420 Shares 3614 views

Brytyjski SUV Range Rover Supercharged: specyfikacje, opinie

Zakres rodzina Rover jest jednym z najbardziej udanych członków klasy SUV. Twórcy marki był w stanie rozwiać ogólną ideę pojazdów terenowych jako brutalny, agresywny i jednocześnie trudna do opanowania. Oczywiście, podstawowe i niezbędne cechy nawet off-road są zachowane, ale mają bardzo praktyczny sens. Wersja Range Rover Supercharged, być może, jest najbardziej widocznym absolutorium stylu off-road. Która przewiduje szereg korzyści i kilka wad.


Ogólne informacje o modelu

SUV w wersji podstawowej można uznać za przykład niedrogiej i wysokiej jakości samochodu. Oczywiście metki nawet używanych egzemplarzy budżetu są daleko od segmentu, a koszt nowego pojazdu wynosi od 6 milionów rubli. do 9 milionów rubli. Ale biorąc pod uwagę charakterystykę pochodzenia i najważniejsze jest więcej niż uzasadnione. Modyfikacja Range Rover Supercharged pojawił się w 2010 roku, a wiele z jego wyjściu było powodu wielu użytkowników do pewnych niuansów kosmetycznych. W szczególności, właściciele zauważyć obecność tanim plastikowym wnętrzem, ciasnej przestrzeni w kabinie, i tak dalej. D. Nowa wersja była poprawna w tych aspektach, ale w tym samym czasie twórcy pracowali dobrze i przez elektrownie.

Faktem jest, że oprócz solidnego wyglądu, linia jest zawsze charakteryzują przemyślane gamę silników, co potwierdza wyposażenie godne Range Rover 4,2. Supercharged z kolei otrzymał silnik V8 o pojemności 5 litrów, który dodał uwagę na rodziny. Ponadto SUV otrzymał nowe reflektory, zderzaki i krata. Ale, co dziwne, na zewnątrz jako całości pozostał niezmieniony.

podstawowe dane techniczne

Przez Występ klasyczne wzory SUV zawsze dawał więcej pozytywnych odpowiedzi. Modyfikacja Range Rover Supercharged, których cechy są przedstawione poniżej, wygląda bardziej odpowiednio pod względem realizacji technicznej:

 • Szerokość – 195 cm.
 • Wysokość – 190 cm.
 • Rozstaw osi – 288 cm.
 • Tor z przodu – 162 cm.
 • Rozstaw kół tylnych – 162 cm.
 • Prześwit – 22 cm.
 • Ilość miejsc w kabinie – 5.
 • Zawracanie – 12 metrów.
 • Bagażnik – do 1754 litrów.
 • Krawężnik 2,7 m.
 • Całkowita waga – 3,1 tony.

W porównaniu z podstawowej wersji samochodu ma mniejszy rozmiar, ale jeśli porównać z pewnymi modyfikacjami, sport, sytuacja jest odwrotna. Tutaj możemy wspomnieć jeszcze jeden aspekt. Projektanci z użyciem stosunkowo wysoką bazę władzy, pod warunkiem użytkownikom więcej przestrzeni w kabinie. Generalnie, nawigacja, dynamiczne i ergonomia w niniejszej modyfikacji realizowany w sposób naturalny, bez ograniczania się nawzajem. Bilans wygody, kontroli i mocy napełniania stało się możliwe tylko z powodu tej samej zasadzie konstrukcyjnej, mimo że otrzymał kilka podstawowych usprawnień. Przykładowo postanowiono pneumatycznego mechanizmu zawieszenia, jak i dostosowania w odniesieniu do układu hamulcowego.

specyfikacje silnika

Na początek warto zauważyć, że jednostka o 4,2 litra, podczas gdy występuje w wersji Supercharged. Następnie w gamie silnikiem mocniej zakorzenione żarłoczne instalację z wysokim potencjałem. Podstawą linii wynosiła dwa V8 jednostka posiadająca objętości 5 litrów. Po pierwsze, atmosferyczny, produkuje 375 litrów. s., a druga sprężarka dostarcza 510 KM. a. Ale ostatnio, nie było również trzeci Range Rover V8 Supercharged, który jest zainstalowany pod maską turbodiesel. Ta wersja silnikiem o pojemności 4,4 litra. liczność w pojemności 313 litrów. a.

Zachowanie na drodze

Zwykle zakres modernizacji silnika prowadzi do zmian w kontroli. Niekoniecznie na plus lub minus, ale korekty są niemal nieuniknione. W tym przypadku znaczna narastanie potencjału energetycznego ma prawie żadnego wpływu na zachowanie tradycyjnego stylu SUV. Manewry wykonywane są szybko i bez zwłoki. Na starcie silnika Range Rover Supercharged reaguje płynnie, ale później napór wpisane lawiny. Skrzynia biegów przedstawione automatyki, pracuje bardzo szybko, dokładnie i orientacyjnie. Reszta emocji jazda w większości właścicieli jest również dość miłe. Maszyna jest dobry przejawia się, a na drodze, aw strumieniach miejskich. Ponadto, nowa wersja jest szczególnie dobra dla swoich małych akcentów. Tak więc, aby pomóc ciężki ruch pochodzi zaprojektowany widoczności i przy słabej widoczności na ratownictwa drogowego zmienionych optyki.

Range Rover Supercharged Optsional

Brytyjskie SUV są po prostu stworzone do wdrożenia różnych ulepszeń. Model ten oferuje szerokie spektrum ogrzewanych narzędzi, wśród których urządzenia kierowniczego, systemów do krzeseł, okien i kontroli klimatu. Należy do tego rodzaju transportu i czujniki parkowania. Doładowaniem organicznie nadające się do obiegowego układu z czujnikami do przodu i do tyłu.

Komfort jest w kabinie, „Range Rover” jest przewidziany skórzana tapicerka, wentylację siedziska, zasilanie dla zębatki kierowniczej, i tak dalej .. W odniesieniu strukturalnie wyprzedzeniem mogą być dostarczone z zawieszeniem pneumatycznym, zaczynając od koła podgrzewacz elektrowni i aluminiowe formatu R20. Wśród opinii czasami można znaleźć doświadczenie wymianą infrastruktury elektrycznej, ale to rozwiązanie w większości przypadków nie jest uzasadnione. Zazwyczaj jest on stosowany, jeśli część multimedialnej wymaga wsparcia ze sprzętu high-wzmacniającego z odpowiednim okablowaniem. Ale nawet według standardów przeciętnego głównych europejskich automakers elektrotechniki, ten model jest na przyzwoitym poziomie.

pozytywne opinie

Modyfikacja można nazwać sukcesem na wiele sposobów. Najważniejszą rzeczą jest to, że samochód nie traci podstawowe korzyści, dla których został cenione i miłośnicy jeździć off-road, i zwykłych kierowców miejskich. Ale główną pozytywną opinię na temat Range Rover Supercharged wdrażane są innowacje. Oczywiście, nie może produkować dobre wrażenie na silniku ponad 500 litrów. a. Zwłaszcza, że napór praktycznie komplikuje manipulowanie skrzyni biegów i kierownicy.

Elektrownia według właścicieli maszynie niesie konstrukcję jak piórko. Jeśli chodzi o wnętrze, to do niego prawie żadnych skarg. Po modyfikacji i pomyślany jako sposób do pracy na tych samych błędów wewnątrz. Według właścicieli, wnętrze jest przestronne, wykończenie wysokiej jakości, wielofunkcyjne fotele i ogólnie ergonomia, wykonane na obecnym poziomie.

negatywne opinie

Poważne roszczenia do samochodu jest niewiele, ale małe niuanse mogą nadal zawodzi. Najbardziej obraźliwe, może stać się hałas aerodynamiczny. Niska efektywność izolacji i powiedział właścicielom poprzednich pokoleń i wersje odnowiony, ale producent nie poprawiła tego parametru. Istnieją inne niedociągnięcia w Range Rover Supercharged. Opinii wielu właścicieli pojazdów wskazują na problemy w korzystaniu z napędu oraz, w szczególności, działanie mechanizmu różnicowego. Mówić o poważnej krytyki nie jest konieczne, ale wielu konkurentów funkcja mechanizmu napędowego w ciężkich zdolności off-road jest wdrażany efektywnie i wydajnie. Ale potem znowu, tych, którzy nie chcą, aby ręcznie próbować zoptymalizować SUV w tej części, eksperci radzą, aby po prostu przekazać dokładnych warunków wykorzystania mocy produkcyjnych. Offroad zapewnia jeszcze więcej formatów ruchu.

wniosek

Przez współczesnych standardów Supercharged nie jest segmentem prekursorem, chociaż szereg prac restyling. Jednak twórcy tej wersji był w stanie położyć pojęcie SUV, w którym zawartej znaczącej zmiany, ale zachowane stare cnoty. Warto zauważyć, że „Range Rover” nie jest czymś wyjątkowym w swoim segmencie. On ma praktycznie żadnych unikalnych komponentów technologicznych i strukturalnych, które nie wykazuje konkurencyjne modele. Jest to jednak w wysokich Supercharged podstawowych parametrów rozszerzone pory, że wielu ekspertów uważa, że jest to najlepszy pojazd terenowy. W szczególności podkreślić jego niezawodność, łatwość obsługi i wysoka zasobów pierwiastków grupy roboczej. Nie wspominając korzyści związane z ergonomią w kabinie dla kierowcy i pasażerów.