737 Shares 3944 views

Analiza produktu: bajka „Kot i gotować” Kryłowa

Fable – jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętym gatunkiem sztuki poetyckiej. Pojawiające się w czasach starożytnej Grecji, a następnie otrzymała ona najbardziej rozpowszechniony w literaturze Rzymu. Egipt i Indie również wzbogacony ich werbalne techniki, aby stworzyć wyraziste wzory, istotne i ciekawe do tej pory. Francja – La Fontaine, w Rosji – Sumarokov, Trediakovskii stanął na jej pochodzenie.


Rosyjska bajka

Warto zauważyć, że poezja rosyjska opracowała specjalne, wolne, bajki wierszem, który jest wolny, aby przekazać zrelaksowany, konwersacyjny ton ironiczny, czasem złą historię. Podniósł gatunek na danej wysokości IA Kryłowa. Że należy do najlepszych próbek wypełnionych zdrowym poczuciem humoru i sprawiedliwej krytyce. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozwój bajka w czasach sowieckich, to oczywiście nie można zapomnieć o D.Bednogo i Michałkow.

Prace historyczne tło

Bajka „Kot i gotować” Kryłowa została napisana w 1812 roku, na krótko przed Napoleon najechał Rosję. W tym czasie miał już zajęty księstwo Wirtembergii, jego oddziały były skoncentrowane w Polsce i Prusach, i jako sojusznicy zaczęli działać odwiecznych wrogów Rosji – ten sam Prus i Austrii. Jak to wszystko powiązać bajkę, „Kot i kucharz”? Bezpośrednio! Po tym wszystkim, cesarz Aleksander, jak nieszczęsny kucharz, próbuje nawoływać swojego francuskiego odpowiednika, wysyła różne nuty protestu. Naturalnie, dobro to nie działa – wiemy, co było dalej. Dopóki „mistrza nóż i kadzi” retorycznych diatryb wypowiedzianych, Vaska spokojnie wykończył wszystkie zapasy. A Napoleon udał się do wojny z Rosją. Zatem bajka „The Cat and Cook” – rodzaj satyrycznego pamfletu na amorficznego, bez kręgosłupa gubernatora, żadna ze oznaczania ani właściwego organu i moc do czynienia z konkretnymi poważnymi problemami. Jednak i krytycy literaccy zasugerować inną interpretację dzieła. Według nich, „dziadek Kryłowa” wyśmiewa próby rosyjski monarcha oświecony, zbyt ufny różnych zamówień publicznych. Bajka „Kot i gotować” zawiera morał: każdy władca musi nie tylko patrzeć na międzynarodowy charakter dokumentów, a sam zdecydowane działanie w celu osiągnięcia porządek w kraju.

Analiza obrazów

Ale weźmy bliżej przyjrzeć cech każdego z bohaterów poematu. Co jest kucharzem? On jest zarówno miękkie i pewny siebie, mówiąc głupie, ale lubi pokazać swoje znaczenie, znaczenie i integralności. Choć jest prawdopodobne, pod tą maską kryje się zwykły wentylator libacji i święta. On wychodzi z kuchni, aby utrzymać porządek nie do nikogo, a kot – zwierzę znaną postać przebiegłość i złodziejski. Naturalnie, że Vaska w całości postanowił wykorzystać tę okazję, aby święto na chwałę! Czy to nie pouczającą bajkę „Kot i kucharz”? Analiza chodzi o krytykę nie jądra ogoniastego żarłok, a naiwny i krótkowzroczny gospodarz „hut”. To jego wina, że zniknął i ciasto, i pieczeń. A wszelkie próby wstydu i najadły się do rozsądku zwierzęcia – „Vaska słucha więc jeść” jednym zdaniu Nie ma znaczenia, myśleć o nim jako rabuś, bandyta czy nie – kot nie rozumie tego. On jest głodny i postępuj zgodnie z instynktem, napełnia brzuch. Kucharz zamiast gonić złodzieja, zapisz jedzenie, patrzy na nich i mówi zniszczenie sentymentalnej mowy! Tutaj takie oryginalne postacie stworzone skrzydeł! Gotować i kotów – tego typu znajdują się w naszej rzeczywistości. Ideologiczne i tematyczna zakończenie poematu podano w Fable moralności.

Warto przypomnieć, że jej znaki stały się powszechnie znany, ale wiele wyrażeń dołączył rosyjskie złote gruntowego aforyzmów.