153 Shares 2181 views

Wystawa Aivazovsky: opinie gości

Ostatnio zainteresowanie sztuką wzrosło, w tym wśród młodych ludzi. Potwierdzeniem tego była wystawa Aiwazowskiego. Uwagi na temat tego bezpośrednio po otwarciu można czytać w rosyjskich i zagranicznych publikacjach, a także usłyszeć swoją dyskusję ekspertów w radiu i telewizji.

Opis

Wystawa Aivazovsky, opinie z których są w większości pozytywne, urządzone, aby pasowały do jego tematu morskiego. Jako rozwiązanie architektoniczne wybrano "tack". Dzięki nim obserwator postępuje zgodnie z cyklem zygzakowatym z odcinka do odcinka, w którym prezentowane są dzieła Aiwazowski – pejzaż morski, grafika czy batalistka. Wystawa jest skonstruowana w sposób przemyślany, a wszystkie obrazy dzieli się według ich motywów i motywów.

Tematy

Wystawa Aiwazovsky w Galerii Tretyakov (patrz zobacz poniżej) składa się z kilku części. Wśród nich:

  • «Symfonia morska». Sekcja reprezentuje główne stany mariny artysty. Są obrazy przedstawiające spokój, lekki podniecenie, huragan, burzę, szalejącą wodę i tak dalej w różnych warunkach oświetleniowych.
  • "Artysta Głównego Sztabu Marynarki Wojennej". Tutaj zwraca się uwagę widowni na obrazy, na zlecenie Departamentu Morskiego i Cesarza: rodzaje rosyjskich miast położonych nad brzegiem morza, porty, a także przedstawiające ważne morskie bitwy.
  • "Cały świat był dla niego mały". Sekcja łącząca obrazy Iwana Aiwosiowskiego, powstała na motywach wielu podróży artysty na Kaukazie, w Transcauce, we Włoszech, w Turcji iw innych krajach Europy i Azji.
  • "Złapany przez tajemnicę wszechświata". W opinii widzów eksponowane są malowidła malarza na tematy biblijne.
  • "Pomiędzy Feodosią a Sankt Petersburgiem". Sekcja poświęcona jest stosunkowo mało znanych krajobrazów "lądowych" Aiwazowskiego.

Najbardziej znaczące obrazy prezentowane na wystawie

Ekspozycja jest znacząca, ponieważ zawiera takie dzieła jak "Rainbow" (1873) i "Morze Czarne" (1881) Iwana Aiwazowskiego należące do Galerii Tretyakov, a także "Wave" i światowej sławy płótno "Ninth Wave" (1850) Państwowe Muzeum Rosji. Ponadto, obecna wystawa Aiwazovsky (recenzje gości wskazuje na duże zainteresowanie pracą artysty) jest godna uwagi, gdyż jak nigdy dotąd nie udało się w pełni udowodnić grafiki artysty w liczbie 55 arkuszy.

Impreza była również pokazem, który nigdy wcześniej nie pokazał płótna "Blisko wybrzeża Kaukazu" (1885), który niedawno został poważnie odrestaurowany. Portret Anny Sarkisowa-Burnazyan, żona malarza, na którym twarz kobiety jest przykryta przezroczystą zasłoną, wzbudziła zainteresowanie widzów.

Sekcja poświęcona artyście

W celu zapoznania fanów malarstwa z interesem Aiwazovsky'ego jako kolektora, a także odtworzenia atmosfery jego twórczego warsztatu, wykorzystano eksponaty z funduszu okrętowego Centralnego Muzeum Marynarki Wojennej. Wśród nich są stare teleskopy, odkryty gwiaździsty glob, ster, kilka modeli statków.

Wystawa Aivazovsky, której recenzje można przeczytać w zagranicznych publikacjach poświęconych sztuce, zawiera także sekcję dokumentalną. Prezentuje zdjęcia, portrety artystów krajowych, a także materiały archiwalne. Ilustrują ciekawą biografię wielkich pejzaż morskich i charakteryzują ją niepowtarzalną osobowością.

W szczególności wielu odwiedzających wystawę zauważyło, że po raz pierwszy usłyszano historię, jak synowi syna handlarza ormiańskiego Gevorga Ayvazyana, który został zrujnowany podczas epidemii, dzięki patronatowi gubernatora miasta im. A. Kaznachjewa, został skazany na stolicę, a rok później "zaszczycił się honorami Rosji", jak mu przewidział Dobroczyńca. Ponadto na wystawie można zapoznać się z dokumentami związanymi z działalnością artysty, mającą na celu poprawę rodzimego miasta i Krymu.

Co jeszcze można zaproponować w Moskiewskiej wystawie Aiwazowskiego?

Opinie pokazują, że publiczność jest po prostu zachwycona instalacją wideo "Blue Soup", stworzoną przez grupę współczesnych artystów. Pozwala czuć się zanurzonym w "wodach Morza Czarnego".

Nawiasem mówiąc, na czas pobytu na wystawie można wziąć przewodnik audio, który pozwoli Ci nauczyć się wielu ciekawych rzeczy o tworzeniu i działce konkretnego obrazu.

Recenzje

Nawet ci, którzy nie uważają się za fana malarstwa, chętnie odwiedzają wystawę Aiwazovsky, ponieważ jego sztuka jest fascynująca i zrozumiała dla każdego. Ponadto wiele z nich przyciąga możliwość zobaczenia scen walki morskiej napisanych przez ich współczesnych. Ze względu na brak środków technicznych nie zostali schwytani na filmie, więc jedynym sposobem na wyobrażenie sobie, jak to się stało, były obrazy Aivazovsky, stworzone przez historie uczestników tych wydarzeń.

Większość odwiedzających targi wyraża podziw dla faktu, że nie ma zgiełku w halach i można bezpiecznie zbadać płótna. Jest to spowodowane przemyślaną organizacją imprezy, co wyklucza jednoczesną obecność w salach większej liczby osób niż przewidziano. By the way, można usłyszeć i bezpośrednio naprzeciw zwrotów, które, najwyraźniej, jest związane z emocji, która panuje przez kilka dni.

Ostrzega się także z powodu oświetlenia, które zdaniem niektórych turystów psuje wrażenie płócien i uniemożliwia dostrzeżenie niektórych szczegółów.

Możesz też usłyszeć skargi na temat zachowań strażników. Można jednak zrozumieć jego przedstawicieli, ponieważ niektórzy "malgarze" pomimo zakazów nie tylko robią zdjęcia obrazów, ale też starają się dotknąć ich rękami.

Jak tam dotrzeć

Ekspozycja Aivazowskiego w Galerii Tretyakov, o której już wiesz, przechodzi, jak można się domyślić, w Galerii Tretyakowskiej na Krymskim Valie w dniach 29.07.2016-20.11.2016.

Można do niego dojechać metrem (do Oktyabrskaya, Park Kultury) lub tramwajami B lub 10 (do przystanku z dostępem do Gorky Culture Park).

Tryb pracy

Wystawa Aivazovsky (2016), opinie o tym prawie pozytywne, pracujące nad następującym reżimem:

  • We wtorek i środę – od 10.00 do 18.00. W dzisiejszych czasach kasety gotowe do pracy, a wejście do budynku jest możliwe do godziny 17:00.
  • W czwartek, a także od piątku do niedzieli – od 10:00 do 21:00. Biuro kasjera i wejście są otwarte do godziny 20:00.
  • Dzień wolny jest poniedziałek.

Ceny biletów

Interesujesz się wystawą Aivazovsky w Moskwie (2016)? Opinie o tym wpływają na cenę biletów. W szczególności są niezadowoleni z ich wartości. Obywatele, którzy nie należą do kategorii beneficjentów, powinni zapłacić 400 rubli na wjazd. Zazwyczaj negatywne komentarze tego planu pozostają po tych, którzy przyjeżdżali specjalnie, aby zobaczyć zdjęcia Aiwazovsky, z innych regionów regionu moskiewskiego.

Bilety można nabyć w kasach zlokalizowanych przy ulicy Lavrushinsky Lane 10 oraz w muzeum na Krymie. Dodatkowo, na oficjalnej stronie Galerii Tretyakov, oferowane są do zakupu i płatności online.

Wejście na wystawę odbywa się wyłącznie w czasie wskazanym na bilecie. Po tym czasie nie możesz przejść przez galerię. Bilety elektroniczne zakupione w trybie online mogą być wyświetlane zarówno z ekranu urządzenia przenośnego, jak i w formie drukowanej, jeśli wyraźnie widzą kod paskowy.

Teraz wiesz, co można zobaczyć na wystawie, poświęconej 200. rocznicy urodzin Aiwazowskiego. To potrwa do końca jesieni, i nadal masz okazję podziwiać arcydzieła tego wybitnego malarza XIX wieku.