731 Shares 7003 views

Rodzaje ostryg: pełna lista. Rodzaje pereł ostryg

Informacje dotyczące produkcji ostryg zabiera nas w starożytności – w neolitycznych osad ludzkich, który mieszkał na wybrzeżach oceanów w dużych ilościach występują muszli skorupiaków. W Korei Południowej, Primorye, a także w Japonii, długość starożytnych kopców ostryg czasami sięga setek metrów. W tym artykule omówimy najczęstsze rodzaje ostryg, które są wymienione poniżej.

gatunek

W naturze, wiemy prawie 50 gatunków mięczaków, kwota kapitału, które mogą być spożywane. Przy zakwaterowaniu wybiorą tropikalnym morzu coraz częściej, ale istnieje kilka gatunków żyjących w wodach zimnych mórz północnych.

Ostrygi można podzielić na dwie grupy w zależności od ich postaci skorup: płaskie, okrągłe i głębokości. Lokalu, który jest najbardziej ceniona przez miłośników owoców morza, żyją na licznych mieliznach wybrzeży Morza Śródziemnego i Atlantyku. Ten typ jest reprezentowany przez cztery gatunki, każdy z własnym wyjątkowy smak, swojej kategorii cenowej, jak również cech zewnętrznych.

Maren Oleron

Te rodzaje ostryg we Francji mają taką samą nazwę z miejsca ich siedlisk – obszar Marin Oleron, prowincji Charente. Są to najwybitniejsi przedstawiciele tej grupy mięczaków, a od dawna jest uznawana smakoszy z całego świata dzięki jego zaskakująco delikatny smak. Główne cechy jest obecność powłoki jest prawie okrągły kształt, a także zielone zabarwienie mięsa.

Gravette

Te ostrygi rośnie w dorzeczu Arcachon. Są one dość mięsiste, mimo niewielkich rozmiarów, jak również niesolone smak. Ich powłoka ma zielonkawo-żółty odcień.

Belon

Nadal pod uwagę rodzaje ostryg. Lista jest niekompletna, żeby nie powiedzieć z Belon. Nazwa one również otrzymane dzięki ich siedliska – małej nadmorskiej miejscowości w północnej części prowincji Bretanii. Do tej pory, prawie wszystkie ostrygi są uprawiane w Bretanii, mamy tę nazwę. Cechą charakterystyczną szarawy biały kolor, obecność jodu ostrym zapachu.

Rodzaje ostryg: Fin De Kler

Ich nazwa jest podana na cześć klatki, gdzie są one uprawiane. Czas trwania tego procesu jest to jeden miesiąc, co jeden metr mogą być wprowadzane bezpośrednio do dwudziestu osobników. Specjalne gatunki glonów są wykorzystywane jako dodatkowego zasilania.

specjalny

Te rodzaje ostryg różnią się od poprzedniej gatunki mięsiste i większej gęstości. Te cechy są wynikiem dwumiesięcznego wytrzymać małżami w specjalnych klatkach. Na jeden metr kwadratowy życia przez 10 osób.

Krezus

Gatunki te są hodowane ostrygi wybrzeży Irlandii i Normandii. Zimne wody Atlantyku mają ciekawy wpływ na rozwój danych skorupiaki, przyczyniając się do poprawy gęstości i zawartości tłuszczu w mięsie.

niebieska powłoka

Te ostrygi są hodowane i uprawiane w ciekawy sposób. Są one na 2. i 3. roku życia jest przeniesione do specjalnych basenach wypełnionych niebieskiej gliny. Robi się to w celu wzbogacenia ich w dodatkowe elementy śladowe (fosforu, żelaza, miedzi, cynku) oraz witaminy.

Brittany

Te rodzaje ostryg są uprawiane na południowym brzegu jednobrzmiące prowincji we Francji. Ich unikalną cechą jest bogata pikantny smak z lekkim metalicznym smaku.

Biała perła ostryg

Biorąc pod uwagę rodzaje ostryg pereł jest zapewnienie tego. Mają elegancki w kształcie muszli, który rozwija się tego minerału. Owoce również eksperci uznają je bezpośrednio przez ostry zapach jodu i przyjemnym słodkim smaku.

Khasan

Te różnią ostrygi wzdłużnie falistą strukturę. Kolory skorupy – od czystej bieli do ciemno oliwek lub bordowym. Ten mięczak najbardziej pracochłonny w produkcji – jest wytwarzany z podwodnymi skałami, głębokie, w miejscach o szybkich prądach. Posiada charakterystyczny stosunek masy całkowitej masy ciała. Można powiedzieć, że jest to piękny ostryg wszystkim.

ostryg Aniva

Ten ostryg można nazwać subtelny rodzaj silnego charakteru. Ona mieszka na wyspie Sachalin, w pobliżu wsi Solovovka w Aniva Bay, więc jej nazwę. Ten mięczak jest tak popularny, że japońskie sąsiedzi okresowo odwiedza Sachalin specjalnie dla niego. Głęboki, długi, wąski kształt skorupy, który przypomina łódź, ciekawy smak słony i miękki kolor zielonkawy odróżnić go od reszty ostrygi.

ostryg Posiet

Biorąc pod uwagę różne rodzaje ostryg, powinniśmy o tym wspomnieć. Ona jest bardzo egzotyczne, bo mieszka na bioherm podmorskie (wzgórza), którego dolna część jest pochowany 10 metrów głęboko w błocie. Co ciekawe, gdy badanie niższych warstw liści wymarłych ostrygi były w wieku od około 8000 lat. Okres ten zbiega się z globalnym ociepleniem i wzrost poziomu morza, a to spowodowało wzrost wzgórz wzrostu.

Ta ostryga ma bardzo nietypowy wygląd. Aby być precyzyjnym, to jest bezkształtna, więc czasami nie rozumieją, co to jest. Waga mięczak osiągnie 1,5 kg. O średnim ciężarze 600 gramów, aż do 25 cm długości. Air światło ostryg mięso jest bardzo delikatne i ma słodki smak i niezwykle świeży zapach. To daje jej prawo do bycia wzorcem ostryg.

japoński

Królowa Busse Lagoon wyspie Sachalin. Giant ostryg żyje na głębokości do 7 m, tworząc stałe miejsca siedliskowe (ostryg). mięczak korpus jest zamknięty w powłoce lub klina owalny sferyczny nieregularnym koloru białego. Z lewej strony (dolnej) muszle zaworowej – rosną ostrygi siebie – wypukły kształt. Oba skrzydełka są promieniowe szerokości fałdy, jak również pokryte koncentrycznych cienkie plasterki.

Głównym miejscem skorupiaków siedliska jest ciepłe subtropikalnych i tropikalnych mórz. Chociaż w umiarkowanych szerokościach geograficznych, gdzie w lecie temperatura wody osiąga 16? C, ostrygi są w stanie się rozmnażać i żyć.

Głównym zagrożeniem dla tych skorupiaków są gwiazdy morskie, niektórzy członkowie ślimaków, gąbek, Cliona.