757 Shares 4218 views

Przyczepa do UAZ. Rodzaje i Przyczepy

Popularny SUV UAZ produkowane w Uljanowsk, można słusznie uznać za najbardziej hardy rosyjskich samochodów. Ta cecha on zdobył nie tylko ze względu na jego terenie, ale również zdolności. Nawet stary „Bobby” (UAZ 469) można łatwo przeprowadzić dwie osoby dorosłe i 600 kilogramów bagażu ładunków. Maszyna jest w stanie UAZ i więcej, ale to wymagałoby przyczepy. On doda się do całkowitej pojemności co najmniej kolejne pół tony.


Wspinaczka biegu w skrzyni rozdzielczej i dość mocny silnik dobrze z transportu ciężkich ładunków.

wymagań dla przyczep UAZ

Przyczepa do SUV UAZ powinny mieć duży prześwit i koła o średnicy odpowiadającej kołami ciągnika-Oise. Standardowe modele dla samochodów osobowych do tej roli nie nadaje, ponieważ koła przyczepy nie powinna być tylko odpowiedniej wielkości, ale również nadaje się do stosowania w niskiej przepuszczalności. Dlatego w tradycyjnych modeli przyczep do rosyjskich pojazdów terenowych, takich jak UAZ-8109, a nawet gaz-704, producent zastawił możliwość pracy na wszelkich dróg i terenu, a bez żadnych ulepszeń do specyfikacji fabrycznych.

Przyczepa GAZ-704

Jest jedną oś platformie ładunkowej do transportu towarów. Jako podstawowy ciągnik z przyczepą za to na jego właściwości użytkowych należy stosować GAZ-69 i GAZ-69A.

Konstrukcja przyczepa jest raczej prymitywne i platforma metalowa przyspawana do ramy za pomocą składanych bagażnika. On ma hamulców ani pracy ani parking. Zawiesina składa się z dwóch podłużnych sprężyny typu i dwa amortyzatory. GAS-704 został wyposażony w markizy, które można usunąć i umieścić w specjalnym pudełku znajduje się w przedniej części platformy.

Obciążenie przyczepa 500 kg. Prześwit pod obciążeniem równym 28 cm. Pomimo faktu, że przyczepa GAZ-704 z GAZ-69 w 1998 roku została wykonana nie tylko produkcję, ale również z bronią, model jeszcze wciąż natknąć się na drodze. Obecnie samochód UAZ jest idealny jako przyczepa ciągnika dla tego modelu.

UAZ-8109

Zgodnie z projektem, przyczepa UAZ-8109 jest niemal identyczna do jego przodka GAZ-704: jednej osi, tym samym zawieszeniem i pochylenia. Nawet ładowność wynosi 500 kg same. Zasadnicza różnica polega na tym, że platforma przyczepa może być usunięta i wykorzystać ramkę bez ciała.

Hamulce na nowego modelu jest również tam, ale zestaw zawiera dwa „buta” (ostrość), trzeba ująć koło podczas parkowania.

Koła na przyczepie, a także piasty są zjednoczone w całkowicie UAZ 469, która, zgodnie z charakterystyką wydajności przyczepie ma być używany jako głównego źródła napędu do jego transportu.

Do tej pory, przyczepa UAZ-8109 jest najbardziej popularne i powszechne wśród właścicieli samochodów UAZ off-road. Producenci zaawansowanych modeli przyjąć projekt tego modelu jako podstawa do wytwarzania nowych produktów.

Główną zaletą takiej przyczepy może być uważany za wysoki prześwit z krótkim podstawy. Może być używany w trudnych warunkach, na drogach o słabej przepuszczalności.

W skrócie, cała struktura UAZ-8109 uważa się za najbardziej skuteczne dla UAZ-469 oraz jego modyfikacji, a także dla UAZ „Patriota”.

Uniwersalne przyczepy UAZ

Przyczepa UAZ-8109 ma wąski skupić się na jednej marki samochodu. Natomiast nowoczesne producenci produkują modele przyczep, które są odpowiednie dla każdego rosyjskiego SUV. Określają one koła przeznaczone dla konkretnego ciągnika (UAZ lub „Pole”).

To jest trailer do UAZ „Patriot” zostanie ustawiony na rozmiar opony to 225/75 R16 i napęd. Odległość od głowicy sprzęgu do nawierzchni drogi 55 cm. Ponadto, te zmiany zwiększają przyczepy piasty koła, montażu dwóch łożysk w nich. Amortyzatory w przyczepie dla pojazdów UAZ są hydrauliczne.

modyfikacje

W zależności od tego, jaki ładunek będzie transportowany na przyczepie, jego modyfikacja została wybrana.

Jeśli planujesz transport długich i ciężkich ładunków, takich jak łódź, a następnie trzeba będzie przyczepę posiadającą dwie osie. Off-road nie będzie to zrobić przed wyjazdem, warto pomyśleć wcześniej trasę i wykluczyć z problematycznych części drogi. Ponadto, taka przyczepa wymaga kierowcy mają prawo otworzyć kategorię „E”, a łączna masa przekracza 750 kg.

Jeśli planujesz używać przyczepa jest dość szeroki zakres, na przykład, do transportu towarów masowych, ma sens kupić przyczepa wywrotka. Ten wszechstronny modyfikacja ma szeroki zakres zastosowań. Często producenci przyczepy wyposażone w wyciągarkę o pojemności do 550 kg. Ten dodatek umożliwia użycie wywrotka do transportu ATV. Wyciągarka znacznie ułatwiają jego załadunku na ciężarówkę.

Do przewożenia niewielkich ładunków jest bardzo nadaje się do przyczepy jednoosiowe UAZ, opartego na modelu 8109.

Dla wszystkich producenta modyfikacje przyczepy jest zastosowanie wodoodpornej markizy, które będą chronić obciążenia od wiatru i opadów atmosferycznych.

Trailer Service

Przyczepa do Oise, jak samochód, potrzebuje trochę uwagi i opieki.

Najlepiej przechowywać go, oczywiście, to lepiej w suchym garażu w celu zminimalizowania skutków korozji na częściach. Ale co do zasady, w pobliżu maszyny nie jest miejsce dla przyczepy, więc na zewnątrz muszą być przechowywane pod przykryciem lub wodoodpornej namiotu. Nie wolno nam zapominać, że skrzynia jest rodzajem pojemnika, w którym może skroplić się wilgoć, a to nieuchronnie prowadzi do powstawania korozji.

Po użyciu, szczególnie w deszczową pogodę, przyczepa musi być czyste i usunąć brud z stawach części. Taki środek nie pozwoliłby rdza się rozwijać. Konieczne jest, aby okresowo sprawdzać stan pierścieni łożysk piast i nasmarować je w razie potrzeby. Do monitorowania ciśnienia w oponach przyczepy następujące instrukcje w instrukcji obsługi. Nie ma potrzeby, aby przeładowywać trailer – może to doprowadzić do uszkodzenia jego zawieszenia.

Monitorować status zespołu styków elektrycznych. Terminowego usuwania produktów utleniania, jak również ściśle monitorować stan sygnału świetlnego. Wadliwe urządzenia świetlne mogą spowodować wypadek.

Nie wolno nam zapomnieć, że korzystanie z przyczepy sprawia, że samochód-przyczepa – wzrost zrywki i promień skrętu. Dlatego przy zakupie przyczepy trzeba zwrócić uwagę na kształt urządzenia do podłączenia przyczepy do pojazdu ciągnącego.

przyczepa z dyszlem

Przyczepy są dostępne w dwóch rodzajach złącz (dyszla): w kształcie litery T i trójkątne. urządzenie łączące trójkątny kształt ma przewagę nad kształcie litery T, nie tylko pod względem niezawodności, ale również pod względem sterowności. Ponadto, kierowcy często używać go jako platformy do koła zapasowego.

Niezależnie od modyfikacji, na Oise przyczepą podczas normalnego użytkowania i dobrej opieki jest w stanie obsłużyć więcej niż jedną dekadę.