625 Shares 3762 views

Rezerwa. Co to jest obszar chroniony? Trochę o ciekawych rezerwatów przyrody

Czy wszyscy znają definicji słowa „rezerwowej”? Co to jest obszar chroniony? Tak, rezerwat przyrody – unikalny obszar ziemi, który jest chroniony przez państwo w jego naturalnym stanie. Odbywa się to w celu ochrony flory i fauny przed szkodliwym wpływem człowieka. Rezerwaty, parki – wszystko jest wspaniałe, i nie powinno być dużo!


Niech sberezhom Ziemi dla przyszłych pokoleń!

Każdy wie, że nasza planeta jest naprawdę w wielkim niebezpieczeństwie, a zanim została ona wniesiona do nas! Szkoda, aby uświadomić sobie, ale to prawda. Nie wiadomo, czy można zobaczyć nasze wnuki z tobą tak długo, jak zwykle dla nas ptaków, takich jak, na przykład, Bocian lub dźwig. Aby jakoś chronić przyrodę i tworzy rezerwę. Co jest ryś, wiemy dzięki specjalnej ochrony, pod którym znajduje się zwierzę. Jeśli obszar, w którym żyją, nie było rezerwy tworzone, oni już dawno wyginąć.

Pamiętaj, że wszystko zależy tylko od nas! Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić środowisko naturalne, ponieważ jeśli umierają zwierzęta umierają i ludzie, wszystko jest ze sobą połączone. Unikalny obszar, gdzie wciąż są całkowicie naturalne siedlisko dla przedstawicieli obu flory i fauny – rezerwatu przyrody. Co jest dźwięczny strumień, wiemy też, ze względu na fakt, że pod ochroną są nie tylko żywe istoty, ale także rzek, mórz, oceanów, gór, i tak dalej. D.

Jałta górskich rezerwowy

Powstał w 1973 roku. Rezerwat obejmuje prawie całą południowym wybrzeżu Krymu pięknej, ¾ całego jego terytorium zajmują lasy. Rezerwa była wybrukowana ścieżka, która była bardzo ładne imię – Solar. Jej długość wynosi około 7 km. Na zboczach górskich rośnie wiele drzew leśnych. Jest to głównie sosna, także będzie można poznać i lasy liściaste składający się z dębów i niektórych gatunków drewna bukowego.

Cape Marian

Rezerwa ta znajduje się w pobliżu słynnego Ogrodu Botanicznego Nikitsky. W porównaniu z sąsiadami, to jest bardzo mała, zaledwie 240 hektarów. Był także otwarty w 1973 roku. Głównym celem tej rezerwy było zachować ten mały kawałek śródziemnomorskiej przyrody.

Pod specjalną ochroną jest naprawdę wyjątkowy las relikwia. W nim istnieje około 500 gatunków rzadkich drzew śródziemnomorskich. Jest to również jedyny w całej Europie Wschodniej, wiecznie zielone liściaste drzewa truskawkowego.

rezerwa krymski

Co jest Askania Nowa porównaniu z nim! Jest on jednym z najstarszych na półwyspie. Został on założony w okresie przedwojennym, a mianowicie w 1928 roku. Znajduje się w centralnej części półwyspu.

Na terenie rezerwatu rośnie około 1200 gatunków roślin, do domu ponad 200 gatunków kręgowców. Duża wartość to buk, dąb, i, oczywiście, lasy grabowe. Są pod specjalną ochroną.

W rezerwacie żyją w takich unikalnych zwierząt jak krymskich jelenie, muflony i sarny i inne krymskiej bardzo rzadkich zwierząt półwyspu. również skonfigurować tak zwane ścieżki ekologiczne, przenosząc na której grupy turystów mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z wszystkich bogactw natury.

Warto zauważyć, że Chatyrdag specjalnie wyposażone jaskinię, która jest w pełni otwarty dla publiczności wszystkich chętnych. Nosi bardzo ładne imię – marmur. Także w pobliżu jest wspaniały oddział rezerwy – Wyspy Swan. Tu jest największy w całym klastrze Europy Wschodniej z ptactwa wodnego. Łączna liczba gatunków ptaków żyje tutaj – 265. Warto zauważyć, że 18 z nich zostały wymienione w Czerwonej Księdze!

Teraz, gdy znamy dokładnej definicji słowa „rezerwy”, który jest obszar chroniony, itp najważniejsze – .. chronić środowisko! Po tym wszystkim, aby zapisać ją jeszcze możliwe, należy zrobić to za wszystko, co w twojej mocy. Nasze przyszłe pokolenia nie mogą już zobaczyć, że dopóki nie zobaczymy. Dobrze, że tworzenie rezerw, ziemia, na której się znajdują, są w stanie utrzymać.