114 Shares 5150 views

Dzikie zwierzęta: Zdjęcia, opis

Forest – siedlisko wielu ptaków i zwierząt. To jest ich dom, w którym żyją, hide i paszy, rasy. W lesie jest ich obrońcą.

łoś

Dzikie zwierzęta czują się pewnie w swoim znanym środowisku. W lesie, są wygodne, pomimo faktu, że istnieje również niebezpieczeństwo, ale każdy rodzaj przystosowany do obrony i ukryć.

społeczność las dekoracja jest łoś, należące do rodziny jeleniowatych. Pojedyncze egzemplarze osiągają długość do trzech i pół metra, a wysokość – do dwóch metrów. Masę zwierzęcia może osiągnąć 500 kg. Zgadzam się, że to imponujące parametry. Bardzo interesujące zobaczyć takiego olbrzyma, który porusza się cicho przez las.

On jest bardzo silny i, co dziwne, wspaniałe pływa i nurkuje. Ponadto posiada cienką i poczucie słuchu. Wyobraźmy sobie, że łoś może skakać cztery pit-metr lub dwa-metrową przeszkodę bez biegu. Takie siły nie każdego zwierzęcia.

On mieszka tylko w lasach. Z drugiej terytorium widać tylko podczas wiosennych migracji. W takiej chwili z nim można spotkać na polach, czasami nawet iść do miasta. Podaje łosia pędów sosny, jesion, osika, kruszyna, wierzba, wiśnia. Również zjada i roślin zielnych, grzyby, mech, jagody. Bestie z lasu w zimie trzeba patrzeć na jedzenie. I to nie zawsze jest łatwe do zarządzania, aby go odnaleźć. Czasami łoś znacznie szkodzi pożerać młode lasy sosnowe i plantacje. Rzeczy dzieją się tylko w okresie zimowym, kiedy to było dość ciasno z jedzeniem, i godnej ilość osób koncentruje się na stosunkowo małej powierzchni.

Jednak w obszary leśne próbują prowadzić działalność biotechnologiczne, aby stworzyć komfortowe i obfite warunków życia tych wspaniałych zwierząt.

zwierzęta leśne znieść

Niedźwiedź brunatny – najsłynniejszy mieszkaniec lasu. On jest najbardziej zasadniczy charakter opowieści ludowych. A on zawsze działa jako dobry znak. Jednak należy zauważyć, że niedźwiedzie – drapieżniki leśnej gęstwinie.

Mogą być słusznie nazywany właścicieli lasów. Niedźwiedź potężne ciało, dość duża głowa, ale małe oczy i uszy. Na kłębie ma garb, który jest nie więcej niż mięśni, które dają mu możliwość stosowania bardzo silne ciosy. Ogon opatrzone jest bardzo mała, około dwudziestu centymetrów. To prawie nigdy nie widział w swoim grubym kosmaty. Kolor zwierzę waha się od jasnego brązu do prawie czarnego. Oczywiście, najbardziej typowy kolor – brązowy.

Zwierzę ma bardzo silne nogi. Na każdej z nich na rękę. Pazury na nogi bestii osiągnąć dziesięć centymetrów długości.

Terytorium siedlisk niedźwiedzia brunatnego

Te majestatyczne zwierzęta lasu dawniej zamieszkiwali rozległe obszary. Teraz ich zakres znacznie zawężony. Obecnie znajdują się one w Finlandii i Skandynawii, a czasem w lasach Europy Środkowej i, oczywiście, w tajdze i tundrze w Rosji.

Wielkość i masa ciała nosi zależą całkowicie od ich siedliska. Waga zwierząt żyjących w Rosji nie przekracza 120 kilogramów. Jednakże, Far Eastern ponosi znacznie większe. Ich waga osiągnie 750 kg.

Ulubionym siedliskiem są zanieczyszczane z powalonych drzew nieprzeniknione obszarach leśnych lub w miejscach o gęstych zarośli krzewów i drzew. Jednakże, kochają i nierówny teren, ale dlatego, że można je znaleźć w tundrze i alpejskich lasów.

Drapieżnik żywi?

Muszę powiedzieć, że niedźwiedź zjada prawie wszystko, co można tylko jeść. Większość jego diety – pokarm roślinny: trawa, grzyby, jagody i orzechy. Kiedy zwierzę nie mają co jeść, może jeść owady i larwy, gryzonie, gady i nawet padlinę. Duże przedstawiciele mogą sobie pozwolić na polowanie na zdobycz. To jest tylko na pierwszy rzut oka, te zwierzęta w lesie wydają się być bardzo powolne. W rzeczywistości, niedźwiedzie, pogoni zdobycz pokazują cudów zręczności. Są one zdolne do prędkości do 55 kilometrów na godzinę.

Niedźwiedzie lubią jeść i ryby. Do jesieni są spożywane poza, a dwadzieścia procent przytyć.

Hibernacji niedźwiedzie

Jednak życie dzikich zwierząt w zimie bardzo dużo zmieniło. Nosi pół roku są w ich cieniu-den, wchodzących w głęboki sen. Miejsce dla swoich domach oni wybierać w najbardziej odległych miejscach. Z reguły robią zimą hodowlany grunt pod wielkie korzenie rozbić olej w szczelinach skał, w gruzach po parawany. Wewnątrz domu, linia one suchego mchu i trawy. Niedźwiedzie spać dość starannie. Jeśli jest zakłócony, może to dobrze obudzić, a następnie zmuszony do znalezienia nowego wygodne miejsce do spania.

Kiedy stało się bardzo chude lata i niedźwiedzia nie może uzyskać wystarczająco dużo rezerw tłuszczu, to nie zasnąć. Zwierzę po prostu wędruje w poszukiwaniu pożywienia. Ten niedźwiedź nazywa się pręt. W tym okresie, staje się bardzo agresywny i może zaatakować nawet człowiekiem.

Godów na niedźwiedzie w maju i czerwcu. On zwykle towarzyszy silny huk i walk między rywalizującymi samcami.

Ponosimy młody po parzeniem tam około sześciu miesięcy. Rodzą się w gabinecie. Z reguły rodzą dwa dziecko o wadze do funta. Do czasu, gdy małżeństwo z nory, potomstwo osiąga wielkości psa i już zaczyna jeść razem z dorosłymi.

Z mamą młode żyć kilka lat. Dojrzewanie dotrą trzy do czterech lat. W ogóle, niedźwiedzie żyją w środowisku naturalnym, do trzydziestu lat.

wilk

leśne zwierzęta zawsze były związane z drapieżnikami. Jeden z ich przedstawicieli jest wilk. W naszym kraju ogromną liczbę życia. To już od dawna wilk ludzie aktywnie walczyć, ponieważ powodują one znaczne szkody w gospodarstwie domowym.

Uważa się, że wilk – to las zwierząt. Jednak nie jest to prawdą. Wielu z nich mieszka w tundrze, lasów i stepów. Wolą bardziej otwarte obszary. A w lesie zmuszając ich do opuszczenia człowieka, prowadzenie aktywnej walki z nimi.

Zewnętrznie, wilk jest jak wielki wielkiego psa. Ma potężną sylwetkę. jego długość ciała wynosi 1,5 metrów. Waga i waha się od 30 do 45 kilogramów. Kobiety są na ogół mniejsze niż u mężczyzn.

Wilki mocne i wytrzymałe nogi. Są biegaczy na długich dystansach. Generalnie jest wysoce zorganizowany zwierząt, a także bardzo mądry. Patrząc na siebie, wilki wymiany informacji.

Ta bestia dobrze rozwinięty słuch, węch i doskonałego wzroku. Wszystkie informacje na temat wilka świat staje się przez zapach. On jest w stanie odróżnić dzikich zwierząt ślady zapachu wiele godzin po tym, jak opuścił je. Generalnie trudno nam wyobrazić sobie różne zapachy, które jest w stanie odróżnić wilka.

zwyczaje wilków

Wilki są bardzo silne i wytrwałych zwierzęta. Osiągają one prędkość w pogoni za zdobyczą do 60 kilometrów. Rolka na rysunku wzrasta do 80 ° C.

Wilki w lecie żyją w parach i podnieść ich młode ściśle na jego terytorium. Przez zimę niedojrzałych ze starszymi zbierają się w grupach i prowadzą koczowniczy tryb życia. Wilki, podobnie jak wszystkie zwierzęta w lesie, zima zmienić swój styl życia.

Zazwyczaj paczka składa się z dziesięciu wilki, które są członkami tej samej rodziny. Od czasu do czasu, kilka roje mogła zjednoczyć w jeden większy. Jest to możliwe w trudnych śnieżny czasie lub w obecności bardzo dużej produkcji.

Wilki jedzą?

Jak wilk – to drapieżnik, mięso – podstawą jego diety. Chociaż czasami zwierzę może spróbować i wegetariańskie. Wilk poluje na absolutnie każde zwierzę, które znajdzie się pod jego władzę. Jeśli to wystarczy do gry, to nie będzie się patrzeć na ludzi wsi. Wilki są bardzo inteligentne i zrozumieć stopień ryzyka.

W lesie, zwierzę poluje praktycznie wszystkich mieszkańców, począwszy od łosia i kończące Chipmunk i vole. Oczywiście, jego ulubionym łupem, w zależności od siedliska, to jelenie, renifery, sarny. Jednakże nie gardzi wilk i lis, szop, szczur, fretka, świnia, zając. zwyczaje myśliwskie wilków zróżnicowane. Mogą czekać na swoją ofiarę w zasadzce i może być długi czas, aby pojechać. Oraz ich zbiorowe polowania – jest na ogół trudne harmonijny mechanizm gdzie wszyscy rozumiemy się bez słów.

Bardzo ostrożnie, że stada pościg zdobycz w wodzie. Wolf – duży drapieżnik, ale jest w stanie złapać małe ryby, żaby, myszy, a także lubi zepsuć gniazda ptaków.

Ale to nie zawsze jest zaledwie leśne zwierzęta i ptaki stają się łupem drapieżnika. Na obszarach zamieszkanych, gra nie jest mało, ale dlatego, że w trudnych zimowych miesięcy, kiedy staje się bardzo trudne do przetrwania, wilki są trzymane blisko wsi i zaczynają rabować. Ich drapieżne mogą być owce, pies, świnia, koń, krowa, gęsi. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie żywe istoty, do której drapieżnik będzie w stanie dotrzeć tylko. Nawet jedna osoba jest w stanie zrobić wiele szkód w ciągu jednej nocy.

lis

Dzikie zwierzęta dla dzieci – to postacie bajkowe raczej. Lis – to generalnie bohaterka opowieści wielu dzieci. Jednakże, jako fantastyczne osoby, ona jest obdarzony tymi cechami, które są nieodłączne w realnym świecie. Fox i piękne i przebiegły. Ma długi puszysty ogon i trudne wąski pysk, małe oczy. Ten drapieżnik jest bardzo smukły i elegancki, jest porównywalna pod względem wielkości z małym psem. Waży od sześciu do dziesięciu kilogramów.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że dziecko nazywa się rudego lisa. I to jest prawda. To tylko życie w brzuchu biały lub szaro. Plecy i boki są pomalowane na różne sposoby: od jasnoszarego do jasnej czerwieni. Co do zasady, mają jasny kolor północne lisy. Bardziej blado – te, które żyją w lesie. Najpiękniejsza i drogie futro lisa jest uważany. Te lisy dawna hodowane na specjalnych farmach, ponieważ z natury są one niezwykle rzadkie. A ludzie z ich futer piękna jest bardzo popularny.

Lato zwierzę wygląda trochę niewygodne ze względu na fakt, że wełna w tym okresie staje się krótki i napięty. Ale po upadku lisa rośnie piękny zimowy płaszcz. Drapieżnik rzuca tylko raz w roku – na wiosnę.

Nawyki sly fox

Znaleźć nie tylko lisy w lesie, ale w tundrze, góry, równiny, bagna, a nawet tereny zamieszkane. Zadziwiające jest w stanie dostosować się do każdych warunkach, ale nadal lubi bardziej otwartą przestrzeń. Tajga nie do swojego gustu.

W życiu, jak w bajkach, lisa, jest bardzo szybki i zwinny. Działa bardzo szybko, łatwo złapać owady latające przeszłości. Zazwyczaj porusza powolny kłus. Okresowo zatrzymuje się, rozgląda się, rozgląda się. Fox jest bardzo ostrożny. Kiedy zakrada się do zdobyczy, to czołganie się na brzuchu delikatnie, prawie łącząc się z ziemi. Ale uciekając od wykonywania dużych i nagłych skoków, sprytnie myląc ślady.

zachowanie lisa można zobaczyć wręcz bajeczne odcinków. Ludzie przychodzą z ich ukrytych motywów. Wszystkie historie są zaczerpnięte z prawdziwego życia. Fox naprawdę przebiegły drapieżnik, który mądrze nadaje się do polowania. Raczej się zdobycz siły i oszustwa. Żadne inne zwierzę nie jest wywoływana na przydomkiem. Lis nazwa Patrikeevna. Dlaczego?

Dawno, dawno temu był książę imieniem Patrick. Zasłynął za jego sprytu i zaradności. Odkąd sama nazwa Patrikey związanego z przebiegły. Fox od dawna cieszy się renomą wśród ludzi oszukać, ponieważ ochrzczony Patrikeevna.

Hunted lisa?

Fox – bardzo aktywne zwierzęta. W zimie, jego skomplikowane ślady są widoczne na śniegu. Od razu zobaczyć, gdzie oszukiwać myśliwski. Uważa się, że lisy jeść króliki. Ale to jest bardzo mylące. Nie była w stanie nadążyć za tak szybkim drapieżnych. Oczywiście, jeśli jest gdzieś potknie na bezbronnych leverets, na pewno skorzystać z tej możliwości. A ponieważ królików – bardzo rzadki danie w jej diecie. Ona po prostu nie może ich zatrzymać.

Lisy żywią się owadami, różnych ptaków i zwierząt. Ale podstawą ich menu są gryzonie. Predator wspaniałymi nornice wytępić. Ponadto, są one zdolne do połowu ryb w płytkiej wodzie. Czasami karmy dla zwierząt słodko jagody.

zające

Las zwierzęta życie jest bardzo ciekawe do zwiedzania. Wszyscy przedstawiciele świata zwierzęcego jest bardzo różne, niektórzy uciekają, inni polują. Wcześniej patrzyliśmy na niektórych drapieżników. Porozmawiajmy o jasnej przedstawiciela lasach. Oczywiście, z zająca.

Króliki, jak w bajkach, uszata, krótkie ogony. Tylne nogi są znacznie dłuższe i silniejsze niż z przodu. W zimie śnieg widać wyraźnie, że wydruki tylnymi nogami przed front. Jest to spowodowane faktem, że będą nosić je podczas jazdy do przodu.

Zwierzęta te żywią się tym żywności, która nie jest absolutnie przyciągane do innych, takich jak kora, młodych pędów i gałązek, trawy.

O dzikich zwierząt napisany wiele bajek, ale ulubionym bohaterem był zawsze zając. Żyje, odchodząc od pościgu, uników i próbuje zmylić ślady, skacze w jednym lub drugim kierunku, jak w opowieści dzieci. Jest w stanie biec z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Nie każdy drapieżnik porwanie dla szybkiego połowu. W ogóle, w arsenale ptaków istnieje wiele sposobów, aby uciec przed prześladowaniami. Są mądre, te mieszkańcy lasów. Zwierzęta wiedzą, jak uciec i się bronić, a w każdym przypadku stosować najbardziej optymalnej strategii – tak oni stworzyli atmosferę.

Ale nie na tyle przebiegły zapisać swoje ptaki, jakie podejmują ich liczbę. Każdego roku mają cztery lub pięć mioty. Z których każdy może być od dwóch do pięciu leverets.

Najbardziej znanym zając zając i Belyaki. Ważą się do siedmiu i pół kg i długości do 70 centymetrów. Ich główną różnicą jest kolor sierści. Hare w zimie nie zmieniają ich kolor. Ale w lecie te gatunki jest znacznie trudniejsze do odróżnienia.

Ogólna charakterystyka zajęcy siedzący tryb życia. Oczywiście, że skok na polach i łąkach, pozostawiając dość długich dystansach. Ale potem wracają do ich terytorium siedlisk. mogą migrować bardzo rzadko. Dzieje się tak tylko w szczególnie zimnej i śnieżnej zimy.

Kto jeszcze mieszka w lesie?

Mamy wymienionych tylko najbardziej znanych zwierząt, ponieważ zgodnie z art trudnym do zwrócenia uwagi wszystkich mieszkańców lasu. W rzeczywistości są one dużo dziki, borsuki, jeże, krety, myszy, wiewiórki, wiewiórki, kuny, sables, szopy, jelenie, rysie … Jak to mówią, od małych do dużych. Wszystkie one są bardzo różne i ciekawe. Ponadto, byłoby niesprawiedliwe nie wspominając o ptaki, które są także dość dużo życia w naszych lasach.

ptaki leśne

Zróżnicowane, nie tylko zwierzęta w lesie, zdjęcia, z których niektóre są wymienione w artykule, ale także ptaki. Świat rejs jest nie mniej interesująca. Oni żyją w lasach wielu różnych gatunków. Tutaj można znaleźć: dzięcioły, skowronki, rudziki, Orioles, Crossbill, słowik, płatki owsiane, srok, kaczka, Pliszka, Swift i wiele innych.