515 Shares 8383 views

jelenie wody lub hornless: zdjęcia, opis

W trawiastych zaroślach, w pobliżu jezior i rzek wschodnich Chinach i Korei, znajdują się niesamowite zwierzęta. Oni żyją w gęstych łóżek Reed i zielone podnóża. Niewiele osób wie o ich istnieniu.

Zaznajomieni z wizerunkiem jelenia – przystojny mężczyzna z rozprzestrzeniania ogromne rogi na głowie. W rzeczywistości jednak, istnieje również dość hornless. O tej formie i zostaną omówione w tym artykule. Ale zanim damy ogólne informacje na temat tych zwierząt.

Co to jest jeleń zwierzę?

Nowoczesne jelenie zawdzięcza swoją nazwę od starego słowiańskiego słowa „Helen”. Więc te ludy starożytności nazywano smukłe zwierzę z pięknym porożem rozgałęzionych.

Wysokość i wielkość różnych gatunków jeleni są bardzo różne. Dla porównania, w poniższym przykładzie: wzrost renifery, o długości 2 m i o masie 200 kg jest 0,8-1,5 m; Wysokość i głębokość małego Crested wynosi tylko jednego metra i wagę – 50 kg.

Najbardziej smukły – jelenie. Posiada proporcjonalne ciało, o długiej szyi i lekkim lekko wydłużone głowy.

Jelenie żyją głównie w Europie, Azji i Rosji. Nie jest zły, że zakorzeniły w Ameryce, Australii i Afryce. Średni czas trwania cyklu ich życia w przyrodzie wynosi do 20 lat. Farmy reniferów oraz w ogrodach zoologicznych, zwierzęta te żyją do 30 lat.

jelenie wodne: fotografia, wygląd

Odnosi się ono do rodziny jeleniowatych. Przedstawiciel ten jest jedynym gatunkiem jelenia rodzaju wody. On nie ma rogi, ale nie jest to niezwykłe zęby, z których może on chronić się w razie niebezpieczeństwa.

Zwierzę to nie jest zbyt duży: długość ciała 70-100 cm, jelenie osiągnie wysokość wynosi 50 cm, wagi jego ciała, – od 9 do 15 kg. Ogon ma długość tylko 8 cm. Górna warga jest białe i nie są pierścienie wokół oczu.

Dobrym wskaźnikiem wieku jelenia są zęby. Fachowcy w tej dziedzinie mogą określić dokładnie, ile lat zwierzę, stopień mielenia siekacze i kły w ich krzywizny i kąta nachylenia.

jelenie wodne (zdjęcia – poniżej) ma czerwonawo-brązowy kolor sierści. W lecie to zwierzę rzuca i wełna staje się krótki. W zimie jest puszysty i ciepły.

funkcje

Charakterystyczną cechą samców zębów są umieszczone w górnej szczęce. A ich długość u dorosłych mężczyzn wynosi około ośmiu centymetrów. Z pomocą mięśni twarzy, zwierzę jest w stanie zarządzać tymi kły. Również hornless jelenie i ukryć je w trakcie posiłku. Ale kiedy istnieje niebezpieczeństwo, czy tam jest walka o samice, że ponownie je wyprostować. Ze względu na obecność takich cech tego zwierzęcia nazwano wampirem jelenie.

Sposób życia zwierzęcia jest głównie w pełnym wymiarze czasu, to piękno jest bardzo ostrożny.

Z Jeżozwierz orła (główny wróg) jelenie wody nauczył się ukrywać pod powierzchnią wody. Uczucie i wysłuchaniu drapieżnika, to rzuca napotkasz najbliższego kanału i pływać lub uruchomić na pewną odległość wzdłuż dna, starając się ukryć pod gałęziami, wiszące od brzegu lub niepowodzeniem. Nad powierzchnią wody są tylko uszami, nozdrza i oczy. Pozwala to jelenie śledzić wroga pozostają niedostępne i niewidoczne dla drapieżników.

siedliska

Dlaczego hornless jelenia nazywa woda? Ponieważ w naturalnym środowisku żyją na obszarach zalewowych. W zasadzie to jest obszar centralnej i wschodniej części Półwyspu Koreańskiego i Chinach (wschodnia część, na północ od doliny rzeki Jangcy).

Kolejny woda jeleń został przywieziony do Francji i Wielkiej Brytanii, a doskonale złowione w lokalnych warunków klimatycznych.

W rzeczywistości, sposób życia tych zwierząt są samotne, czasami znalezienie partnera tylko podczas rui.

reprodukcja

woda jelenie rut rozpoczyna się w grudniu-miesiąca. Mężczyźni rywalizują o samice przy użyciu ich unikalnych zęby, które można zgrać szyję żadnego przeciwnika. Po tych działaniach wojennych wiele mężczyźni pozostają straszne blizny na twarzy i szyi. Dźwięki, które komunikują się między sobą jelenie, są bardzo podobne do psów szczekanie, a kiedy robią niezwykłe powiązanie klikania dźwięków.

Mężczyźni kobiety tout niską gwizdek. trwa to sześć miesięcy ciężarnych samic. Po urodzeniu małych cieląt kilka dni ukrywali się w gęstych krzakach, a potem zacznij powoli z matką do przeprowadzania ataków.

Wreszcie, zachowanie zwierzęcia i jego żywności

jelenie wody, jak wspomniano powyżej, – samotne zwierzę. Jest dobrym pływakiem, może szukać żywności niezbędnej do pokonania wiele kilometrów na wodzie, pływanie naprzeciwko wyspy do wyspy w delt rzecznych.

Należy zauważyć, że mężczyźni między palcami mają gruczoły, które produkują pachnący płyn, który często oznaczyć terytorium.

Jako pożywienie wykorzystywane kruchość i soczystość liści krzewów, młoda trawa i bujnej rzeki turzyc. Jest też uszkodzenie tych zwierząt. Robią wielkie szkody w rolnictwie, jak również nalot na polach ryżowych, niszcząc w ten sposób z chwastami i pędów kulturalnych.