601 Shares 1502 views

„Wściekłość i wrzask”: Mike Tyson odgryzł ucho Evander Holyfield

wybitny Mistrzowie Mayk Tayson i Evander Holyfield spotkały się dwukrotnie w ringu w walce, z których jeden był „walka roku”, a drugi ma status najdroższych wydarzenie w historii boksu w tym czasie. Odnośnie tej konfrontacji opracował szereg opinii opartych na pogłoskach i interpretacji tego, co działo się w ringu. A tam, dźwięk arenie MGM Grand, zostało przeprowadzone w celu wykazania najbardziej efektywnych i brutalnych taktyk, które były charakterystyczne dla starego świata boksu, świat, który możemy poznać tylko przez nielicznych fotografii. Techniki te są nielegalne, jednak sędziowie nie wolą je zauważy, który mógłby grać w ręce jednego z bokserów. Artykuł ma na celu wyjaśnienie, dlaczego Mayk Tayson odgryzł ucho swojego przeciwnika w pojedynku w 1997 roku.

Jak zatrzymać reshera: Odpowiedź Evander Holyfield

„W swoim życiu, zawsze znajdą się ludzie, którzy mogą dać ci kopa w dupę” – to słowa legendarnego menedżera i trenera Andzhelo Dandi, który pracował z Muhammadem Ali, większość kariery Mistrzów. Warto zauważyć, że w życiu Ali też był człowiekiem – Dzho Freyzer; w karierze słynnego współczesnego odbiorcy Filipiński mistrz Manny Pacquiao jako kością w gardle utknął Mexican technik Juan Manuel Marquez, doskonalił swój prawy piłkę tak, że 4. walka zdołał wybić ducha Manny doskonałą przeciwnie cios. Tyson stać się kości Evander Holyfield: zdyscyplinowany i flegmatyczny wojownik, który zdołał oprzeć się atakowi Iron Mike, za pomocą tej metody nie jest najbardziej szlachetne – cieniowana głowy. Dzięki tej podłej sztuczki, Evander był w stanie przebić się obie brwi Tyson w pierwszej walce. W drugiej walce Holyfield ponownie użył zakazanej techniki, dla których Mayk Tayson odgryzł ucho obrońca tytułu, a raczej kawałki obu muszli.

„Wściekły pies” Iron maja

Tyson los nie zawsze fair do niego. Temper mistrz grał w ręce ludzi, którzy próbowali go złapać w wielu grzechów. Przypomnijmy, co najmniej przypadek gwałtu, który kosztował Mike trzy lata więzienia. Pomimo braku bezpośrednich dowodów, sędzia wydał wyrok na korzyść biednej dziewczyny, która kilka lat później wraz z matką został oskarżony o oszustwa i składając fałszywe oświadczenia w podobnych okolicznościach. Walka Mike Tyson po uwolnieniu nie wygląda tak przekonujący do niego tak jak w poprzednich latach.

Czas więzienia, utrata bliskiej osoby w obliczu Cus D'Amato trener i odbiornik mistrz ojcem wiekowej, niesportowe zachowanie Holyfield w pierwszej walce – wszystko to było powodem, że Mayk Tayson odgryzł ucho swojego przeciwnika w walce z 1997 r.

Technologia degradacja Tyson po więzienia

Taktyka byłego mistrza w czasie pierwszej walki z Evander w 1996 roku było zmuszenie atak, jeden potężny cios, który zajmuje się średniego i krótkiego zasięgu (styl reshera). Ponieważ Mike był mały wagi ciężkiej (178 cm, w tym samym Holyfield – 189 cm), musiał przejść wiele na nogach, aby dostać się w wygodnej pozycji. W tym puncher prawie nie zbicie podczas tych ruchów, pozwalając Evander natychmiast nałożyć sfinalizowania swój tyłek niewymiarowych przeciwnika i wziąć swoje ataki w chwilach takich spotkań i późniejszej walki.

Holyfield zwycięstwo w pierwszym meczu

Trening fizyczny Mike nie pasuje do formatu ataku 12-round – Tyson był niebezpieczny tylko w pierwszej połowie walki. Stała Clinch i brudne bokserskie inne elementy nie dodać siły do byłego mistrza i ciężkiego skrawania powstałych podczas starć w obu oczach Tyson, ograniczonej widoczności i stać się trwałą cel Holyfield. Pojedyncze stemple z napędem elektrycznym, jedyna broń w arsenale Iron Mike, były w przeważającej części niedokładne i zatonął rękawiczce przeciwnika. Panujący mistrz zdołał zneutralizować zagrożenie w początkowych rundach, ale w końcu walka scementować swoją przewagę kosztem najlepszej kondycji fizycznej. Wszystko to doprowadziło do tego, że pierwsza bitwa pomiędzy dwoma znanymi gigantów zakończył się zwycięstwem dla Holyfield TKO w 11 rundzie.

Dlaczego Mayk Tayson odgryzł ucho Evander podczas drugiej walki?

Jeśli abstrahować od przemocy zewnętrznej i ciekawy tego aktu, wybrany zaradczym brudny slaggerskomu styl Holyfield wydaje się całkiem uzasadnione. W drugiej walce, który został nazwany „Wściekłość i wrzask”, Tyson podczas każdej próby (i okazał się być tylko dwa – ze względu na niską trwania meczu) z mistrzem i klinczu zalogować się wtrącać przeciwnika pozbawionego ostatniego kawałka ucha. Dopiero na początku 4. rundzie, która Holyfield po prostu nie chciał opuścić. Odznaczony zwycięstwo z powodu dyskwalifikacji Mike i żelaza nie może pozostawić na wygraną bitwę dla siebie z uniesionymi ramionami wysokie.