403 Shares 2646 views

Mshara – co to jest? Struktura i historyczne znaczenie Sphagnum torfowiska

Mshara – jest jedną z nazw torfowisk Sphagnum. Te niesamowite mokradła od dawna przyciąga uwagę naukowców. Wszakże ich ekosystem jest inny od tego, który panuje w zwykłym świecie. Ponadto bagna mshary – unikalne źródło skamieniałości, dzięki której można przywrócić utracone fragmenty historii planety.

znaczenie

Trudno powiedzieć dokładnie, kiedy ludzie zaczęli używać słowa w torfowiskach Sphagnum. Wiemy tylko, że „mshara” – to słowo, które pochodzi w północnej Rosji. Na podstawie jej leksykalnej rozumieniu to łatwo się domyślić, że to odnosi się do obszaru, aby dokręcić powstawaniu mchu.

Struktura torfowisk Sphagnum

bog Sphagnum lub mshara – to ciało woda, pokryte dużą ilością mchu torfowca. Roślina ta jasnozielone zwraca prawie całą powierzchnię wody, tworząc coś w rodzaju skorupy. W związku z tym, nie obraca się kwaśny, ubogich w składzie podłoża, w którym są w stanie przeżyć tylko najbardziej organizmów opornych.

Oprócz mchu Sphagnum w torfowiskach rosną rośliny, takie jak turzyca, żurawiny, maliny moroszki, bawełnianej trawy i rosiczki. Jednak brak składników odżywczych prowadzi do tego, że większość ziół przeżywa poważny dyskomfort. pozostają one w tyle w jego rozwoju, dlatego wielu umiera zanim będzie w stanie dać młode pędy.

Wartość historyczna torfowisk Sphagnum

Mshara – torfowiska z unikalną ekosystemu. Środowisko kwaśne zabija większość bakterii i mikroorganizmów. Z tej pozycji i roślin wpadł do wody nie rozkładają się przez setki lub nawet tysiące lat. Zamiast tego, tworzą one stałą warstwę dolną, co później stanie się torf.

Poznawanie tych depozytów, naukowcy mogą dowiedzieć się wiele o regionie. Na przykład, co było wcześniej klimat tutaj, lub jakie zwierzęta i rośliny żył w tych częściach. Później wszystkie te informacje będą stanowić podstawę map historycznych tego obszaru, co samo w sobie jest wielkim odkryciem.