że najlepszy czas na to wczesna jesień: jest jeszcze ciepły, nie ma potrzeby się spieszyć, jeśli działania profilaktyczne wykonane są na tyle uważnie, można powtórzyć proces poprawiania niedociągnięć.

Zdarza się, że właściciele rozpraszany przez inne zadania i odroczył inspekcji i czyszczenia później. Lub kupił dom z kominkiem w opłakanym stanie. Co robić w takich przypadkach? Zwiększyć uwagę na ważny obiekt! Jeśli czujesz, że przy stałej temperaturze „za burtę” brakuje zwykłej dziennej ilości brykiety opałowe (torf, węgiel), – jest to sygnał do podjęcia zdecydowanych na remont.

Urządzenia do usuwania sadzy

Często ludzie są zainteresowani, dlaczego pali drewnem rosyjski? Możliwe przyczyny wyeliminować? Kiedy dym z tego ogromnego obiektu (jak również z każdego innego „ognistym królowej”), należy sprawdzić przyczepność. Niedopuszczalne jest, że to było złe lub brakuje. Efekt wentylacyjny jest generowany w wyniku różnicy temperatur pomiędzy wnętrzem i na zewnątrz rury – to bez których nie można „białe” pieca. „Czarny” – bezrurowe, najstarszy powiedział higieniczne, zabiła grzyby, ale trudno się współczesny człowiek gotowy do mycia lub żyć w „brudny” wędzony wewnątrz.

W miarę upływu czasu, ściany tunelu do usuwania dymu pokryte warstwą sadzy. Uważa się, że nawet nagromadzenie tylko trzy milimetry znacznie zmniejsza się ilość ciepła z pieca. Istnieją narzędzia, aby usunąć sadzę. Można pożyczyć od sąsiadów lub stworzyć własną. Opcja 1: Weź kapronowy luffy z grubej przędzy, umieścić go do obciążenia kamień w starym siatka na zakupy (Durable mesh), przechodzą przez uchwyty liny. I do czyszczenia!

manipulacja priorytet

Wariant 2: pociętych kawałków drutu stalowego porównywalne z wymiarami komina. Weź rurkę duraluminium, otwory w nim, włóż pustą. Zrobić pętlę, dla którego batalion może być przymocowany do liny. Do masy tubki, napełnić go piasku (niektóre wypełnione ołowiu).

Najpierw oczyścić zewnętrzną centralny komin. Następnie przechodzimy do usuwania osadów popiołu i sadzy nagromadzone w przestrzeni nadduhovochnom. Obsada płyta żelaza jest bardzo ciężki, podnieś ją, nie wszystkie siły. Jeśli tak, to należy wybrać opcję za pomocą palnika. Najtrudniejszy etap – „mycie” kanały dymowe.

Niektóre ruchy są tak zwane czyste na zewnątrz drzwi. Potem sprawa pójdzie dobrze szybciej. Są cegły ins. Nieufortyfikowany główne bary sprzęgła są usuwane, jeśli to konieczne, a po czyszczeniu jest włożona z powrotem. (Ważne jest, aby je zaznaczyć).

Przywrócenie powietrza

W twoim przypadku komin jest czysty, drzwi są zamontowane, ale to nie pomaga? Więc dlaczego piec pali? Możliwe przyczyny można szukać poniżej:

  • Rura ma nasadkę ochronną. W wietrzne dni wieje tam. Poczekaj na elemencie objadania się skończy, i zaakceptować instalację ratującej życie środki „cap”.
  • Przyczyną dymiącego drzwi pieca lub dmuchawy mogą być rozgałęzione drzewa, wiszące na rurę. Okluzja uniemożliwia wypływ powietrza, podmuchy wiatru wykopanie rury. Pojawia wsteczny ciąg, dym idzie w górę i do pokoju. Wydajność: usunąć oddziały w okolotrubnom przestrzeni. Nawiasem mówiąc, wypróbować metodę, jeśli jesteś zdziwiony poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego nowe spalin pieca. Możliwe przyczyny na powierzchni, musimy tylko do analizy sytuacji, aby zwiedzić okolice: wysoki mur wokół? Jest to również czynnik ryzyka pod względem obsady powietrza powrotnego. Niekoniecznie barierą zniszczyć lub wycięte otaczających drzew – chronią nasadkę rury.
  • Dach grzbiet znajduje się powyżej rury. Koliduje to z normalnym powietrzem. GROW rury, a wszystko pójdzie jak zwykle.
  • Układanie zniszczone przez złą pogodę (nie na próżno próbuje zły wiatr, obfite opady, silne mrozy). Szczelina jest wdmuchiwane wiatr. powstają nagromadzenie powietrza. Link jest uszkodzony. W takiej sytuacji wymaga pilnych napraw.

Wady drzwiami i komorą spalania

Wiele osób zastanawia się, dlaczego piec pali się w wannie? Możliwe przyczyny:

  • Oczyścić drzwi nie całkowicie zamknięty otwór. Prowizorka środka – ustanowić szczelina cegły odpowiedniego rozszczepiania, powlekaną warstwę gliny, podstawowa – wybór i instalację odpowiednią przegrodę.
  • W przypadku stosowania jako drewno opałowe, suche krzaki pomidorów i ziemniaków i innych resztek roślinnych z ulubionym ogrodzie, a także słomy, siana, konieczne jest, aby popiół pit dłużej.
  • Komora spalania jest uszkodzony. W tym przypadku, dym pojawia się po otwarciu drzwi. Konieczne jest podjęcie działań w celu zwiększenia przyczepności. W przypadku szeregu spoin piekarnika pomocy wielu cegieł krawędzi równo z ramą wentylatora drzwi. Dzięki umieszczeniu przewodu wentylacyjnego pod drzwiami pieca (a) będzie uratować mostek cegieł na górnej krawędzi drzwi zamontowane w pobliżu tylnej ściany paleniska.

Po przeanalizowaniu powyższych przypadkach, można znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego rosyjski pali nowy piec? Możliwą przyczyną (oprócz uszkodzeń strukturalnych), zazwyczaj w połączeniu z rurką pieca, drzwi, klap.

Komin jest zatkane w nim wilgoć

Jeśli barwa biaława dym przechodzi przez przeciekającego zamknięty zawór udaru lecie sprawdzenia obecności odgałęzienia rur, cegieł, kawałki (mogą być zatkane). Ponadto, upewnij się, że nie musi być oczyszczone z sadzy.

W przypadku zawartości wilgoci, spalin, suszenie odbywa się w następujący sposób: najniższy otwór otwiera się do czyszczenia, to rozkłada mini broni chipa (Odpowiednie tabletki paliwa – „suchy alkohol”). Jednocześnie, wszystkie ich ogrzewać piec. Gdy pręt jest zmniejszona, otwór jest określony.

Innym powodem, piekarnik pali? Możliwe przyczyny:

  • Nieszczelne ściany pieca;
  • nie jest wystarczająco duża plenum gaz;
  • przekrój komina przeliczony.

Może twój kominek – piec i gazy uciec do jednego komina. Aby uniknąć „dymovuhu” protopku zacząć z symbolem domu (kominek).

Dwa piece i ich kanały dymowe są podłączone do jednej rury na poziomie? Dokonaj przecina. Inną opcją: łączenie w pionie pieca powyżej lub poniżej (przez nachyloną kominem). Żywiczny sadzy spalany bezpośrednio w kominie (trocin drzewnych, długich zapałek pieców).

W specjalności sklepy mają środków, aby pomóc utrzymać komina w idealnym stanie. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a są dość łatwe do usunięcia sadzy i dymu.