736 Shares 9523 views

Mawashi – najbardziej ucierpią. mawashi technika

Mawashi – kopnięcie w głowę, znany wielu sportowców z różnych rodzajów sztuk walki. Jest on prosty w wykonaniu, ale wystarczająco dużo praktyki i techniki zgodności powoduje poważne uszkodzenie ciała. Z tej publikacji dowiesz się o wszystkich cech wstrząsu technologia mawashi geri i jak zrobić to katastrofalne.


funkcje odbioru

Przede wszystkim pamiętajmy, że „mawashi” w języku japońskim oznacza ruch kołowy, a „Geri” – noga. Kamae ze stojaka można atakować przeciwnika z przodu (po lewej) lub z tyłu (po prawej) nodze. Trajektoria zróżnicowane, równolegle do podłogi, z dołu do góry, od góry do dołu. Ostatecznym celem jest podzielony na trzy stopnie: górny (głowy), średnie (korpus) i dolną (małymi literami).

mistrz sztuk walki zalecany odbiór oddzielnie dla każdej wysokości, ponieważ technika ta jest nieco inna. Początkujący powinni dokładnie rozważyć wszystkie szczegóły poziomie Gedan i Jedi poprawne dostaw miednicy, początkowa trajektoria nogi, przytrzymaj dynamicznej równowagi, utrwalenie. Dopiero po tym konieczne jest, aby przejść do wypracowania mawashi geri-jodan.

W zależności od rodzaju sprzętu, żołnierze pokonać wzrost stopy, podudzia lub podkładkę pod palce. Każda z tych metod ataku może być nokaut, więc zdecydować się na najbardziej wygodne. Spektakl walka kopnięcie mawashi geri być ostre, szybkie i wysyłane za pośrednictwem najbardziej bezpośrednią drogą.

Komponent techniczny

Mawashi geri zasada działania przypomina nunchaku, którym uda – uchwyt i nóg i stóp – bicie powierzchni. Powrót do strajku nogą z lewej stopy kamae, wykonaj następujące kroki:

 1. Zrób prawo skręcić w lewo niewielki obcas, tym lepiej przeprowadzić odbiór.
 2. Wykupienie przez stronie prawego kolana (ARC up), lekko skręcając ciało. Po uderzeniu w średnim poziomie uda i podudzia musi być ustawione równolegle do podłogi.
 3. Zmiany masy ciała na przednią nogę i uderzył mawashi, technikę, która na tym etapie obejmuje pracę bioder sztucznych mięśni.
 4. Po osiągnięciu cel uczynienia potężny oddech, oddanie władzy do niego. Lewa ręka musi koniecznie obejmować twarz, a po prawej stronie może wyprzedzić lub zostać wprowadzone z powrotem nogę, co pomaga zachować równowagę i zrób wpływ ostrzejszy.
 5. Po powrocie z punktu końcowego zgiąć podudzia jak najbliżej do wewnętrznej uda. Dzięki temu można szybko ukryć noga jej przeciwnik nie mógł złapać.
 6. Powrót do położenia wyjściowego wzdłuż tej samej trajektorii, wzdłuż której stosowane mawashi.

Kopać przednia noga jest stosowany podobnie, tylko stworzyć bezwładność to mały krok do przodu z prawej strony (lub przeniesiony do masy ciała z powrotem). Po tym, odbiór technologii bazowej, o której stosowane mawashi.

reverse mawashi

Innym rodzajem uderzenia – Bang mawashi (reverse mawashi). Atak rozpoczyna się na tej samej zasadzie co w poprzedniej administracji, z drobną różnicą: kiedy kolano jest podniesiona do poziomu maksymalnego, dolna noga robi odwrotny ruch kołowy i wpływ z pięty. Jeśli robisz dobrą robotę tej techniki, można spowodować nagły i bardzo silny cios. Kiedy organizm funkcjonuje prawidłowo to będzie szczególnie skuteczna.

Technika Ushiro mawashi-geri

Kick-Ushiro mawashi dość trudne do wykonania i wymaga dobrej koordynacji, rozciąganie, poczucie czasu. Dla myśliwców wysokim poziomie, może on stać się korona. Należy zwrócić się po rozwinięciu mawashi geri podstawowych technik. Z lewej stopy do ataku należy wykonać te czynności:

 1. Zrób zawracania ze stojaka, poczynając od lewej stopy.
 2. Podnieś prawe kolano w górę, nie zapomnij spojrzeć w kierunku wroga.
 3. Noga natychmiast prostuje, jakby uderzony Yoko Geri, dopiero w ostatniej chwili shin czyni potężny ruch kołowy w środku.

Ushiro-mawashi – cios, że najlepiej jest umieścić pięty lub podeszwy stóp. Ale istnieje inny sposób: w lewo, krok stopa z powrotem, a następnie podnieś prawe kolano i technik obserwacyjnych, zaatakować przeciwnika, jak to opisano powyżej. Innym rodzajem oddziaływania – Ushiro-mawashi w upadku. Wstęp jest skuteczny w bliskiej odległości. W obliczu wroga, trzeba zrobić salto przez ramię (w powietrzu), spada całe ciało do przodu, i zadać miażdżący cios.

Kto robi najlepsze huk mawashi geri?

W historii MMA jest najsilniejszym mawashi geri oferty Mirko Filipović, nazywany „Cro Cop” do służby w chorwackich sił specjalnych w jednostce policji antyterrorystycznej. Uderza z siłą 2703 kg, będąc wybitnym fachowcem MMA i kickboxer wagi ciężkiej. Wcześniej zawodnik służył w organach ścigania Chorwacji, aw latach 2003-2007 był członkiem parlamentu.

Jak nauczyć się pokonać silną geri mawashi?

kopnięcie, można dowiedzieć się w domu. Na początkowym poziomie, można umieścić na krześle przed nim, a przez niego do okazują mawashi – najbardziej potężny cios. Zabawa, aby poprawić swoje umiejętności z partnerem. Trzymaj rękę i zaatakować głowę (praca z nagolenniki). Inna opcja – aby związać jeden koniec paska do drzewa, a drugi lewą ręką. Podczas pracy należy się upewnić, każdy ruch nie ma potrzeby się spieszyć wszędzie. Istotą ćwiczenia – nauczyć się prawidłowej techniki. Najważniejsze – aby zrobić wszystko jak najwięcej, a potem w końcu dotrzeć do automatyzm ruchów.

Kiedy mistrz trajektoria nogi, przejść do następnej fazy – rozwój umiejętności w worek treningowy o wadze 70-80 kg. Z biegiem czasu przestać myśleć o mawashi geri technologii lub otrzymania prawidłowo. To kiedy jest czas, aby zwiększyć siłę uderzenia, robi to bardzo powoli i mocowania w punkcie końcowym, tak długo jak to możliwe.

Mawashi – uderzenie, które muszą być nie tylko wydajne, ale również szybko. Prędkość pomoże Ci zarobić zwykłe petardy Taekwondo. Dobrą alternatywą będzie ważenie sprzedawane w każdym sklepie z artykułami sportowymi. Nie zapomnij, aby wykonywać regularne przysiadów (z wyskakując), huśtawka nogi w siłowni lub jogging, bo to wszystko jest świetnie rozwija mięśnie nóg.

mawashi pracy (stopy pad akcja) można w normalnym drzewo lub słup, wstępnie tenisówkach niepotrzebne. Podczas pierwszego treningu nigdy nie trochę czasu, aby pokonać naraz w pełni sił, w przeciwnym razie można uszkodzić nogę. Zacznij od uważnych uderzeń, stopniowo zwiększając moc.

Jak wzmocnić powierzchnię uderzenia?

Dla tych, którzy niedawno zaczęli ćwiczyć sztuki walki, mawashi – blow przerażające zranił się w nogę na pole karne przeciwnika. To prawda, ponieważ podudzie – bardzo wrażliwy obszar, więc instynkt samozachowawczy nie jest człowiekiem, który pokazał w pełni sił. Dlatego początkujący zaatakować niepewny, powolny i słaby.

Generalnie w sekcjach warunkiem strażników i boi się uderzyć partnera w treningu nie ma sensu, ale jeśli chcesz wzmocnić słabe podłoże, trzeba będzie wypełnić goleń. Można to zrobić samemu na dwa sposoby:

 1. Najpierw trochę przetrzeć skórę dłoni i delikatnie toczenia się na niej gruby drewniany kij lub czasopismo zwinięty. Nie jest konieczne, aby nacisnąć mocno, ból musi być praktycznie. Wykonać około 20-30 minut 1-2 razy w tygodniu.
 2. Owinąć pnia drzewa grube liny lub naprawić poduszki. Śledź ostrożne wieje mawashi geri nogi, nogi. Stopniowo zwiększać siłę.

Mawashi geri – jeden z najsilniejszych kopnięć. Jeżeli jest on umieszczony prawidłowo i jest wystarczająco silny, można go łatwo znokautować przeciwnika. Przestrzegać zaleceń sztuk walki, regularnie ćwiczyć – i to na pewno się uda!