236 Shares 6780 views

Deska parkietowa: rozmiary, typy, kolor

Wydawałoby się, jakie problemy mogą pojawić się przy wyborze materiałów, takich jak podłogi? Standardowe wymiary, układania klasycznego algorytmu. Ale to nie wystarczy po prostu wybrać ulubiony kolor, ważne jest, aby zwrócić uwagę na właściwości techniczne, jak określają trwałość materiału.

Co sprawia, że deski

Deska parkietowa jest powłoką wielowarstwową. Cenne lasy służyć jako warstwy zewnętrznej. Tak, że w czasie nie zostanie usunięte, górnym pokładzie pokrywa olejem parkietów lub specjalnym lakierem ochronnym.

Aby chronić je przed deformacją mechaniczną na zmiany temperatury, zmiany wewnętrznej warstwy płyty z użyciem listwy wykonane z taniego drewna. Warstwa ma specjalny system blokujący, prostopadle dekoracyjny fornir. Powłoka deski podłogowej zacieków nie była wymagana sztywność, należy użyć dodatkowej warstwy spodniej.

Struktura i wielkość

Wszelkie podłogi, „Dąb” w tym musi być wolny od wad. Materiał suszy się, cięte na odcinki o żądanej długości i szerokości, miele. Na dolnych i środkowych warstwach wybranego drzewa niskich kosztach. Krawędziach deski poprzycinana do listew, są produkowane i dekoracyjny fornir. Następnie kompilacji „ciasto warstwę”. Po pierwsze, warstwa środkowa jest spojona ze specjalnego materiału wykańczającego klej, po czym podstawa jest połączona z warstwą środkową. W końcowym etapie Parkiet „Oak” jest ziemia, a na wewnętrznej części wyciętych specjalnych złączy narzędziowych.

Długość płyt ma granice 1,8-2,5 metrów, szerokość – rzędu 20 cm i grubości. – Gama 0.7-2.5 cm, w zależności od grubości, płytka składa się z kilku rodzajów. Najcieńszy z nich jest materiał o grubości 0,7 cm. Po ułożeniu, że nie drapie służy do budowy przy niskich progów drzwiowych. Parkiet grubość 2,5 cm oznacza maksymalną wartość. Takie tablice są istotne dla urzędów i organizacji, w których istnieje duże obciążenia mechaniczne.

Płyty różnorodność wyboru

Ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru materiałów, takich jak podłogi. Cena za to zależy od wielu parametrów, takich jak drewno. Istnieje pewna Klasyfikacja tego materiału dekoracyjnego, z którym płyta może być wybrany z pożądanych charakterystyk.

Na parkiet warstwa wykończeniowa Deska jest wykonana w postaci całych liści, więc rysunek jasne i piękne. W podwójnej modyfikacji pasmo warstwy górnej wykorzystuje dwie listwy jakościowo dopasowane do siebie. Długość może być podzielona na dwie lub trzy części.

Trzy taśmy podłogowe „Tarkett” posiada trzy rzędy płytek, które są umieszczone równolegle. W związku z przesunięciem wzdłuż długości powłoki otrzymanej z oryginalnym wzorze jak jodełkowy, plecenie, pokładów.

Model wielowarstwowa górnej części wielobarwnego wzoru z małych pasków. Na przykład, parkiet „Ash” projekt na cztery pas jest idealny do miejskiego mieszkania w klasycznym stylu, charakteryzującego się wspaniałymi figur dekoracyjnych.

komisja konkursowa

Ten termin jest przeznaczona do sortowania wierzchnią o następujących parametrach:

  • cięcia wykonania;
  • liczba i wielkość węzłów w drzewie;
  • Kąt włókien drewna;
  • kolor;
  • Istnienie i wielkość bieli.

Każdy producent ma swój własny podłogi, cena za nią też jest inna. W zależności od nacięcia (promieniowym i stycznym), nie stwierdzono istotnych różnic w charakterystyce działania.

Gdy promieniowe cięcia drewna pień tnie się wzdłuż linii, która przechodzi przez rdzeń. Płyta zawiera całą długość jednorodnej strukturze, jednolity kolor. Włókna są równoległe do słojów rocznych drzewa. Drewno z takiego cięcia kurczy się nieco, że małżeństwo jest dużo, więc gotowa posadzka ma wysoką cenę. Parkiet Tarkett Salsa «Oak” o wymiarach 2283 * 194 * 14 ma wartość 2100 rubli.

Styczny opcja cięcia nie ma przechodzić przez środek piły przychodzi do rocznych słojów. Ukończony deska ma ciekawy i jasny wzór wyróżnia się słoje. Ta posadzka ma ten sam rozmiar, ale jego cena jest znacznie niższa.

Ostatnio producenci wykorzystali połączoną wersję cięcia drewna. Deski uzyskuje się nie tylko doskonałą wydajność estetycznej, ale również wysoką jakość.

Deska parkietowa „Standard”

Należy ona do najwyższej kategorii, ma wyraźny wzór, delikatne i łagodne przejścia z jednego cienia do drugiego. Nie GOST 862.1-85, przy czym sprawdzane podłóg: wielkość, wiruje, kolor, stan powierzchni. Seria Wood „Standard” posiada kategorii A.

Grade „wiejskim”

Ten podłogi jest standardowy, lecz w jego wytwarzania z zastosowaniem dwóch wersji cięcia. W efekcie, materiał ma naturalny wzór, spektakularne przejścia kolorów. Można tu obecność małych uszkodzeń na drewno, bieli, ukośnych włóknach, obecność węzłów.

Wersja gospodarka deski podłogowej nie jest przeznaczony do rygorystycznych standardów cięcia. Pakiet może być deski, które są poprzycinana w jakikolwiek sposób. Producent ma prawo określić, ile węzłów, pęknięć będzie w produkcji. Dopuszcza się i smug, włókna nachylone ekonomiczna postać deski podłogowej.

wniosek

Do zakupu podłogi miłe dla oka, miał długą żywotność, konieczne jest, aby wybrać prawidłowo. Wiele domów w pierwszym zwrócić uwagę na cechach zewnętrznych materiału dekoracyjnego, zapominając praktycznego zastosowania. W celu opieki nad powłoka była łatwa i wygodna, preferencja należy do materiałów o ciemnej barwie. Jest niepraktyczny płyta z lakieru genialny powierzchni. Będzie to wyraźnie widoczne zadrapania, szybko musiał zmienić podłogi.

Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup matowej ciemnej deski, to będzie niewidoczne drobne rysy, kurzem i uszkodzeniami. Fani lakierować podłogi światła będą musiały zwrócić szczególną uwagę na nich, aby użyć specjalnego sprzętu ochronnego.

Deska parkietowa jest znacznie tańsze niż parkiet. Ale nie ma różnic w charakterystyce technicznej między nimi. Dlatego materiał dekoracyjny w krótkim czasie stał się popularny i popularne wśród konsumentów.