475 Shares 6182 views

wydanie drugiej ręki: co to jest wczoraj i dziś

Pomimo utraty statusu najbardziej oczytany naszego kraju w świecie, współobywatele nie całkowicie odejść z książek i czytania. Ale nie wszyscy wiedzą, że istnieje podział publikacji na antyczne i drugiej ręki.

Dla laika jest to trudne do rozróżnienia tych dwóch pojęć. I często powstaje pytanie: „z drugiej ręki edycja – co to jest?” Odpowiedź na to pytanie jest prosta: do drugiej ręki edycje są te, których wiek nie jest przekazywany za znakiem pięćdziesiąt lat (jego licząc od chwili oddania do druku). I nie chodzi tylko o książkach, ale także czasopisma i nawet pocztówki. Tak więc, starodruki – książka, której wiek powyżej wspomnianego znaku.

Kilka ciekawych faktów

Zbieranie książek z drugiej ręki – jest najczęstszym hobby, które rozpoczęło się w średniowiecznej Francji. XVI wiek to czas odwiedzając ten kraj, pierwsze sklepy z drugiej ręki. Przez długi czas nikt nie przyszedł do głowy podzielić z drugiej ręki i starodruki. Zróżnicowanie inkunabułów i nowych produktów rozpoczęła się w XIX wieku, w związku ze wzrostem produkcji książek i dostępności materiałów drukowanych.

Ponadto, można z pewnością powiedzieć, że nie było wydawanie książek z drugiej ręki w Rosji. Wzmianka o sprzedaży dawnych publikacjach można znaleźć w wiekach XVI-XVIII. Niemniej jednak powszechnie używane książki w Rosji zaczęło się na początku XIX wieku.

Nawiasem mówiąc, ramy prawne w wielu krajach zawiera przepisy, które umożliwiają działanie drugiej ręki. Pozwolenie na nią w Rosji przewidziane przez art 1272 kc drugiego.

Księgarz = ja?

Od pierwszego zapisu słowa „księgarz” w słowniku, spotykamy się w 1835, ale to było przeniesienie wąskim rozumieniu tego słowa: To był drobni handlarze i wekslarzy którzy Sprzedana, kupiony, sprzedany lub wymieniony stare, książki z drugiej ręki.

Pod koniec stulecia w „słowniku towarowej,” podano określenie „książki drukowania”. Ale nie był w stanie w pełni przekazać wartość tego pojęcia. Dlatego też, jeśli nie było pytanie: „wydanie z drugiej ręki – co to jest”, a następnie rozmawialiśmy o używane i starej książki.

Nadszedł czas, i zaczął tworzyć klasyfikację drugiej ręki, katalogi, cenniki, materiały instruktażowe i regulacyjnych. To właśnie w tym momencie nie było potrzeba jasnego rozróżnienia między pojęciami. A określenie „książki print” została ustalona dla oznaczenia całej gamy produktów, która jest w ponownego obiegu. W związku z tym pytanie, co to znaczy wydaniu drugiej ręki, stało się jasne.

Jak top-of-print kolekcje?

Liczyć na minimalnej inwestycji nie jest konieczne, gdy zbiór. Ograniczone było całkiem możliwe, w latach pierestrojki. Wtedy zdecydowano, aby pozbyć się starych książek. Były one przeprowadzone na stosy pojemników. Nikt nie myślał, że po piętnastu do dwudziestu lat, zostaną one docenione. A w 2000 roku, miała ona możliwość otrzymania darmowych cenne okazy: w celu aktualizacji swoich funduszy biblioteki rozpoczęła się pozbyć starych książek. Dla większości ludzi dzisiaj zrozumieć wydanie drugiej ręki – co to jest i co są warte. Dlatego, zgadzając się sprzedać swoją kolekcję, często przeceniają kosztów publikacji.

Zakup książek używanych

Biorąc pod uwagę, aby kupić używane książki, można odwiedzić rynków książki i magazyny z drugiej ręki (lub odpowiednie działy w zwykłych księgarniach), wyspecjalizowaną stronę internetową. Jeden z nich to sklep internetowy OZON.ru. Początek rozwoju aktywnej sekcji „używane książki” na tego zasobu należy do drugiej połowy 2001 roku. Na początkowym etapie zakresie takich publikacji nie są bardzo zróżnicowane. Mamy zdominowany głównie albumy sztuki i wieloczęściowe.

Co jest wydanie drugiej ręki na „Amazon” dzisiaj? Ta wielka różnorodność obszarów tematycznych: sztuki, techniki, nauki humanistyczne, literatura i literatury dziecięcej. Można nie tylko znaleźć zainteresowanie publikacją, aby zobaczyć, jak to wygląda, ale również do zapoznania się z opisem, nazwa format wydawnictwa, w którym został wydany, i tak dalej. D.

ci, którzy zainteresowani odpowiedzią na pytanie: „edycji bierne – co to jest na „Ozone”?”, można zobaczyć odpowiedni dział na stronie sklepu.