161 Shares 7941 views

Humboldt squid – tajemnicze głębiny morza giganta

Humboldt squid – głowonogów związane z rodziną strzalikowate. Korzystnie mieszka w tej części Pacyfiku, gdzie prąd peruwiański, na głębokości 0,2 – 0,7 km.

Jego wymiary są imponujące długość może wynosić do 2 m i o masie 50 kg. Ciało składa się z głowy, stóp i 10 mackami. Zewnętrzna powłoka nie jest. Dolna część nogi zmodyfikowanych lejek potrzebna do ruchu. Reszta jamy płaszczowej zaopatrzone w elementy wewnętrzne. Macki wystające z nóg i wokół ust, wyposażone w przyssawki. Zatrzymując dwa, są one dłużej. Pozostałe 8 są czasami nazywane ręce, służą do trzymania ofiary.

Kompleks ma wizję kałamarnica Humboldta. Zdjęcia przedstawione w artykule, również wykazać duże oczy. Z rozwiniętymi zmysłami dotyku, komórki smakowe są dostępne. Chromatofory wspólne dla większości głowonogów. W tej chwili, kolor ciała może wahać się od kremowo-szary kolor na czerwony i plecy.

Kalmar Maritime ma bioluminescencji, jest możliwość, aby zapalić dolną część ciała. Funkcja ta pomaga polować i strzelać w dół z mylących drapieżników. W sezonie lęgowym jest on stosowany, aby przyciągnąć na siebie uwagę.

Humboldt squid bezbarwny krwi. Przez reakcję z tlenem, ponieważ staje się niebieski jako część skałoczepa, białka przenoszącego tlen, są jony miedzi (nasza krew jest czerwona, ponieważ przenoszenie tlenu przez hemoglobinę, której podstawą – jonów żelaza).

Kałamarnica Humboldta nie jest samotnikiem. Styl życia jest towarzyski, czasem firma jest ponad 1000 osób. Żywią się rybami, krabami, a czasami ich bliskim. Przypadki ataków na ludzi. W stanie po posiłku pasywny, czasami ciekawy.

Ruch do uwalniania wody w przeciwnym kierunku, energetycznie kosztowny. Przez długi czas nie było jasne, jak to zanurzenie obszar przechodzi wody oceanicznej o zmniejszonej ilości tlenu. Ostatnio stało się jasne, że kałamarnica Humboldta w stanie spowolnić metabolizm w wysokości 80%, spadając w miejscach niedostępnych dla drapieżnych na nim tuńczyka, żaglówki, Marlin, etc ..

Interesujący proces rozrodczy. W mężczyźni, które są zazwyczaj mniejsze niż samice, jeden z mackami przeznaczonych do zapłodnienia. Je wyciągnął z jamy płaszczowej spermatoforów zawierającego spermę i miejsca w jamie samic. Po pewnym czasie przyszła matka składa jaja, które są dość duże. Gniazdo zbudowane jest z góry kamieni i reszty muszli. Samica czujnie strzeże jaj, a później – pojawiły się młode.

Niestety, wiele z życia kałamarnice Humboldta pozostaje nieznana ze względu na jego siedliska. Forma życia, aby przenieść go do laboratorium nie umiera w ciągu kilku godzin. Jej migrację do obszarów wydobycia życia morskiego spowodował zaniepokojenie wśród naukowców. Ponieważ mnoży wystarczająco szybko, może zagrozić wielu populacji ryb komercyjnych.

Miejscowa ludność z krajów, gdzie brzegi znajdują się kalmary, szczęśliwy, aby je złapać. Mięso jest smaczne, to znaleźć na półkach sklepów przybrzeżnych. W dużych ilościach są eksportowane do różnych krajów.