86 Shares 1179 views

Dowiedz się, jak robić pęcherzyki w domu

Każdy, kto ma małe dziecko w swoim domu zaczyna się zastanawiać, prędzej czy później, jak zrobić bańki mydlane w domu. W końcu jest to jedna z najpopularniejszych zabaw dla dzieci. Dzieci bardzo lubią oglądać ogromne piłki tęczy. Jednocześnie można je kupić w sklepie lub samodzielnie wytwarzać. Istnieje kilka przepisów na temat robienia baniek mydlanych w domu.


• Zgodnie z klasyczną recepturą rozwiązanie może być wykonane z wody i mydła. Tak, tak, robimy duże mydlane pęcherzyki z zwykłego mydła domowego. W tym celu pozostało trochę resztek mieszania z gorącą wodą. Aby rozwiązanie było szybsze, można go podgrzewać przy niskich temperaturach.

• Drugi przepis wyjaśnia, jak poprawiać baniek mydlanych z gliceryny. Kieliszek wody miesza się ze szklanką płynu do mycia naczyń. W tym przypadku do roztworu dodaje się cukier, którego objętość nie przekracza 1 litra, a gliceryna w 2 litrach.

• Następująca recepta na pęcherzyki mydlane sugeruje podłączenie 3 filiżanek wody, 1 szklankę płynu do mycia naczyń i 0,5 kubków gliceryny. Powstały roztwór należy dobrze wymieszać.

• Jest jeszcze jeden przepis, który mówi, jak robić bańki mydlane w domu. Ale jest przeznaczony dla fanów złożonych procedur. 3 kubki z gorącą wodą zmieszano z 2 łyżkami proszku. Dodać otrzymany roztwór 20 kropli amoniaku. Mieszaninę należy podawać przez około 3 dni. Następnie roztwór jest filtrowany.

• I ta recepta powie Ci, jak poprawiać bąbelki mydlane tak, aby były kolorowe. W tym celu wymieszaj 0,5 szklanki szamponu dla niemowląt z dwiema szklankami wody. Do roztworu dodaje się 2 łyżki cukru i kilka kresek barwienia żywności.

Są to najpowszechniejsze przepisy na temat robienia bąbelków mydlanych w domu. Jednocześnie warto ocenić jakość kompozycji roztworu otrzymanego dla naszego wynalazku. Pamiętaj, że którykolwiek z powyższych rozwiązań najlepiej umieścić w lodówce przez kilka godzin. Pomoże to uzyskać magiczny eliksir, a następnie dziecko będzie mogło rozpocząć duże i piękne pęcherzyki mydlane. Po ochłodzeniu rozwiązania są gotowe do użycia.

Dla wygodniejszej i prostszej produkcji pęcherzyków mydlanych można uzyskać rurkę lub słomę. Rura jest zanurzona w otrzymanym roztworze. Trzymaj rurkę tak, aby na jednym z jej końców utworzyć film ciekły. Jest to bardzo ważne dla uzyskania jakości pęcherzyków powietrza. Może jednak okazać się, że z roztworu jest bardzo małe pęcherzyki mydlane o małej wytrzymałości, wodnisty wygląd, które szybko pękają nawet z lekkiego dotyku ręki. Rozwiąż problem z większą ilością mydła lub płynu do mycia naczyń. Również sytuacja może poprawić kilka kropli gliceryny.

Nie ma idealnej receptury, a najlepsza kompozycja roztworu mydła może być osiągnięta jedynie metodą doświadczalną. Więc eksperymentuj, częściej organizuj gry z magicznymi pęcherzykami, bo teraz wiesz jak robić bańki mydlane w domu.