149 Shares 7257 views

Dunka – grzyb śmiertelna trucizna

Dunka – grzyb, który należy do krowiakowate. Wcześniej był uważany warunkowo jadalne i spożywane. Jednak teraz jest przypisana do trujących wielkoowocnikowych. W niektórych współczesnych odniesień w opisie mogą być postrzegane jako definicji śmiertelną trucizną. Ludzie nazywali go „Dunka”. Grzyb jest również nazwa naukowa – svinushki cienkie. kilka zgonów po konsumpcji odnotowano na terenie Federacji Rosyjskiej.

Dunka grzyby w swoim składzie zawiera takie substancje toksyczne, jak lektyny. Być może również i muskarynowych. Podczas obróbki cieplnej, substancje te nie są zniszczone. Nie pomaga nawet wywar wielokrotnie uciekał się do niektórych grzybiarzy. Po częstego stosowania tych wielkoowocnikowych jedzenie może zmienić ludzi z krwi. Jest to niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Dunka – grzyb, który nie może być spożywane regularnie. Pod wpływem szkodliwych substancji we krwi zaczynają tworzyć-aglutyniny przeciwciał, które reagują z antygenami wielkoowocnikowych (to znaczy nie od czasu do czasu przyjęcia i stałe). Aglutyniny kumulują się w czasie w organizmie. Gdy ich liczba przekracza pewien próg, zaczynają niszczyć krwinki czerwone.

Eksperci twierdzą, że podczas wystąpienia zatrucia zależy od charakterystyki konkretnego organizmu. Ktoś jest zawsze zjada cienką svinushki i zatrucie występuje dopiero po kilku latach. Jednak niektórzy ludzie zwiększona wrażliwość na aglutynacji, więc zatrucie może wystąpić natychmiast i prowadzić do śmierci. Ten wielkoowocnikowych bardziej niebezpieczne niż tradycyjne słynnych trujących grzybów. Choć wielu zbieraczy nie uznają to i uwierzyć Tweety warunkowo jadalne. Spożycie tego grzyba w połączeniu z alkoholem znacznie zwiększa poziom toksyn we krwi.

opis

nasadki grzyba o średnicy 3-12 cm. Początkowo jest wypukły (i krawędzie filcu zapakowane), a następnie sprasowano i spłaszczone lekko w kształcie lejka. Krawędź spadła prosto prążkowane lub zaborchaty, czasami włóknisty. Powierzchnia aksamitna pokrywy, w suchych i mokrych warunkach – lepki i błyszczący. Farbowanie jej oliwkowo-brązowego do ochra brąz, z naciskiem ciemnieje. Dunka – grzyb, który ma średnie, ochra-brązowy opadającą płytkę, kolor nieco jaśniejszy czepki. Po naciśnięciu one również ciemnieją. Spore proszku – brąz. Ten występ ma krótki makromitsetov (cylindryczny kształt), gładka, czasami zwężony do średnicy podstawy 2 cm, długości 6 cm. Jej kolor jaśniejszy pokrywy. Flesh jest gęsty i miękki na początku, staje się luźna w czasie. Kolor jej tan, złomowany i ciemnych obszarów. Dunka grzyby (zdjęcia muszą uważnie) często robaczywe, jak również inne pewno jadalne owoce lasu.

siedlisko

Dunka – grzyb, który można znaleźć w lesie od połowy czerwca do listopada. Ten wielkoowocnikowych można znaleźć w lasach, w zacienionych miejscach wilgotnych. On jest często spotykane w lasach, w parkach, w ogrodach, a czasem nawet na pniach drzew. Grzyb ten rośnie samotnie i rodziny. Preferuje krzewy, młode brzozy, lasy dębowe. Można go znaleźć na obrzeżach torfowisk Sphagnum, skraju lasu, w pobliżu sosen i jodeł mchu pokryte.