672 Shares 6717 views

Barwienie maszyny własnymi rękami

Kierowcy z doświadczeniem Powszechnie wiadomo, że podczas długotrwałe działanie urządzenia jest narażone na karoserię i farby. Deszcz i błoto, sól na drogach w zimie, częste kąpiele, słońce – wszystko to szkodliwy wpływ na lakierze samochodowym. To zanika, traci swój blask. A jeśli dodamy do tego uszkodzenia mechaniczne – zadrapania na drzewach, małe frytki kamieni, które wydały spod kół pojazdów nadjeżdżających z przeciwka, to staje się jasne – farbowania jest konieczne.

Nie zawsze właściciel samochodu przychodzi do decyzji, aby go pomalować, ponieważ traci swój pierwotny wygląd. Ktoś po prostu chce, aby odświeżyć kolor, ktoś chce zmienić kolor nowy, ktoś planował włączyć swój samochód w kameleon, a ktoś po prostu trzeba umieścić jakąś postać – aerografu. Przed przejęciem wykonaniu swoich marzeń w rzeczywistość, trzeba wiedzieć, że jest to ciekawy proces – farbowania.

Natychmiast należy zauważyć, że jest to dość czasochłonne i wymagające zadanie. To wymaga doświadczenia, posiadających różne techniki malarskie. Ostateczny wynik będzie zależał w dużej mierze od jakości przygotowania samochodu do malowania i użytych materiałów, a także kwalifikacji mistrza, który będzie wykonać zadanie.

farbowania można wykonać na dwa sposoby. Można malować tylko zewnętrzną powierzchnię samochodu, a następnie jest on usuwany ze zderzaków, uchwytów i innych elementów dekoracyjnych napowietrznej. Światła, szyby, uszczelki zamknięte papieru lub taśmy maskującej. Korzystając z tej metody, nie można uzyskać wysokiej jakości obraz. Ślady mogą pozostać w postaci sprayu lub smug na okulary i uszczelek.

Ponadto musimy pamiętać, że maszyna farbowania odbywa się w taki sposób, nie jest w specjalnej komorze, aw normalnej boks operacyjnego gdzie zakurzony i brudny. W związku z tym, istnieje poważny problem szorstkiej, nierównej powierzchni malowanego samochodu. Samochód z nowo zastosowanej farby do wyschnięcia pozostaje w tej samej zakurzonym pudełku. Ta metoda może zadowolić właściciela samochodu, tylko ze względu na taniość – rzucać farba samochód jest znacznie tańsze niż do kierowania go w specjalnej komorze i farby całkowicie.

Bardziej skuteczny sposób – maszyna do farbowania w specjalnej komorze. Koszt tej operacji jest znacznie wyższa. Jeśli używasz tej metody, większość pieniędzy za obraz trafi na treningu przed wysunięciem. W jaki sposób wykonać przygotowanie samochodu do malowania, to zależy w dużej mierze od wyniku końcowego.

Pierwszy z maszyny usunąć starą farbę. Odbywa się to zazwyczaj z papierem ściernym. Następnie, każdy element jest oczyszczone z rdzy i natychmiast pokryte podkładem antykorozyjnym. Jeśli istnieje nieznaczne uszkodzenia, są eliminowane za pomocą szpachli, a na wierzchu warstwa uszczelniacza. Przetworzone szczegół jest dokładnie wysuszony i polerowana, aby idealnie płaskiej powierzchni.

Aby pomalować samochód w komorze usunąć maszynę wszystko jest możliwe – pozostawiając tylko gołe ciało. Jest on umieszczony w komorze i barwione, a następnie wysuszono, lakierowane, polerowane i ponownie suszy. Pozostaje tylko zebrać samochód. Samochód wygląda jakby tylko na linii montażowej.

Jest jeszcze jedna metoda najmniejszych kosztów – farbowania własnymi rękami z pomocą sprayu. Państwo uzyskać pożądany kolor sprayu szkliwa i rozpylać na powierzchnię ciała. Całkowicie pomalować maszynę więc jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale drobne zadrapania Jest to możliwe do wyeliminowania.