575 Shares 1470 views

Jak zrobić podłogę w prywatnym domu sam

Teraz gwinty na budowie i naprawie, są niezwykle popularne. Większość budynków obecnie w eksploatacji zostały zbudowane co najmniej 50 lat temu i do przewidzenia, teraz wymaga poważnego remontu. Oraz wzrost dochodów pozwoliło wielu poważnie myśleć o naprawie lub nawet zbudować coś nowego. Nie jest zatem zaskoczeniem, że kwestia, jak zrobić podłogę w prywatnym domu, zainteresowanych wiele.

Proste jak i skomplikowane rozwiązania

Istnieje ogromna różnorodność opcji jak zrobić podłogę w prywatnym domu. Ostateczny wybór zależy przede wszystkim od środków finansowych, które ludzie są skłonni inwestować w naprawy. Na podstawie dostępnej ilości, może być ustalona z technologii, materiałów i sposobu, w jaki jest to sposób na ciepłą podłogę w domu. Wszystkie opcje można podzielić na dwie grupy: całkowite przeprojektowanie istniejącej podłodze lub aktualizacji.

Zrób „od zera”

Najlepszym sposobem na podłogę w prywatnym domu – to ponownie uruchomić go, usuwając starą. Oczywiście, nowe materiały pojawiły się dopiero niedawno, a więc stosowany w starszych budynkach nie mogą. Zazwyczaj w domach prywatnych zostały wykonane drewniane podłogi do systemu tyle. Przy prawidłowej instalacji jest dość ciepły i praktyczny. Teraz jednak to rozwiązanie jest ograniczone zastosowanie. Na przykład, niektóre wykładziny podłogowe umieszczone na drewnianej podstawie jest niemożliwe. Tak więc, nie można umieścić płytkę na nim.

Zazwyczaj w odpowiedzi na pytanie o tym, jak zrobić podłogę w prywatnym domu, oferują do wykonywania jastrychu. Aby to zrobić, wszystkie stare struktury są demontowane, a powierzchnia bazowa jest wypoziomowana. Ponadto, dolna podstawa podłogi wylewa żwiru, wióry cegła, piasku lub mieszaniny – ten tworzy rodzaj poduszki. Na wierzchu tej warstwie umieszcza się materiał krojenia wilgotność gleby. Może to być papy, folii, glina, gęstą pianę, i tak dalej.

Następnie należy określić poziom przyszłego odlewu. W tym celu, z dolnej części bramy w górę dozuje dowolną odległość (30 cm, 50 cm, 1 m) i umieścić na ścianach na obwodzie etykiety. Następnie są one połączone linią, a już na plecach w dół tej samej odległości, umieścić znak. Muszą połączyć przewód. Wskazuje on do przyszłego poziomu podłogi. W pobliżu murów iw środku pomieszczenia są napędzane bary, górny punkt, gdzie kabel nie sięga 100-150 mm – grubość otuliny betonowej. Na równi z nich przelano żwiru RAM. Na szczycie tej warstwy jest piasek. Ostatnia warstwa – uszczelniania folii.

Następnym krokiem jest cała podłoga jest podzielony na sekcje, z szybkością 1-2 m, za pomocą szyn, wysokość które muszą być zgodne z przewodem. Roztwór ugniatania mieszaniny cementu, piasku i widełek, które są wypełnione na przemian w przekroju. Spłaszczyć musi być bar-zasada, która jest konieczna, aby zatrzymać się na szynach. Podczas suszenia jest zazwyczaj w odległości co najmniej 2 tygodnie. Następnie zaprawa (można stosować mieszaniny wytworzone z niezbędnymi dodatkami) tworzy cienką warstwę jastrychu.

Przywracanie starych

Jednak wiele osób chce wiedzieć, jak zrobić podłogę z domu bez niszczenia istniejących na legarach. Aby to zrobić, zgniłe dzienniki i deski są zastępowane, aby myśleć o podziemnym wentylacji pomieszczeń. Górne płyty część w jednej linii. Pasują podłoża, a następnie Płyta OSB (choć dopuszczalne i płyt pilśniowych arkuszy) izolacyjnego. Wszystkie warstwy są połączone z głównym parkiecie.