642 Shares 7822 views

Kwiat wilczomlecz – piękna roślina z trującego soku

Kwiat wilczomlecz odnosi się do starożytnego tytułowej rodziny, która jest reprezentowana przez wiele różnych poglądów. Obejmuje to ogromna tropikalnych drzew i niskich rośnie trawa, i winorośli wspinaczka i cierniste krzewy i rośliny wodne.

Euphorbiaceae prawie wszystkie mają wspólną cechę: z liści i łodyg roślin z klasy pojawia się lepki, biały, mleka krowiego, sok. Ta właściwość i spowodowały pojawienie się nazwą Euphorbia. Niektóre rośliny z rodziny mają jasną sok, a prawie wszystkie z nich są toksyczne dla ludzi. Po kontakcie ze skórą lub w soku ciała może mieć negatywny wpływ. plemiona afrykańskie więc wykorzystywane w produkcji mlecz zatruć zatrute strzały.

Inną cechą tego gatunku jest rodzajem struktury kwiaty, zebrane w kwiatostany, które są często otoczone dużych efektownych liściach. Niektóre rośliny są bardzo podobne do kaktusów. Wilczomlecz ma wyprostowane łodygi, z której rozchodzą się liczne pędy. Hodowane w domu kwiat wilczomlecz może osiągnąć 3 metry wysokości.

Mieszkania zazwyczaj rodzą takich odmian jak trójkątne, który przypomina żyrandol, belozhilchaty – jak palma, mila – koronę z cierni, a poinsecja (piękny) – Milkweed, kwitnące na Boże Narodzenie. Trudno wyliczyć wszystkie różnorodne wspaniały, fascynujący dla jego dyscypliny i prostoty roślin. Można jednak określić ogólne zasady pielęgnacji wilczomlecz domu.

Wybierając pokój kolory wilczomlecz, należy wziąć pod uwagę wielkość ich przyszłości, która zależy od odmiany. Dlatego, kupując zakład, nie powinno być miejscem, gdzie będzie się znajdować. Przy zakupie należy wybrać zdrowy kwiat bez uszkadzania liści i łodygi.

Rośliny domowe dość łatwe w pielęgnacji. Kwiat wilczomlecz potrzebuje dużo światła i, w przeciwieństwie do wielu innych gatunków, nie cierpią z powodu skutków bezpośredniego światła słonecznego. Zróżnicowaną Euphorbia w cieniu może nawet stracić kolor. Odpowiednia temperatura wynosi 20 °. Tylko kilka odmian toleruje krótki czas zmniejsza się do 5 stopni.

Rośliny nie lubią nadmiernego podlewania. Aby zapobiec gnijących gałęzi i łodyg, nie powinny być narażone na cieczy podczas podlewania. Wiosną i latem wilczomlecz należy rozpylać na wilgoć zimowym całkowicie zatrzymany do czasu całkowitego wyschnięcia gleby.

Bez względu na to, jak trwałe nie były rośliny, kwiat wilczomlecz nie tolerują przeciągi, które prowadzą na żółknięcie i opadanie liści.

W trosce o kwiat, konieczne jest monitorowanie wygląd rośliny, musi być wolne od kurzu. Ręce dotknąć wilczomlecz pokój kwiat nie jest zalecane, ponieważ kurz najlepiej usunąć za pomocą szczotki.

Przesadzanie roślin produkują nie więcej niż dwa razy w roku. Aby to zrobić, należy podnieść pojemność więcej niż poprzedni. We śnie gleby dla kaktusów lub sukulentów (zawierający jedną trzecią piaskowca). Na dnie doniczki spienionych kamieni gliny lub zorganizować odwadnianie.

Propagowane pokoju kwiat wilczomlecz zwykle przez sadzonki. Wytnij łodygi późną wiosną, czekać aż do rozlanego soku. Cięcia powinno posypać węgla i suszyć przez 2 dni. Następnie łodygi mogą być przemieszczane w otwartym terenie. Podczas ukorzeniania rośliny są chronione przed bezpośrednimi promieniami słońca, a gleba powinna być wilgotna.

Na roślinie mogą czasami atakują robaki z której usuwane za pomocą specjalnych środków owadobójczych.

Oprócz uprawy domowej różnego rodzaju ozdobne spurges uprawianych w łóżkach ogrodowych i kwiatowych. Mogą one zostać wykorzystane do wydania toru poziomego lub podkreślić grzbiety krawędzi i dekoracji zacienionej części.