486 Shares 2834 views

Komodo jaszczurki – nienasyconym gigant stanie partenogenezy

Komodo – jaszczurka, która żyje w czterech wysp Indonezji (Flores, Komodo, Rinca, Gili Motang), który jest pełen kochanką, nie ma wrogów. Przeciętny żywo do 50 lat. Komodo smok jest jednym z największych przedstawicieli varanovyh rodziny.

Komodo – jaszczurki, że przy dobrym żywienie może osiągnąć masę 150 kg i długości ciała około 3 metrów, z czego połowa ma ogon. Kolor ciemno brązowy z żółtym małe łatki. Ma parę gruczołów jadowych, znajdujący się w dolnej szczęce. Wzroku i słuchu są tworzone nie dużo, ale zmysł węchu jest doskonała, to jest funkcja języka, rozwidlony na końcu. Przechodząc mocnych grubych nogach, ciągle wystaje mu język i czuje się ich wszystkich po drodze.

Komodo jaszczurki ma dużą głowę ze słońcem świecącym w oczy. Ciężkie fałdy skóry zwisające z szyi, skóra sama w płytach rogowych, potężne szczęki z ostrymi zębami, trzy centymetry – wszystko to przypomina prehistorycznego potwora, cud dozhivshego do dnia dzisiejszego.

Giant jaszczurka Komodo – drapieżniki, i bardzo głodny. Cztery dorośli mogą jeść 80 kg mięsa w ciągu zaledwie kilku minut, biorąc sztuk pięć kilo i bez żucia, ich połknięciem. Syte, mają trochę czasu na odpoczynek, trawienia pokarmu, a potem iść na polowanie.

Podobnie jak większość gadów, produkcja Komodo (jaszczurka) nie jest przeznaczony, i czyha na jej (może to być dzika świnia, jelenie, a nawet bizony). Zbliżył się do ofiary, ona stuka ogonem dociskana do ziemi i gryzie tętnicy szyjnej.

Przedmioty polowania są nie tylko duże zwierzęta, ale także ptaki, gryzonie, węże, a nawet owady. Co ciekawe łapie Komodo jaszczurki rezus. Po odczekaniu chwili, gdy stado małp jest na ziemi, to rozkłada się w środku i pozbawiona, a wszystkie one są zdrętwiała z przerażenia na widok drapieżnika. Nawiasem mówiąc, „skrzynia” jest tłumaczone jako „wyspy szczurów”. Prawdopodobnie były one napędzane tu wcześniej, ale teraz są one prawie nie – wszyscy jedli jaszczurki.

W okresie lęgowym ciągle miga starć między samcami, ponieważ ich 3,5 razy większe niż samice. Gody odbywa się zwykle w lipcu. Kilka tygodni Depozyty samice do 25 dużych jaj o wadze około 0,2 kg. Układanie chroni około 8 miesięcy, aż do włazu narybku. Wychodząc z jaj, varanchiki natychmiast opuścić matkę, wspinając się blisko siebie drzewa. Spędzą około dwóch pierwszych lat życia, nie do spożycia przez dorosłych krewnych. Ale drzewa mogą czekać na węże niebezpieczeństwie i ptaków drapieżnych. Młode rosną powoli, żywiąc się owadami i ptakami złowionych.

Niesamowity fakt: Komodo – jaszczurki, które mogą się rozmnażać bez udziału samców. Jeśli z jakiegoś powodu, ona została sama w trakcie rui, jaja są składane jeszcze, ale są zapłodnione, z których osoby będą wyświetlane tylko mężczyzna.

O Komodo jaszczurki dziś niewiele wiadomo, ale są też pytania bez odpowiedzi. Na przykład, wiadomo, że są one urodzony w Australii, ale jak to się stało, wysp Indonezji, nie jest jasne. Mogą pływać, ale pływać na dużą odległość – prawie. W ogóle, jaszczurka Komodo pozostaje tajemnicze zwierzęta, z których wiele dopiero nauczyć.