365 Shares 2633 views

Czy znasz nazwę najwęższej części kanału?

Jest taka wyjątkowa Strait, który w krajach anglojęzycznych nazywa Dover. Pod jego dnie rozciąga Eurotunnel. Jest to słynny angielski Channel, który jest zaskakująco ciekawa fabuła. I to jest interesujące nie tylko ze względu na krajobrazy, ale także pochodzenie. Jak nazywa najwęższa część kanału? O swojej lokalizacji i specyfiki zostaną omówione w tym artykule.

Położenie geograficzne Kanału

Cieśniny łączy Ocean Atlantycki do Morza Północnego. 578 km od jej długości, szerokość w części zachodniej – 250 km, na wschodzie – 130 km. Najmniejsza głębokość – 23,5 m.

Ważne jest, aby pamiętać, że między miastami Calais i Dover (co jest najwęższa część kanału, dowiadujemy się nieco poniżej) wbudowany unikalny tunelu.

Więcej niż 52 km (38 km trasy jest bezpośrednio pod cieśniną) jego długości.

Główne porty Le Havre, Portsmouth, Cherbourg i Southampton. Są to wyspy, z których największe znajdują się u wybrzeży Wielkiej Brytanii (ok. Białej) i wybrzeża francuskiego (Wyspy Normandzkie).

Historia wyspy Wielkiej Brytanii

W starożytnym Rzymie, cieśnina nazwano Oceanus Brytanika, co tłumaczy się jako „The British oceanu.” Po pewnym czasie stał się coraz mniej. W czasach wiktoriańskich miał nazwę – „Sea brytyjski”, a dziś żeglarze nazywają to miejsce „pokrowiec” (tulei).

Teoretycznie, w miejsce kanału, w dawnych czasach było nisko położone grunty (coś w Holandii). Następnie powierzchnia poziomem morza zaczęły rosnąć i wypełnić wody rozległego oceanu doliny. To miejsce było dno obecnie istniejącego cieśniny, która oddzielała Brytanię od wielkiego kontynentu.

Zanim dowiemy się, jaka jest najwęższa część kanału, uważamy inną teorię pochodzenia cieśniny.

nowa wersja

Ponad 20 lat temu, nie było jeszcze jedno, można powiedzieć, teoria katastrof. Większość geografów trwa to nieco naciągane.

W czasopiśmie Nature opublikował artykuły naukowe naukowców z londyńskiego Imperial College, który stwierdził, że oddziela Wielka Brytania i Francja Cieśnina została utworzona w wyniku innych procesów naturalnych. Wierzą, że powodem narodzin Kanału Angielskiego stał się katastrofalny odpływ wody z ogromnym jeziorem, która powstała w wyniku fuzji Renu i Tamizy w epoce lodowej.

Szef działu badań Sandzhiv Gupta powiedział, że ponad 420 tys. Lat temu, Wielka Brytania i Francja zostały połączone Antyklina Veld-Artois. Ten grzbiet kreda, których wysokość sięga 180 metrów tylko w rozpatrywanym obszarze cieśniny, aw zachodniej części Leżało niziny. Woda z Renu, Tamizy i innych rzekach płynęła tutaj przez Morza Północnego.

A kiedy lodowce zablokował Morzu Północnym, woda rzeka zaczęła gromadzić się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, następnie tworząc ogromne jezioro, które jest karmione przez rzek i topnienie lodowców.

Jak nazywa najwęższa część kanału, jego lokalizacja

Jest to obszar pomiędzy matczynej części Europy i wyspy Wielkiej Brytanii.

Jest to świetne miejsce z pięknych krajobrazów, gdzie wyraźne słoneczny dzień można zobaczyć budynek, znajdujący się po drugiej stronie cieśniny, a nocą, aby zobaczyć światła świecące jasno.

Najwęższa część kanału zwany Pas-de-Calais i Dover Strait. Jej szerokość 32 km. Znajduje się on tylko pomiędzy francuskim mieście Calais i portu angielskim Dover. łódź pasażer przecina Pas-de-Calais przez 1,5-2 godzin. W tym momencie woda zbudowany Eurotunnel.

opis

Jest to wyraz w geologii – megapotop. Są one oznaczone przez wydarzenia z ostatnich 500 lat na terytorium, jest teraz reprezentujących barierę wody między wyspami Brytanii i na kontynencie. Chodzi o Kanału Angielskiego.

Tłumaczenie z francuskiego kanału jest „rękaw”. W Wielkiej Brytanii nazywany jest „kanałem”. Długość jej około 560 km, a szerokość maksymalna – 240 km. Około 34 km szerokości jest najwęższa część kanału.

Ciekawostki o Cieśninie jako całość

  • Podczas pierwszej wojny światowej Trench „Herdz głębokie”, który znajduje się w dolnej części kanału La Manche, Brytyjczycy są wykorzystywane do usuwania broni chemicznej. I po II wojnie światowej (1941-1945 gg.) Tutaj była zalana uzbrojonych Niemców. Od 1946 do 1973 roku, izotopy promieniotwórcze zostały wyprodukowane tutaj.
  • Pierwszy zawodnik w historii ludzkości, aby przepłynąć kanał La Manche, był Mettyu Uebb. Ten pływać w 1875 roku, trwał prawie 22 godzin (a nie 15 minut).
  • Zgodnie z pociągów „Eurostar” Eurotunnel poruszać się z prędkością 160 kilometrów na godzinę.
  • Na jednej z wysp cieśniny zwanej Sark (Channel Islands) feudalizm pozostał do 2008 roku. Wyspa aż do tej chwili rządzi Rady Starszych. Jest to ostatnia wyspa w Europie z tego typu kontroli.
  • W kanale mieszka olbrzymi trądzik, masy powyżej 100 kg i długości 3 m.
  • Jedynym kolejowa działa na wyspy Alderney (Wyspy Normandzkie), zbudowany w 1847 roku. Jego długość wynosi 3 km. To działa tylko w lecie i tylko w weekendy i święta.

Uczyliśmy nazwa najwęższej części kanału, uznał początki cieśninę, i zrozumiał, że to miejsce jest jednym z najbardziej interesujących zakątków Ziemi.