773 Shares 5695 views

Erik Morales. Wzloty i upadki

Meksykańska Strażacy zawsze charakter i wola. Dlatego liczba wybitnych bokserów tego kraju Ameryki Łacińskiej po prostu ogromny. Jednak nie zawsze są osoby, które zasługują na szczególną uwagę. I jeden z tych sportowców stał się Erik Morales.


tło

Erik Morales urodził się 1 września 1976 roku w mieście Tijuana. Jego ojciec – Jose Morales – w młodości był także bokser wagi superlogkom i działał. Eric żył i praktykowane przez długi czas w domu ojca, bo u boku budynku była siłownia. Dziś w tym samym budynku znajduje się również portal internetowy aktualności Eric.

Walki w amatorów

W wieku pięciu, Erik Morales rozpoczyna boks. W sumie, w okresie swej amatorskiej karierze miał 114 walk, z czego 108 wygrał miażdżące zwycięstwo. Warto zauważyć, że nawet z szalonej konkurencji w ringu w Meksyku człowieka może stać się jedenaście razy mistrzem swojego kraju. Ta liczba mówi sama za siebie.

Hobby

Poza boksem Erik Morales płaci dużo czasu technikiem komputerowym. i dlatego praktycznie wszędzie i zawsze prowadzi notatnik. Również meksykański jest zarządcą i promotorem walk organizacyjnych w południowej Kalifornii w Stanach Zjednoczonych, jak również w jego rodzinnym kraju. Oprócz sukcesu sportowego Morales jest szczęśliwie żonaty z żoną Ameryce i ma troje dzieci.

Przebieg pracy zawodowej

Erik Morales, którego biografia może być w dużym stopniu doskonałym przykładem dla młodego pokolenia, zadebiutował w profesjonalnych walk bokserskich w dniu 29 marca 1993 roku w swoim rodzinnym mieście. Początek był udany – znokautował przeciwnika w drugiej rundzie. Jego pierwszy tytuł zawodowy (choć tylko wartości południowoamerykańskich) Eric wygrał w 1994 roku, pokonując weteran Jose Valdez.

Prawdziwa sława przyszła do Morales po pokonaniu wybitny Daniel Zaragoza, którego Mexican nokaut cios dla organizmu w jedenastej rundzie, zdobywając tym samym tytuł WBC tytuł mistrza świata w pierwszym piórkowej mistrz.

Po serii udanych obrony Eric February 19, 2000 znajduje się w ringu z mistrzem świata WBO mistrz Marco Antonio Barrera. Wybitni rozpalać namiętności spieraja decyzję, która zatwierdziła zwycięzcę Morales. Ta sama walka został uznany za walkę roku szanowanym sport drukowane wydanie The Ring.

To zwycięstwo pozwoliło meksykański talent, aby przejść do innej kategorii wagowej i tam kontynuować swój triumfalny pochód. Jednak los złoczyńcy Eric przygotował niemiłą niespodziankę.

22 czerwca 2002 został ponownie walka pomiędzy Morales i Barrera. Tym razem świętować zwycięstwo na punkty Marco Antonio. Chociaż, zgodnie z publiczności i ekspertów uważa, że walka była co najmniej równa.

Porażka nie złamać mistrz, bo wykazał się pole o wysokiej jakości. Erik Morales posiada o wiele więcej walk, które nadal wygrać zwycięstw, podczas gdy w marcu 2005 roku, znów zobaczył w ringu Barrera. Niestety fani Erica, znów stracił.

W latach 2005-2006 Morales spędził trzy pojedynki z gwiazdą światowej boksu Menni Pakyao. Meksykanin zdołał wygrać tylko w pierwszej walce, a pozostałe dwa przegrał przez TKO.

W sierpniu 2007 roku, po raz kolejny traci Morales. Zwycięstwo nad nim wygrał mistrz świata w lekkiej mistrz David Diaz. Po tej porażce, Eric ogłasza emeryturę od boksu. Ale w 2010 roku, wraca ponownie, i dość skutecznie po trzech zwycięskich walk z rzędu. Jednak w 2011 roku, przegrywając z Marcos placu, aw 2012 dwa razy nie można pokonać Denni Garsiyu.

W czerwcu 2014 r Morales ponownie ogłasza swoją decyzję na emeryturę, bez informowania społeczeństwa o możliwości jego pożegnalnym meczu.