835 Shares 8177 views

Chevrolet Niva ( «Chevrolet Niva") silnik diesla – czy kupić?

Prawie 5 lat temu sieć ma plotkę, że „AvtoVAZ” zaczęły być wydawane „Chevrolet Niva” SUV z silnikiem Diesla w limitowanej serii. Jednak pogłoski nie zostały potwierdzone. Fakt, że na Wołgi Automobile Zakładu nawet nie poruszył kwestię rozwoju nowych silników Diesla „Chevrolet Niva” SUV. Ich produkcja została odrębna jednostka – „Motyw Plus”. Zarządzanie „AvtoVAZ” wydał zgodę na uwolnienie swoich pojazdów pod marką firmy z tunerów.

Jaka jest różnica między „Chevy Niva” diesel i wersji benzynowej?

Wystarczy pamiętać, że zmiany mają zastosowanie tylko do części technicznej. Zewnętrznie diesel „Chevrolet Niva”, wydany przez firmę „Subject-Plus”, różni się tylko znak „1.9 TD„na pokrywie bagażnika (patrz fot. №2). Część techniczna jest całkowicie zmienił Silnik i skrzynia biegów.

Charakterystyki transmisyjne silnika i

Nowa jednostka różni się od benzyny jego moc i moment obrotowy produkuje. Zatem, strojenie studio „Subject-Plus” są dostępne w dwóch wersjach elektrowni o mocy 100 i 120 KM. Ostatnie urządzenie różni się od pierwszego obecność turbosprężarki. W tandemie z jednostkami wysokoprężnymi są 5-biegowa manualna, który jest dostarczany przez japońską firmę „Aisin”. Kiedy w jej objętości roboczej 1,9 litra „Pole Shevi” diesel wchłania nie więcej niż 7,5 litra na 100 kilometrów. Dla porównania, jego wersja benzynowa spędza do 12 litrów na „setkę”.

zalety

Główną zaletą tej wersji wysokoprężnego „Niva” oczywiście jest jego niskie zużycie paliwa, które po prostu rozmawialiśmy. Również „Chevrolet Niwa” napędowy charakteryzuje się mocy i wysoka moc napędowa przy niskich obrotach silnika, co jest szczególnie istotne w SUV napędu na cztery koła z jazdy terenowej. Warto również zauważyć obecność wbudowany w klimatyzacji i wspomagania kierownicy hydrauliczne we wszystkich wersjach „Niva” z „Themes Plus”.

braki

Są one, niestety, znacznie więcej niż korzyści. Zasadniczo kierowcy skarżą się na zwiększone hałaśliwości silnika, porównując ją z pracy ciągnika. Istnieje również roszczenie do transmisji. Jej transmisja jest zbyt krótki skok, co jest bardzo nietypowe dla naszych kierowców. Ale to, co jest najbardziej zaskakujące jest to, że technologia rozruch silnika. Gdy zapłon jest włączony na stałe lampa „Sprawdź engin”, a tylko po to wyłączy (około 5-10 sekundach) może obejmować transmisję i kontynuować.

"Chevrolet Niva" diesel – cena

wygórowane koszty – jest to prawdopodobnie decydującym czynnikiem, który położy kres masowej produkcji tych SUV. Jednostki wysokoprężne „Neve” w Rosji, a w większości przypadków będzie konwertować własne właścicieli samochodów. Sędzia dla siebie, cena minimalna „Chevy Niva” silnik Diesla w bazie 597 000 rubli. W tej cenie można kupić bardzo normalny import SUV na rynku wtórnym lub zgłosić 200 tys i kupić zerowy „Grand Vitara”. To naprawdę jest o wiele lepszy i bardziej niezawodny niż „Niwa”, czy jest to seria z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym.