505 Shares 4197 views

Powielanie lilii wodnych. lilia morze klasa (foto)

Nieprzewidywalny świat życia morskiego, jest pełna niespodzianek. Niektóre z nich, wraz z korali i alg tworzą niepowtarzalne podwodne ogrody. Liliowce – a denna zwierzęta, rośliny, a nie jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Należą one do szkarłupni.

Zamieszkana przez lilii wodnych

Ich klasa jest dość rozległy obszar dystrybucji. W oceanach jest prawie nie ma miejsca, gdzie nie spotkał liliowce. Istnieje około 700 gatunków piórko gwiazd. Rosyjscy wody morskie zamieszkiwało tylko 5 ich gatunków.

Liliowce zamieszkują wszystkie oceany. Głębokość dla nich znaczenia. wszystkie one równie dobrze. Jednak większość z tych zwierząt wolą osiedlać się w ciepłych wodach oceanu z gęstwiny raf koralowych, znajdują się na niewielkich głębokościach (200 metrów).

Rodzaje lilii wodnych

Klasa liliowce jest reprezentowana przez dwóch gatunków piórko gwiazd – podszedł i besstebelchatymi. Wszystkie osoby, niezależnie od ich rodzaju, są dołączone do różnego rodzaju obiektów, które znajdują się pod wodą. Podkradał liliowce, zakorzenione łodyga na wszystko, zawsze pozostanie w tej pozycji. Strefa ich metaboliczny ogranicza długość łodygi, na których kołysać.

Besstebelchatye lilia, pozbawiony wsparcia, zdobyliśmy większą swobodę działania. złamał one od podłoża, są w stanie pokonać niewielki dystans. Pływające zwierząt z powodu promieniowania, pracuje jak płetwy. Jednak każda łodyga pozbawiony gwiazdę piórem w procesie rozwoju nie przejdzie dołączony krok łodygi. Ta funkcja i reprodukcja obu gatunków lilii wodnych przynosi je ze sobą.

opis biologiczny

W imię tej klasy zwierząt greckie korzenie. Liliowce (Crinoidea) tłumaczy się jako „jak lilii”. I rzeczywiście, w osoby należące do tej klasy, wspaniałe ciało, jak bujne kwiaty. Podobieństwo kwiatów zwiększa kolorowe farbowanie ciała pierza gwiazdy. Spostrzegłszy oceanu piękne stworzenia, i chcę zrobić mu zdjęcie. Liliowce – urocza dekoracja podwodne ogrody, które pracowały nad stworzeniem genialnego projektanta – sama natura.

Liliowce posiadać korpus w kształcie kielicha, z jamy ustnej w środku. Się z kielicha podniesiony promienie rozgałęzione (ręce) i piany. Mamy podkradał liliowce przymocowane do dna kubka łodygi wyrasta na długości jednego metra. Nośnik Petiolus z bocznych wypustek (cirri) przymocowane do podłoża. Besstebelchatye lilie tylko ruchomy cirri, których końce są wyposażone w ząbkowaną lub „pazury”. Dzięki nim besstebelchatye osób przywarło do ziemi.

Pióro gwiazdy były jedynymi szkarłupni, którym udało się zachować swoją rodową charakterystyczny orientację ciała. Grzbietowa, że przylega do podłoża, a powierzchnię, która jest wyposażona w jamie ustnej ku górze. Podstawą struktury organów położył pięć-way promieniowy symetrię. Korpus tworzy pięć promieniowanie zdolne do mnożenia dzieli się na części, oraz w postaci 10-200 „niepowołane ręce”. Belki są w wielu gałęziach bocznych (pinnulami).

Dzięki pełnowymiarową korony tworzą rodzaj sieci, która przykuje plankton i detrytusu. Promienie kształtowanie wewnętrznej stronie są zaopatrzone śluzówkowo-rzęskowy rowki, które są zredukowane do jamy ustnej. Raz w żywności przenosi je do ust. Kielicha na skraju od strony stożkowej wysokości jest wyposażona w otwór odbytu.

Zewnętrznych tworzących szkielet zawierający przyczyniają segmentów. Składa się on z dwóch części: promienie szkielet wewnętrzny i łodyg. Te zwierzęta denna zawiera wąs, nerwowy i reprodukcyjne (powoduje odtworzenie lilii wodnych) systemu. Wgłębienie rentgenowskie przenikają łodygi oraz gałąź wszystkich wyznaczonych układów.

Liliowce z ich odpowiednikami są zorientowane nie tylko charakterystykę grzbietowej linii środkowej jamy brzusznej, który biegnie przez organy wszystkich zwierząt, ale również konfiguracje zewnętrznych. Składniki macki systemu w pen-gwiazdy uproszczonej. Na przykład, nie wchodzi ampułki, dla kontrolowania nogi. Nie stwierdzono u zwierząt i płytka madreporowa.

reprodukcja

Mamy do czynienia z tymi w reprodukcji lilii wodnych. Te szkarłupni są dwupienne zwierzęta. Produkty seksualne należą do tych pinnuly, które znajdują się bliżej kubka. Mężczyzna zazwyczaj pierwszy wyrzucanych sperma z pinnul pomocą specjalnych otworów.

Jego zachowanie prowadzi do stymulacji kobiety, niemające żadnych narządów kanałów. Jej pinnuly prostu pęknąć, i wypadają z nich jaja. Zapłodnienie jaj odbywa się w wodzie, a następnie zamieniają się w larwy doliolyariyu baryłkę. Więc nie jest powielanie lilii wodnych.

doliolyary rozwój

Po 2-3 dniach doliolyariya siedzi na ziemi. Jego końcówka tnąca jest wzmocniona na podłożu, wszelkich ciał stałych, a nawet własnych jednostek rodzaju.

Utraciwszy swoje rzęski, zostanie on naprawiony.

Etap pentakrinusa wyrażone że pojemnik stopniowo przejawia pięcioramienna strukturę. Łodyga rośnie, rozciągają się, rozwijać belki przyłączone wzrost dysku. Doliolyariya zaczyna przypominać mały pióro-Star, podskakując na łodydze. Jego wielkość waha się w przedziale 0,4-1 cm. Zimnych wodach arktycznych wywołują larwy wzrośnie do 5 cm długości. W czasie doliolyariya rozszerzony, różniących się łodygi i kubka, który następnie utworzoną w ustach. Na tym etapie rozwoju larw tsistoideynaya kończy.

Różnice w rozwoju grup

Jeżeli reprodukcja lilii wodnych i rozwoju larw dokładnie takie same, po zakończeniu etapu pentakrinusa w obu grupach liliowców dalsze dojrzewanie płynie inaczej. Podkradał osoby, przykuty do jednego miejsca, nabywać nowe segmenty łodygi. Ich wydłużenie łodygi staje się jak stos monet (dla indywidualnego kręgów nawleczone na siebie).

Kręgi mają ruchome połączenie, które zapewnia mięśni. Centrum macierzystych przeniknięte kanał, gdzie nerwy kłamać i ukrywać inne narządy. Cirri umieszczone na dwa sposoby: albo wokół trzonu lub u podstawy.

Indywidualne nabywa niesamowite podobieństwo do kwiatu, który w rzeczywistości wykazania wielu wspaniałych zdjęć. Liliowce nowoczesny łodygi mają różne długości, jest zwykle ograniczone do 75-90 cm. I skamieniałości wynika osiągnął długość 21 m. Pióro gwiazda starożytności były prawdziwe giganty.

Besstebelchatye lilia rozwija się inaczej. Po miesiącu i pół szklanki złamane niezależnie od łodygi, niech swobodnie pływać. Łodyga ostatecznie umiera.