359 Shares 9728 views

Pamiętając klasyki: A. P. Chehov, „Śmierć urzędnika”, podsumowanie z

„Wycisnąć kropla po kropli niewolnika” – jest, zdaniem Czechowa, jest najtrudniejszym i najbardziej niezbędne dla ludzkiego zadania. Ludzie muszą być wewnętrznie wolny, nieskrępowany duchowo myślących i bezstronna. Zapalony humanista, pisarz namiętnie protestowali przeciwko państwowej „futlyarnoy” strachu życia i zdolności do siebie. Gorzko wyśmiewał tych, którzy posłusznie zgięte plecy i głowę przed szeregach, skulił się przed organami w każdy możliwy sposób samounichizhalsya, deptane osoby. Dobitnym tego przykładem – historia „Śmierć urzędnika” pisarza wydrukowanej w czasopiśmie humorystyczny „Motley historie.”

Retelling i analiza

W niniejszej pracy krótko i zwięźle opisuje wiele rzeczy – te, które Czechow nienawidził. „Śmierć urzędnika”, podsumowanie, które mamy obecnie rozważa, w skrócie jest to. W teatrze podczas urzędnik Worms skuteczności (jeden z najniższych szeregach urzędników w Rosji 19 wieku) przypadkowo kichnął. Impreza jest najbardziej zwyczajne, z którym, jak mówią, nie zdarza! Jako człowiek wychowany, on przeprosił przedstawiciel kapitana, którego łysina przypadkowo spryskane. Oczywiście, zamieszanie, ale gdy wypowiedział się przeprosin i „rannych” partia przyjęła – cały incydent skończył. Ale nie na darmo nazywa się historia Czechow „Śmierć urzędnika”. Fabuła go na tym etapie nie koniec. Po tym wszystkim, „splattered” Brizzhalov – żaden inny niż Ogólny! Nędzny robak w przerażeniu, przestraszony do stanu zwierzęcego. Nie zdając sobie sprawy, że dawno wybaczone urzędnik nieskończenie nudne „ofiary”. On dosłownie terroryzował przez Generalną upokorzony wnioski o przebaczenie i niekończące się wyjaśnień. A jeśli na początku my, czytelnicy, ryczeć ze śmiechu, mówiąc do siebie lub głośno śmiesznej repliką bohatera i prezentując przerywany, drżącym głosem terroru, to neguje całą zabawę z jednym zdaniu Czechowa. „Śmierć urzędnika”, podsumowanie, które rozważamy, tak kończy: urzędnik odsunięty za nudny ogólny, wrócił do domu, położył się i umarł.

Konflikt w historii

Dlaczego tak się stało? Od której zginął oficer? W jego wczesnych prac, komiks pisarz często używa nazwy „mówienia”. Dlatego, aby wywołać u czytelnika odpowiednie skojarzenia, wywołuje jego bohater jest Chervyakov. Czech oficjalna śmierć (podsumowanie pozwala złapać tę myśl) wyjaśnia jego poniżanie, disenfranchised, czując się bezradny, bezbronny robaka. Jest mały człowiek, któremu brak zawiadomienia jeden, z którymi nikt nie wierzył, że ktokolwiek nie interesuje. A bohater nie spierać się z takim stanem rzeczy, uniżył samego siebie, a nie narzekać, a nawet uważa je dobrze! To jest powód, dla swej nieskończonej grozy! Był nieszczęśliwy robak świata, odważył się kichać (dosłownie) na szefa! W tym momencie, i powinno wyostrzyć analizy opowiadania „Śmierć urzędnika”. Czesi umiejętnie przekazuje panikę zamiatanie wykonawca wypadek. On jest nieszczęśliwy, ale powoduje lęk u nas. Czy to możliwe, do punktu bycia niewolnikiem konwencji, systemu społecznego i hierarchii przeprosić niezliczoną ilość razy i umierają, ponieważ rzekomo nie wybaczy! Ale Worms jest martwy! I właśnie dlatego, że nie wierzy w jego przebaczenie. Nie mogę poradzić sobie ze strachem przed życiem, przed naruszeniem konwencji. To naprawdę przerażające, powiedział A. P. Chehov. „Śmierć urzędnika”, w rzeczywistości – to opowieść o śmierci człowieka na człowieka pełnego moralnej degradacji jednostki, duchowej jego degeneracji. O tym, jak psychologia niewolnik został zniewolony i zabity wolną duszę.

Posłowie

Historia nie jest na próżno jest uogólniona nazwa „Śmierć urzędnika” zamiast „Chervyakova Śmierci”. Na niepotwierdzonych odosobniony przypadek Czechow widzi bolesny stan społeczeństwa i stawia diagnozę. „Boring żyjesz, panowie!” – zdanie już w innej pracy rezonuje z faktem, że analizujemy. To brzmi zdanie w naszych czasach. Tak, nadszedł czas, aby odzyskać!