492 Shares 2878 views

Sekrety, tajemnice i aliasy Gogol

Być może najbardziej enigmatyczna postać literatury rosyjskiej – Nikołaj Gogol. Jego upodobanie do kontrowersji i mistycyzmu można odnaleźć we wszystkich pracach. Tragikomedia jako zwierciadło społeczeństwa jako całości i każdy indywidualnie – to ulubiony gatunek pisarza. Jego dusza sugeruje enigmatyczny i biograficzne fakty. Nawet liczne pseudonimy Gogol poinformować czytelnika o wewnętrznej niepewności autora w siebie i swojej pracy.

wcześnie Gogol

Przyszły pisarz urodził się w 1809 roku w zamożnej rodzinie ziemiańskiej Gogol-Yanovsky we wsi Sorochintsy w Połtawie. W młodości jako uczeń Nezhinskaya nauki szkolnej, mocno ciągnęło do aktorstwa i literatury, a także za modą na początku wolnomyślicielstwa wieku. W swoich snach widział dla siebie największą arenę cywilnego, te sny udał się do Petersburga, myśląc, by poświęcić się sprawiedliwości. Jednak miłość do literatury wyparł wszystkie rzucanie, a Nikolai poświęcił się całkowicie pisaniu.

Jednakże, wraz z pracą przyszłości zakorzenione w geniuszu i wątpliwości, które nękały go otwarcie publikować swoje kreacje. aliasy Gogol dla wielu latach zostały wymienione na stronach tytułowych swoich książek. W wieku dwudziestu lat wydał swoją pierwszą książkę, idylliczne historię „Ganz Kyuhelgarten”, pod nazwą autora V. Alova. Sukces publikacji nie była krytyka w czasopismach literackich był morderczy i Gogol kupił całą edycję i spalone, choć pod przybranym nazwiskiem musiałby nikt nie pokazał. Ale wszystkie aliasy Gogola wciąż przyjść.

Nowa kreacja mistyfikacja

Prace prawdziwie dojrzałego pisarza pochodzą z „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka”. Narracja została przeprowadzona w imieniu pszczelarzy rolniczych o nazwie Rudy Panko.

Cokolwiek autor ukrywa się od sławy, a ich tożsamość w pseudonimami zasugerował: „Rudy” oznacza „czerwony”, kolor sierści Gogola i Pańko – imię dziadka Panas (Atanazy). „Wieczory” przyniosła mu sławę, młody mały rosyjski autor nauczył się wszystkich Petersburgu. Ale on nadal pisać i nie publikować pod własnym nazwiskiem. aliasy Gogol następnie jeden po drugim. Jani G., P. Glechik, oooo, itd. I to nie było aż tak długo, jak prasa Bieliński otwarcie zbeształ go, co on ukrywa się, a co jest tak boi? Pisarz sobie sprawę, że dalsze hide ma sensu i że aliasy Gogol zakończony, a jego głównym książka została opublikowana już pod własną nazwą: spektakl „Rewizor”, „małżeństwa”, poemat „Martwe dusze”, Petersburg Stories „Newski Prospekt”, „The Nose „” płaszczu „” pamiętnik wariata ".

"Tajemniczy Carlo" – kolejny alias młody Gogol?

Nie, to nie był to pseudonim, a pseudonim, który dał jego towarzyszy w gimnazjum skrytej naturze. Tajemnica, tajemnica, strach przed Bogiem i skłonność do mistycyzmu dziedziczona od rodziców. Wiara w proroctwa i złych duchów są odzwierciedlone w „Wii” dzieł Gogola, „może nocy lub utonęła”.

Oczywiście, te fobie i stało się źródłem całej jego rosnącej depresji. niezadowolenie wewnętrzny z pracą pisarza towarzyszyć do końca życia. Nawet gdy był już znanym pisarzem, uznanym i pieścił przez Puszkina, Żukowski, Bielińskiego i innych geniuszy literackich, Gogol pewności, jaki wpływ na jego stan umysłu. W 1852 roku, na krótko przed śmiercią, przeżywa poważny kryzys duchowy, pisarz spalił drugi tom „Martwych dusz”. Oznacza koloru białego rana, a duże nadzieje alias wcześnie Gogol Alov ledwo odzwierciedla koniec Gogola, który realizowany przygnębiający samotności i tragedii ludzkiej obecności w tym ogromnym zatłoczonym świecie.

W ostatnich latach strasznie boi się śmierci, nie tyle śmierć jako perspektywa pogrzebania żywcem. Poprosił swoich przyjaciół, aby być szczególnie ostrożny po jego śmierci. 21 lutego 1852 w Moskwie plotka zmarłych: Nikolay Vasilevich Gogol. Trzy dni później został pochowany, a kapitał indeksowane inne pogłoski: Gogol nadal pochowany żywcem. Nawet po odejściu pisarza wokół jego nazwy, było wiele opowieści mistyczne …