169 Shares 5329 views

Fotograf ślubny lub Szczęśliwy start kariery

Fotograf ślubny powinien nie tylko zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do jego kariery, ani skutecznie rozpocząć kariery, podejmując właściwe kroki.

Fotograf ślubny powinien zrozumieć, że rozpoczynanie kariery może ustalić dalszy bieg, a także rozwój i przydatność fotografa ślubnego w przyszłości. Ale jako fotograf ślubny powinien rozpocząć swoją praktykę jako fotograf, jakie są pierwsze kroki, jakie należy podjąć? Postaram się szczegółowo opisać te pierwsze kroki, które początkujący fotograf ślubny powinni wiedzieć i wykonać na pierwszym etapie jego, bez wątpienia w przyszłości bardzo udany, praktyki.

Pierwszy krok. Pierwszy znajomy nadchodzącej pracy.
Pierwszym krokiem, który początkujący fotograf ślubny musi wykonywać, paradoksalnie, nie jest nawet nauczanie fotografii ślubnej, ale pierwszy znajomy pracy nad nią. To bardzo, bardzo ważne. Początkujący fotograf ślubny powinien wziąć udział w kilku weselach jako fotograf. Oczywiście, musi to zrobić na zasadzie niehandlowej.

Ten krok jest konieczny, aby początkujący fotograf ślubny poczuł obecną uroczystość weselną, a także aby zrozumieć – jakie są główne cechy fotografowania ślubu.

Perfekcja sprzętu fotograficznego nie ma na tym etapie szczególnego znaczenia. Najważniejszą rzeczą jest zdobycie pierwszego pomysłu na temat zbliżającej się kariery fotografa weselnego, a także zadecydować o sobie, czy zawód fotografa ślubnego odpowiada Ci, czy nie.

Krok drugi. Pierwsza wiedza.
Bardzo ważne jest, aby fotograf ślubny przed rozpoczęciem swojej działalności komercyjnej odbywał szkolenie, choć podstawowe, nie tylko do fotografii ślubnej, ale także podstaw fotografii jako całości. Ponieważ fotografia ślubna jest tylko wąskim obszarem praktyki fotografa, ale profesjonalny fotograf powinien znać podstawy fotografii. Należy rozumieć, że fotograf – pierwsza rzecz profesjonalnego fotografa, a dopiero wtedy fotograf ślubny.

Jak obszerna, szczegółowa i jakościowa wiedza będzie na pierwszym etapie, tym szybciej fotograf ślubny zacznie robić zdjęcia wysokiej jakości, a im szybciej będzie on rozwijać się w przyszłości (ponieważ fotograf będzie musiał studiować i doskonalić w swojej praktyce, bez względu na to, ile pracowało: rok , Dwa, 20 lat).

Myślę, że bardzo szerokie kursy fotografii, zarówno w oparciu o podstawy, jak i fotografie ślubne, będą bardzo ważne dla fotografa i nie mogą być zaniedbywane.

Krok trzeci. Wybór fototeki.
Fotograf ślubny powinien jasno zrozumieć, że nie ma uniwersalnych kamer, które można zastrzelić z takim samym sukcesem, jak reportaż czy produkcja. A zatem, na początku swojej kariery profesjonalny fotograf musi zdecydować, który klawisz fotograficzny jest najbardziej odpowiedni dla niego i zgodnie z tym wyborem, aby kupić aparat fotograficzny: do inscenizacji fotografii lub reportażu. W przyszłości, gdy jego samopoczucie poprawi się, dla najbardziej efektywnej pracy, fotograf ślubny musi zakupić oba rodzaje fotografii i używać obu.

I ostatnia wskazówka. Drogi początkujący fotograf ślubny! Nieustannie studiuj, analizuj błędy, pamiętaj, że pracujesz dla ludzi i dla ludzi. I wtedy się powiedzie.

Myślę, że moje proste porady pomogą początkującemu w fotografii ślubnej, aby rozpocząć sprawnie i szybko. Z poważaniem, fotograf ślubny Leonid Starikov.