853 Shares 2291 views

Porady dla Wybór broni dla polowania podwodnego

Problem wyboru efektywnych Strzelby podwodne napotykanych przez wielu wędkarzy. Nie jest to zaskakujące, ponieważ rynek jest teraz pełno produktów z szerokiej gamy producentów.

Zobaczmy, jakie rodzaje broni są dostępne dla miłośników podwodnego polowania połowów, starają się zidentyfikować najlepsze rozwiązania do zastosowania w różnych środowiskach.

Pneumatyczny pistolet do podwodnego polowania

Broń tej kategorii różni się dość skomplikowana konstrukcja. Podstawowym elementem funkcjonalnym wystaje pneumatyczny otworu próżniowego, przez który przemieszcza tłok. Ostatnią częścią jest to, co jest odpowiedzialne za katastrofy harpun. Zawarte obecny specjalnej pompy, która zapewnia napełniającą zbiornik próżniowy beczki sprężonego powietrza.

Wiele modeli posiada pneumatyczny regulator walki. Mechanizm pozwala myśliwym, aby ustawić optymalną siłę strzału, w zależności od istniejących warunków.

Wśród zalet pneumatyki można zauważyć przyzwoitą moc i imponującą zdolność przenikliwy. Przez minusy powinien zawierać:

  • Oscylacje beczki podczas wypalania;
  • prawdopodobieństwo zniszczenia konstrukcji elementów funkcjonalnych w wyniku zatkania piasku;
  • wysoki koszt;
  • potrzeba ciśnienia wylotowego pompy w układzie próżniowym.

Kusze do łowiectwa podwodnego

Zasada działania takiej broni opiera się na aktywacji sprężystych prętów, które popychają włócznię w słupie wody. Im bardziej masywna i krótszy taka „guma”, tym większa moc zabijania kusza.

Oczywistą zaletą takich urządzeń do podwodnego polowania służy żadnego efektu „toss lufę” w kadrze. Ponadto w strukturze to pod warunkiem skomplikowanych mechanizmów tłokowych, co sprzyja także kuszę.

Wadą tej kategorii broni są imponujące rozmiary. Funkcja ta jest dość trudna do polowania w stawach i zakoryazhennyh dokonywania kusze skuteczne tylko w jasnych, przejrzystych wodach.

podstawowe wymagania

Jakie cechy różnią dobre Strzelby podwodne? Przy zakupie należy korzystać z następujących wskazówek:

  1. Lepiej dać pierwszeństwo do modeli, które są szczególnie prosta konstrukcja. Karabin, strukturę, w której nie ma żadnych skomplikowanych szczegółów i mechanizmy wolno zawieść, ale jeśli podlegają one pęknięcia i przywrócić ich wydajność jest znacznie łatwiejsze.
  2. Im mniej wpływ ma broń do polowania podwodnego, tym łatwiej jest dostać się do ruchomego celu. Zmniejszone odrzut obserwowano strzelb, w którym uchwyt dociskany jest do wałka harpuna.
  3. Wybierz broń do polowania podwodnego jest to konieczne, biorąc pod uwagę fakt, że często mają pływać między roślin i korzeni, pokonując prąd. W oparciu o to, że jest to absolutnie nie mile widziane wymiarowa nabycie broni.
  4. Komfortowa praca przyczynia się do wyboru najbardziej prosty i pływającym pistoletu. Obecność tego ostatniego jakości pozwala produkować broń z rąk podczas łapania ofiary, bez obawy, że produkt bezpowrotnie poszedł na dno stawu.
  5. Nie lekceważ poziom hałasu podczas pracy mechanizmu podwodnego pistoletu.
  6. Ważnym kryterium – ogólny pistolet użyteczność. Nie jest wielokrotnością wymogi: łatwość ładowania obecność wygodnego uchwytu, posłuszny wyzwalanie żaluzję, możliwość łatwego wyjmowania ekstrakcję harpuna.

ceny

Ile są podwodne karabiny? Ceny dla takiej broni na rynku krajowym rozpocznie się od około 50 euro. Dla najbardziej wyrafinowanych modeli miłośników wędkarstwa będzie musiał zapłacić około 1200 euro. Jednak zakup drogiego, jak najwięcej pistolet funkcjonalnego wygląda absolutnie nieodpowiednie dla początkujących myśliwych. Wskutek wędkowania wody w dużej mierze zależy od doświadczenia.