538 Shares 7149 views

„Hrabia Cagliostro”: opowieść Tołstoj.

Aleksiej Tołstoj – słynny rosyjski pisarz, subtelny psycholog i dusheved autor społeczno-psychologicznej, fantasy i powieści historycznych. Jego słynna trylogia „Droga na Kalwarię” opisuje losy inteligencji rosyjskiej w umierających, rozkładających Rosja: w powieściach przedstawiono wydarzenia, które miały miejsce od 1914 do 1941 roku. W swojej pracy „Peter I» pisarz opisuje również historycznych realiów, ale odwraca wzrok ku przeszłości, w dobie Piotrowej. W opowiadaniu „hiperboloidy Engineer Garin” ryzykowny utopia Tołstoj oferuje czytelnikom swoją wersję przyszłości, w której młody oszust początkujący wykorzystaniem najnowszych broń laserową przechwytuje wyspę na Pacyfiku i zatwierdza jego dyktatury. Inna historia jest bezsprzeczne zainteresowanie szerokiego kręgu czytelników – „Hrabia Cagliostro”


edycja

sam Tołstoj wielokrotnie włączone te prace w zbiorach, ale nie od razu identyfikowany z nazwą: tak, w 1921 roku powieść została opublikowana pod tytułem „Moonlight wilgoć” później opublikowane jako „szczęścia miłości”, ale później stał się znany jako „Hrabia Cagliostro”.

zawartość

„Count Kaliostro” można przypisać do kilku odmian gatunków: wyraźnie prześledzić w produkcie tajemniczej linii jest ryzykowny bezbożnych elementem; Jednocześnie autor nie jest obcy do pewnego moralizowania. Działka z tej historii jest prosty: w majątku utraconego w puszczy Smoleńska, pewien hrabia Cagliostro przypadkowo spada jak nazywa się, mag, w stanie stworzyć najbardziej prawdziwe cuda. W tym czasie robił dużo hałasu w zagrodzie, przerzucając jego niezwykłym talentem na głowie cały kapitał. Jak się okazuje, osiedle jest właśnie to, czego potrzeba: panicza długo i beznadziejnie zakochany w dziewczynie, nadrukowane na starym portret, i kategorycznie odmawia zwrócić uwagę na animowanie płeć piękną. Kto pomoże nieszczęsny młody człowiek, jeśli nie tajemniczy nieznajomy, który robi magię?

osobowości

Wierzycie że znak „Hrabia Cagliostro” Tołstoj po prostu wymyślił? To nie jest tak. W rzeczywistości, tajemniczy hrabia jest uważany za osobowość prawdziwego życia: jego prawdziwe nazwisko – Zhozef Balzamo. Urodził się w 1743 roku w Palermo i zasłynął jako słynnego awanturnika i mistyka. Jego życie było bogate przygody: Cagliostro studiował alchemię, wyjazd na Wschód, próbując dowiedzieć się starożytne tajemnice wszechświata, był zaangażowany w zgarnianie. Europa Mówiono, że jest on w stanie wskrzesić umarłych, aby włączyć metale nieszlachetne w złoto i czytać myśli. Cagliostro udało się uzyskać nawet w carskiej Rosji – gdzie „wypędzania diabła” z Basil Zhelugina, uratował życie syna hrabiego Stroganowa i trzykrotnie bogactwo księcia Potiomkina. Skończyło życie wielkiego maga jest bardzo smutny: podczas Rewolucji Francuskiej, został oskarżony w chernoknizhnichestve (czyli w zmowie ze złem) i oszustwa. Rozprawa trwała kilka lat, po czym licznik został skazany na dożywocie. Po czterech latach spędzonych w San Leo zamku zmarł.

Screening

Nawiasem mówiąc, „hrabia Cagliostro” – książkę, bez której radzieckie kino fundusz złota byłaby niepełna, ponieważ opiera się na nim słynny film „formuła Love” został nakręcony.