335 Shares 8771 views

Uspenskiy Petr Demyanovich: biografia i twórczość

Nasz dzisiejszy bohater – Petr Demyanovich Uspienski. Jego biografia zostaną omówione szczegółowo poniżej. Mówimy o rosyjskich pisarz, publicysta, filozof, teozofii, ezoteryki, okultystów i czytnikiem tarota. Z wykształcenia jest matematykiem. Jest autorem "The New Model Wszechświata" i Tertium Organum. Współpracownik Gurdżijewa. Pokazał zainteresowanie metafizycznych kosmologicznych idei czwartego wymiaru. Używał studiować mistyka logicznego i analitycznego podejścia. Wśród pierwszych ogłosił ideę płodności syntezy ezoteryki i psychologii.


biografia

Uspenskiy Petr Demyanovich pochodzi z rodziny z plebsu. Nasz bohater urodził się w marcu 1878 roku w Moskwie. Ukończył liceum. Otrzymał wykształcenie matematyczne. Petr Demyanovich Uspienski zainteresował się teozofii pracując jako dziennikarz w zespole dla gazety Moskwa „Morning”. Od tej chwili, kiedy współpracował z wieloma „lewicy” publikacjach. Wykładał w Petersburgu i Moskwie.

działalność

Petr Demyanovich Uspienski popełnił dziennikarskiej podróży w 1908 roku. Więc udał się na Wschód. Tam szukał mistycznych objawień i wizji. W Indiach, joginów odwiedził. Potem stwierdził, że okultyzm mądrość zawarta jest w pracy, zamiast kontemplacji. Wskutek Uspenskiy Petr Demyanovich zainteresowanych ideologii islamskich sekt. Nasz bohater ponownie udał się do Indii. Żyło w murach siedziby Towarzystwa Teozoficznego, który został w Adyar. Przyszły pisarz, gdzie spotkał się z niemiecką Kezerlingom – niemieckiego mistyka. Nasz bohater postanowił połączyć siły z tą osobą i pracować razem, aby utworzyć nowe stowarzyszenie. Miało się skupić na mistycyzmu. Jednak pierwsza wojna światowa uniemożliwiła realizację tych planów. W 1915 roku dziennikarz spotkał się z panem Gurdżijewa. Wkrótce został asystentem i uczniem tego człowieka. W 1916 roku nasz bohater zostaje wcielony do armii. Po rewolucji, pisarz dołączył do stowarzyszenia Gurdżijew. Razem udali się do Essentuki. Nasz bohater po przybyciu Armii Czerwonej pozostał w mieście. Tam pracował jako bibliotekarz. Wkrótce przyszedł armii Denikina. Po tym, nasz bohater objął stanowisko doradcy do majora Pinder, który był szefem brytyjskiej delegacji gospodarczej. Wycofujące się z białych żołnierzy, nasz bohater w 1920 roku, był w Konstantynopolu. Wkrótce przybyła tam także grupa Gurdżijew. W 1921 roku pisarz udał się do Wielkiej Brytanii. Mieszkał w Londynie. Nasz bohater przestał działać z Gurdżijewa. Powodem było odrzucenie sztywnej relacji między nauczycielem i uczniem. Steiner był pod wpływem idei, które rozprzestrzeniają się w Europie. W rezultacie zacząłem rozwijanie własnego systemu edukacji. Według niej, aby zdobyć wiedzę ezoteryczną jest niemożliwe bez zaznajomienia tradycję edukacyjną. W 1938 roku Londyn był wykonany przez twórcę „Historyczno-Psychological Society” – instytucji, która zajmuje się badaniem ezoterycznej rozwoju ludzi. W 1941 roku przewidział rozprzestrzenianiu się wojny na terenie całej Europy i do Stanów Zjednoczonych. Osiadł w Nowym Jorku. Od 1941 do 1947 roku przeprowadziła ezoteryczną pracę grupową w Stanach Zjednoczonych, Francji i Anglii. Wśród odwiedzających jego wykłady były nawet znanych pisarzy, takich jak Tomas Eliota i Oldos Haksli.

nauczanie

Uspenskiy Petr Demyanovich miał swoje własne bardzo oryginalne poglądy. Docenili elitę intelektualną przedrewolucyjnej Rosji. Jednocześnie w historii naszego bohatera zostaje tylko jako jednostka stowarzyszona i współpracownik nauk Gurdżijewa jego jaźni. Należy zauważyć, że pisarz odgrywa nieocenioną rolę w „Fourth Way” – jeden z najważniejszych trendów w ezoteryzmu XX wieku. Doktryna „Gurdżijewa – zakłada” jest często uważana za pierwszą pracę. Jednak nie tylko zrealizować jego podstawowej wersji. Nie zachować oryginalną wersję, a nie zadowolony z naszego bohatera w całości. Był jednym z głównych fanatyków „z 4 torze.” Po wielu latach aktywnego uczestnictwa w tej pracy, nasz bohater myślał, że Gurdżijew ukryć lub nie wiem niektóre z kluczowych aspektów nauk. Do takich konkluzji autor miał powód. Przyjął i zrozumiał konieczność istnienia „tajemnic”, która została rozesłana do niewtajemniczonych. Jednak uważa się, ważne tylko do czasu, gdy takie podejście promuje prawidłowy rozwój adepta.

książki

Mamy już powiedziano, w którą stronę był Uspenskiy Petr Demyanovich. Jego książki zostaną przedstawione poniżej. Peru nasz bohater należał do następujących prac:. "Czwarty Wymiar", "Dziwne życie Ivana Osokina" Tertium Organum "Symbole Tarota", "New Model of the Universe", "W poszukiwaniu cudownego", "Rozmowy z diabłem"

inny

Uspenskiy Petr Demyanovich publikowane artykuły na temat okultyzmu magazynu Martinists „Isis”. Wydał zbiór wykładów „Psychologia ewentualnej ewolucji człowieka” (kontynuacja tej pracy mówi o kosmologii). Wydał szereg publikacji pośmiertnych: „kolejne próby”, „The Fourth Way”, „Listy z Rosji 1919”, „sumienie. Poszukiwanie prawdy.”.