297 Shares 2866 views

Vadim Levin: wiersze o „dorosłości” dla dzieci

Vadim Levin kiedyś był małym chłopcem. Jego dzieciństwo jest tak ustalona w jego umyśle, kreatywności, która towarzyszy to już w życiu dorosłym. Ta osoba pisze jasne, wiersze ciekawej dzieci.


O „Głupi koń”

Jednym z najbardziej popularnych dzieł Levin jest wiersz „Głupi koń”:

Jazda kupił cztery kalosze

Para dobre i kilka łatwiejsze.

Jeśli denok wydała urodziwa,

Koń chodzi w kaloszach dobrych …

Ten wierszyk prawie pół wieku. Jego pierwsi czytelnicy bardzo dawna dorósł, stają się dorośli i ich dzieci. Jednakże, „Głupi koń” pozostaje wesoły, młody i pilna praca.

Vadim Levin jakoś cudownie zachowane w świat dzieciństwa. Dlatego nadal pisze wzruszające wiersze, przyjazne dla dzieci napisanych w ich języku. Prace te są obecnie pomagając nauczycielom i rodzicom dzieci z nimi znaleźć wspólny temat, aby zrozumieć ich świat wewnętrzny.

biografia

Vadim Aleksandrowicz – nie tylko poeta zabaw. Jest również naukowiec, Ph.D., a także nauczyciel. Ma korzenie w Ukraińskiej SRR. To właśnie tam, w mieście Charków, urodził się w 1933 roku. Pomimo faktu, że talent literacki odziedziczył (jest bratankiem słynnego poety Chana Levin), po szkole młody Vadim udał się do Instytutu Politechnicznego. Dopiero po jego zakończeniu, wstąpił na Uniwersytet w Charkowie Wydziału Filologicznego.

Biografia Vadim Levin jest ściśle związana z wojną. Kiedy miał zaledwie 8 lat, zacząłem drugą wojnę światową. Spod Brześcia do nich krewni przybyli do Charkowa. W swoich stresujących warunkach i historie nauczył wojnę.

Vadim ojciec był mechanikiem, matka pracowała jako inżynier. Z matką i dziadkami, przyszły poeta spędził czas w ewakuacji miasta Buzułuku. Stamtąd, po pewnym czasie rodzina przeniosła się do Taszkientu. Początkowo mieszkał w klubie, a następnie zajął się jedną rodziną uzbeckiej. W dniu 9 m.kw. 8 osób skulony.

Ojciec chłopca poszedł do przodu, ale został poważnie ranny i był traktowany przez długi czas. W 1942 roku znalazł swoją rodzinę w Taszkiencie. To otworzyło swój pierwszy wojskowy punkt szkoleniowy w mieście. Wszyscy rekruci, starannie przygotowana do wojny, dając przydatnych umiejętności. Z tego powodu wielu z nich przeżyło. W Charkowie Vadim Levin powrócił w 1943 roku, po tym jak miasto zostało wyzwolone od hitlerowców.

W 1995 roku poeta ze swoją rodziną (żona i córka) udał się do Izraela. Obecnie mieszka w Niemczech, Marburg.

Praca i literatura

W rodzinnym Levin długo prowadził pracownię literacką. W tym samym czasie został zaproszony do pracy w Moskwie. Tam stał się czołowym rozmowa pokazuje dla dzieci.

Wiadomo Vadim Levin i jako współ-starterem, który jest przeznaczony dla systemu edukacyjnego Elkonin- Davydov. Jest autorem kilku książek o języku rosyjskim, wraz z innymi autorzy stworzyli zbiór książek na temat pedagogiki i psychologii. W związku z tym wydaje się dziwne, że pisarz przyszedł na pisanie wierszy dla dzieci.

Jako dziecko czytał dużo wierszy dla dzieci. A w 3. klasie napisał swoją pracę. Został on poświęcony dziewczyny, która uciekła do swoich przyjaciół tuż po tańcu. Poeta sam teraz wydaje się, że to jest straszne.

W 6 klasie Levin pomógł w wydaniu gazety szkolnej, która przeprowadziła satyryczny charakter i był nazywany „Jeż”. Powrót a następnie zaczął pisać swoje pierwsze fraszki, on rysował komiksy.

I już w 1959 roku w rodzinnym mieście poety był Jewgienij Jewtuszenko. Jego poezja poczyniła ogromne wrażenie na Vadima. Byli cywilnego, ostry, zbyt otwarte i przyzwyczajony do wersetów społeczeństwa. To było wtedy, że nie była to prawdziwa rewolucja literacka w głowie Levina. Wszedł do specjalnej pracowni literackiej. Tam spotkał się z pracami Pasternak, Cwietajewej. I zaczął pisać. Ale najlepsze jest to, że miał z piórem na zewnątrz Wiersze dla dzieci. Teraz nie tylko pisze wiersze Vadim Levin. Rymy zna wszystkie dzieci w Rosji.

kompozycje

Bardzo lubi chłopców i dziewcząt prac, które napisał Vadim Levin. Jego wiersze zostały wydane w tych zbiorach:

  • „Głupie koń”.
  • „Ryba z dwoma ogonami.”
  • „Walking z moją córką”.
  • „Moi współautorem skrzydlatego”.
  • „Gdzie ja poszedł do cyrku?”
  • „Między nami” i innych.

Wiele z tych książek każdy młody dziecko aktualnie na półce na honorowym miejscu, ponieważ jest on bardzo kochał. Oni są czytane codziennie przed snem, rano, po południu, a niektóre wiersze i rymowanki nawet znać na pamięć i korzystać z gier dziecięcych.