327 Shares 5556 views

Makrela pieczone w folii. Różne wersje potraw

Makrela – bardzo smaczne ryby, które mogą być wykorzystane do przygotowania różnych potraw. Jedno z najlepszych sposobów przygotowania żywności, w tym ryb, należy rozumieć, piec w folii, a ta metoda gotowania najbardziej użytecznych właściwości produkty są przechowywane.


Spróbujmy zrobić posiłek „Makrela pieczona w folii”. Po pierwsze, uważamy za najbardziej prosty przepis, z którym poradzić sobie i początkujący kucharz. A rezultat wysiłków wymaga się przekraczać oczekiwania.

Musimy następujący zestaw produktów: Makrela (ilość ryb zależy od liczby konsumentów), sól morska, pieprz czarny (świeżo zmielony jest najlepszy) i gałkę muszkatołową.

Makrela trzeba wypatroszyć i dobrze spłukać. Głowica może być usunięty, można upiec rybę w całości. Posypać rybę wewnątrz i na zewnątrz z soli morskiej, gałki muszkatołowej, pieprzu. Cięcia kwadraty folii takiej wielkości, makrela może być owinięty całkowicie (jeżeli folia jest cienka, to najlepiej aby złożyć je w połowie). Ryby ułożone na arkuszu folii, gęstej koperty folią i piec przez czterdzieści minut w temperaturze stu osiemdziesięciu stopni.

Jak widać, ten przepis pieczone makrela jest bardzo łatwy do złożenia ryby na stole trzeba z surówka lub gotowanymi ziemniakami.

Oczywiście, podstawowy przepis mogą być zmienione i uzupełnione, wykorzystując swoje ulubione przyprawy, cebula, czosnek, zioła.

Teraz spróbujmy innej opcji gotowania ryb. Aby przygotować danie „Makrela pieczony w folii z warzywami,” musimy, oprócz makreli, nawet cebuli i pomidorów.

Makrela umyć, wypatroszyć przez nacięcie brzucha i pocięto na pięć równych plastrów całej osnowy. Posypać plastry z solą i przyprawami i umieścić je na arkuszu folii tak, aby wyglądał jak całej ryby. Teraz bierzemy cebulę i pomidory i pokroić w pierścienie. Zielona bazylia i natka pietruszki i posypać go zniszczyć warzywa. Weź koło pomidorów i cebuli kręgu, dodaj je razem i umieścić w naszym roślinnym „sandwich” między kawałkami makreli.

Owinąć szczelnie w folię ryby i wysłać je w piekarniku przez około czterdzieści minut, kładąc termostat na znak 180 stopni. Składając makrela, pieczone w folii, ozdobione cytryny i ziół.

A oto jak można gotować makrela z grzybami. Umyć i jelit ryby, przecinając ją wzdłuż brzucha. Następnie delikatnie wydobyć grzbiet i duże kości żeber, starając się utrzymać skórę na plecach pozostał nieuszkodzony. W wyniku tej operacji, chcielibyśmy uzyskać warstwę filetów rybnych, stosowane jako książka. Wlać sok z cytryny przygotowane ryby, posypać przyprawą i pozostawić na pewien czas filet marynowany. Tymczasem, smażyć w oleju, cebuli i drobno posiekanej grzyby (jeden makrela, że potrzeba około trzech grzybów) ambasador grzyby i farsz sezon w niewielką ilość śmietany lub majonezu. Teraz farshiruem nasze ryby, nadając mu wygląd całej tuszy. Oznacza to, że możemy rozłożyć nadzienie grzyb na jednej połowie filety na górze i przykryć drugą połowę. Przygotowano owijane ryb w folię i piec w piecu, jak opisano w poprzednim przepisie. Ten makrela pieczona w folii z grzybami, idealnie nadaje się na rodzinne wakacje.

Cóż, jeśli chcesz coś ugotować smaczne i egzotyczne elementy, to jest przydatna następujący przepis – makrela, pieczone w folii z pomarańczy.

Jedna ryba musimy jedną pomarańczę, trochę majonezu i przyprawy. Wypatroszone makreli i zdjąć głowicę. Wtedy w całej tuszy do głębokich cięć w równej odległości do kręgów kości. Część obranych pomarańczy cięte na pół pierścieni (te elementy powinny być w miarę cięć na ryby), a pozostałą ziemię pulpy pomarańczowej w blenderze.

Doprawić solą i pieprzem ryby, potem leżał w łyżeczki zmiażdżonych pomarańczy cięte ciała i lewym górnym plasterki pomarańczy. Naoliw ryby majonez, zawinąć w folię i piec w piekarniku. Do ryb zarumieniła, po upływie pół godziny, usunąć blachę i nieco zwiększyć górną folię. Ponownie umieścić patelni w piekarniku, upewniając się, że ryba nie jest spalony. Podawaj rybę na stole bezpośrednio w folię i udekorować gałązkami zieleni i pokrojone oliwki czarne.