308 Shares 6000 views

bluefish rybne: opis, zwyczaje i znaczenie przemysłowe

Każdy, kto jest zainteresowany w morzu sportowych połowów, nie wiedząc, kim jest bluefish ryb. Zdjęcia z tej morskiej bestii jest bezpośrednim dowodem, że dana osoba ma prawo nazywać się mistrzem rybackim. Jednak, aby złapać jej nie takie proste. Zwłaszcza, jeśli wędkarz nie jest zaznajomiony z jej zwyczajów i stylu życia.

Ryby bluefish: opis

Bluefish – Marine przedstawiciel ray-żebrowanych ryby, które należą do Perciformes rzędu. Jest to dość duże drapieżnika: wzrost dorosłych na 1 m długości i ich waga może osiągnąć 15 kg. Jednak rzadkość takich gigantów dzisiaj, ponieważ bluefish ryby często pada ofiarą rybołówstwa.

Teraz pomówmy o wyglądzie ryby. To morze mieszkaniec ma spłaszczony kształt ciała. Z tyłu to są dwie płetwy z cienkich promieni hryascheobraznymi. W tym przypadku pierwsza jest znacznie ostrzejszy, które mogą być widoczne nawet gołym okiem. Ponadto, istnieją dwa piersiowe i brzuszne dwie płetwy i ogonem rozwidlony.

W tym samym bluefish ryba ma ciemny kolor niebieski, z domieszkami zielonkawych skalach. Górna część jest znacznie ciemniejszy niż na dole. Podobna kolorystyka – główną broń drapieżnika morskiego. Dzięki niemu może zniechęcić innych ryb podczas ucieczki nie mają czasu, aby naprawić manewry swojego prześladowcy.

Dystrybucja i siedliska

Wielu rosyjskich rybaków są przekonani, że jedynym naszym zwykłym bluefish ryb. Morze Czarne, w prawdzie, jest rzeczywiście jednym z największych sanktuariów tego drapieżnika, ale nie jedynym. Duże populacje tego gatunku można znaleźć w wodach Indyjskim, Pacyfiku i oceanów atlantyckich.

W ogóle, bluefish ryby mogą osiedlić się w dowolnym morzem z zastrzeżeniem, że woda w nim będzie wystarczająco ciepło. Więc nie zdziw się, że rybacy mogą złapać tę wspaniałą zdobycz jak na wybrzeżu Morza Czarnego, w pobliżu suchych regionach Afryki.

Nawyki i styl życia

bluefish ryba preferuje towarzyski. Czasem jest liczba takich „rodziny” może osiągnąć kilka tysięcy osobników. Z jednej strony, to sprawia, że drapieżnik jest bardzo niebezpieczne dla innych gatunków ryb, z drugiej strony, zamienia ją w łatwym łupem dla sieci łodzie rybackie.

Poza bluefish nie lubi pozostawać długo w jednym miejscu. Wraz ze swoim stadem, on stale migracji, stosując się do ciepłych wodach. W gorących okresach roku i na wszystkich może przejść do ujściach rzek lub ujścia rzeki, ale gdy temperatura spada nieznacznie, i wraca do morza.

Dieta i sposób polowania

Bluefish – drapieżnik. Ze względu na swoją wielkość, może polować na małe jak średniej ryby. Na przykład, może stać się ofiarami anchois, makrela, śledź, sardynki, sardele i tak dalej. Ponadto, czasami drapieżnik zjada małe małże, że nie miałem czasu, aby ukryć się przed nim.

Ponadto, w tym gatunków różni się bardzo szybką ruchu. Wybuchając ławice innych ryb, to rozprasza je na różnych stronach, dzięki czemu jest narażone na gwałtowne ataki. Interesujące jest to, że naukowcy przez długi czas nie mógł zrozumieć, jak bluefish łapie swoje ofiary. Wynika to z prędkością błyskawicy ryb, z powodu których nie można było nadążyć z jej gołym okiem.

Korzyść z nowoczesnej technologii przyczyniły się do zobaczyć, jak polować czarnomorskie Bluefish ryb. Zdjęcia zrobione z klatek na sekundę, 32, dobrze odzwierciedla cały proces podawania drapieżnika. Tak, zbliża się do ofiary, myśliwy odkrywa usta i przy pełnym uwalnia siły powietrzne z skrzela – to natychmiast przyspiesza go, dzięki czemu w krótkim czasie, aby złapać zdobycz. I wtedy to do małe – szybko żuć swoje ofiary.

Powielanie i okres tarła

Dojrzewanie bluefish osiągnie wiek 2-4 lat. Tarło ryby przechodzi dobrze ogrzanej wody i w związku z tym często mieści się w lipcu lub sierpniu. kobiety składają jaja bezpośrednio do morza, zwłaszcza bez obawy o jego przyszłości. Większość jaj umrze lub być spożywane, ale nie będzie to miało wpływu populacji.

Rzeczywiście, w jednym czasie samica może złożyć do 1 mln jaj, które w pełni kompensuje ewentualne straty. Ponadto, smażyć rodzą się po 2-3 dniach, a natychmiast zaczyna żerować na własną rękę.

na człowieka

bluefish mięso jest bardzo cenne. Wynika to z dwóch czynników: po pierwsze, jest smaczne, a po drugie, zawierają mały procent tłuszczu. Z tego powodu wiele firm zaangażowanych w połowach rybackich ten konkretny typ. Większość produkcji ryb odbywa się od wybrzeża Australii, Wenezueli i Brazylii.

Ponadto, wielu rybaków do połowu Bluefish zorganizować konkurs. W tym przypadku takie imprezy odbywają się corocznie, jak mamy w kraju i za granicą. Taka popularność ryb jest uzasadnione, ponieważ jest tylko w stanie złapać wykwalifikowanej i silne rybaka, który zna swoją działalność.