307 Shares 6873 views

Dane UAZ „Patriot”: zużycie paliwa, osprzęt silnika

SUV klasyczne wzory do tej pory, nie ma wiele na rynku. Jednym z bardzo atrakcyjnych ofert jest UAZ „Patriot”. Z jednej strony, jest to najbardziej niesamowity samochód tej klasy i wielkości, a z drugiej – najbardziej drogie, duże i wyposażone między masą rosyjskich samochodów osobowych i terenowych. W dalszej części artykułu uważane specyfikacji (UAZ „Patriota”), zużycie paliwa, historia modelu, jego miejsce na rynku.

historia

UAZ-3163 jest produkowany od 2005 roku jest potomkiem modelu 3162 „Simbir” i technicznie jest głęboko zmodernizowana wersja tego. Samochód stał się bardziej wygodne, ale odziedziczyła konstrukcję nadwozia, podwozia, silniki.

Podczas produkcji samochodu przeszedł kilka modernizacji, zarówno dużych jak i mniej istotne, a wpływ na część techniczną oraz design i wystrój.

ciało

Model w pytaniu ma klasyczną konstrukcję ramową SUV. Korpus główny – takich jak tradycyjne pięciodrzwiowego kombi. Jego długość wynosi 4,75 m, szerokość – 1,9 m, wysokość – 1,91 m, rozstaw osi – 2,76 m Masa maszyny jest równy 2,125 m Ponadto istnieją możliwości .. 4 drzwi odbioru i 2 drzwi van.

silniki

Cztery silniki były dostępne przez cały okres produkcji: dwóch benzynowych i dwóch wysokoprężnych.

  • ZMZ-40905. Ten 2,7 litra benzyny 4 cylindra napędowego wstępnie stanowiących silnik podstawy (UAZ „Patriot”). Jego ilość wynosi 128 litrów. z momentem obrotowym 210 Nm. -.
  • IVECO F1A. Zgodnie z silnikiem turbo-diesel wyposażonego maszyn od 2008 do 2012 roku. Jego pojemność – 116 litrów. z momentem obrotowym 270 Nm. -.
  • ZMZ-51432. Ta jednostka napędowa zastępuje silnik wysokoprężny omówione powyżej. Ma podobną konstrukcję i rozwijać bliskie skuteczności: 113 litrów. a. mocy i 270 Nm momentu obrotowego. Podczas restyling w 2016 roku silnik ten (UAZ „Patriota”) są wyłączone z zakresu.
  • ZMZ-40906. мотора, которая пришла ему на замену также при обновлении 2016 г. При той же конструкции показатели мощности и крутящего момента возросли на 7 единиц. To ulepszona wersja silnika benzynowego, który przyszedł, aby zastąpić go jako uaktualnienie w 2016 roku przy tej samej mocy i momentu obrotowego konstrukcja figur wzrosły o 7 jednostek. Jak wiesz, to małe specyfikacje dotknięte (UAZ „Patriota”). Zużycie paliwa jest prawie niezmieniony.

transmisja

Wszystkie wersje samochodu wyposażony tylko 5-biegową manualną skrzynią biegów. Ponadto, wszystkie koła napędowego. System napędu na cztery koła jest zorganizowany na zasadzie niepełnym wymiarze godzin. Że jest stałym liderem jest oś tylna i przednie koła są sztywno połączone, jeśli to konieczne. W tym celu 2-stopniowym elektromechaniczny skrzynce rozdzielczej z napędem elektrycznym i przekładnią redukcyjną.

podwozie

Zarówno zawieszenie. Przód – wiosna, ze stabilizatorem poprzecznym. Tylna oś zamontowana na malolistovyh semi-eliptycznych wzdłużnych resorach piórowych.

Przednie hamulce tarczowe, tylne bębnowe – mechanizmy.

Koła dostępne 16-i 18-calowe.

wnętrze

Wykończenia i modele maszyn UAZ „Patriot” jest bardzo proste, ale do zaakceptowania za tę cenę. To był najbardziej skromne wnętrza wcześniejszych wersjach, ale nadal były dość nowoczesny w czasie rosyjskich samochodów. Na przykład, w przypadku wytwarzania płyty czołowej za pomocą miękkiego tworzywa sztucznego (do 2016), co jest niezwykłe dla nich nawet obecnie. Obecnie dostępne wnętrze skóra, system rozrywki, klimat kontrola, i tak dalej. D.

modernizacja

и изменили обивку сидений. W 2006 roku średnia sprzęt, w tym ABS i zmieniono tapicerkę siedzeń.

W 2008 roku, ulepszony silnik systemu, a także system wentylacji i klimatyzacji wnętrza chłodzenia. Samochód został przywieziony do norm ochrony środowiska „Euro-3”.

Od 2009 roku, jako dodatkowy sprzęt zaczęła oferować skórzana tapicerka, szyberdach elektryczny i siatkę w bagażniku.

Restyling 2012 sprawiły, że wnętrze bardziej nowoczesne. магнитолу с USB -разъемом. Zatem zaktualizowane deska rozdzielcza, kierownica została zastąpiona, usunięta siedzenie pasażera z przodu uchwyt traumatyczne, zainstalowane nowe radia 2 DIN z -razemom USB.

Niektóre wnętrza remont wykonany w roku 2013. Ze względu na zmiany w dźwigni skrzyni rozdzielczej konstrukcja napędu koła skręcić zastąpiony przez krążek. Podwyższona konstrukcja hamulca ręcznego. jednostka sterująca elektryczne szyby i lusterka, został przeniesiony do drzwi kierowcy. Zmieniono podsufitkę, uchwyty pasażera i lusterko wsteczne. Wreszcie, jako dodatkową opcję „pakiet zimowy”, który obejmuje ogrzewanie tylnej szyby i fotele, indywidualne ogrzewanie dla tylnych pasażerów.

Po uaktualnieniu w 2014 został uaktualniony jako projektowania i modeli wnętrz UAZ „Patriot”. Nowy organ otrzymał inny zderzak i światła. Wewnątrz przeprojektowane fotele i jako dodatkowy sprzęt zaczęła oferować system multimedialny z nawigacją i kamerą cofania. innowacja techniczna polegała na dodaniu stabilizator i modernizacja wałów napędowych.

UAZ „Patriot” w 2016 roku ponownie otrzymał kolejną przedni panel, jak również regulację kolumny kierownicy, drugi drążek zmiany biegów, pasy z napinaczami. Jako opcja zaczęła oferować poduszka powietrzna, przednie czujniki parkowania, tempomat i regulacja klimatyzacji, a chłodzony schowek. Ulepszona izolacja hałasu i wibracji. W odniesieniu do innowacji technologicznych dodaje symulowane cross-osi zamka i dodatkowego sprzętu, w tym tylną blokadą mechanizmu różnicowego. Podwójnego zbiornika zastąpione jednym, ulepszonej powłoki antykorozyjne zmodyfikowanej kolumny dodaje ESP. Zewnętrznie, tylko zmienił kratkę.

wydajność jazdy

Samochód został wyposażony w skromne silników wydajności, które określa jego charakterystykę (UAZ „Patriot”). Zużycie paliwa spowodowane przez ten sam.

Maszyna Turbo może rozpędzić tylko do 135 km / h. W ten sposób zużywa 9,5 litrów oleju napędowego na 100 km w warunkach podmiejskich, 11,5 litra wymieszano. Oryginalna wersja silnika benzynowego zapewnia maksymalną prędkość 150 km / h.

Na samochodu terenowego dobrze przejawia się poprzez dobre geometrii i dużych uderzeń zawieszenia. W ciężkich warunkach, redukując bieg pomaga, ale wydajność silnika jest często nie wystarcza. W wersji z 2016 roku z powodu zwiększonej przepuszczalności wyposażyć zamki.

koszt

Oglądane samochód jest najdroższym wśród rosyjskich, a także jednym z najlepiej wyposażonych, szczególnie w momencie wejścia na rynek. Blisko wyposażyć model VAZ pojawił się znacznie później UAZ „Patriot”. Opakowania i ceny odpowiadają górnych samochodów budżetowych poziom. Przedział cenowy waha się od 0,779 do 1,03 mln rubli.

niszy rynkowej

является весьма привлекательным предложением на местном рынке, чем обусловлена достаточно высокая популярность модели УАЗ "Патриот". Ten samochód jest bardzo atrakcyjną propozycją na rynku lokalnym, niż tyle ze względu na dużą popularność tego modelu UAZ „Patriot”. Konfiguracja i cena to odpowiednio niektóre kompaktowych crossoverów, ale są one mniejsze i znacznie gorsze od terenu. с трукции, но они также компактнее. Są tańsze modele o klasycznym wystroju con i zapewnia, ale są również bardziej zwarty. Oznacza to, że na rynku jest prawie nie ma klasycznego SUV o podobnej wielkości przy niskich kosztach. и стоимость близки лишь к одной китайской модели : Great Wall Hover H3. Dane techniczne (UAZ „Patriota”), zużycie paliwa i koszty o podobnym modelu do jednej Chiny: Wielki Mur Hover H3.

Obecnie samochód jest dostępny tylko z jednym silnikiem i jednej transmisji. Następnie oczekuje wyłaniania silnik turbo, automatyczna skrzynia biegów, oraz wszystkie układy napędowe koła. Producent potwierdziły to perspektywy. UAZ „Patriot” planuje się wyposażyć punkt kontrolny na zewnątrz firmy, a skrzynia biegów i silnik rozwija się niezależnie od siebie.