720 Shares 5775 views

Jak jabłko „Golden Delicious”? Opis drewna i owoców

Gdy Stany Zjednoczone stwierdzono sadzonkę nieznanego pochodzenia, których współpraca zaowocowała wspaniały i bardzo słodkie jabłka. Lokalne ogrodnicy szybko przekształcił go w drzewie z dziko do kulturowego i od tego czasu jego popularność rozprzestrzenił się na całym świecie. Dziś wiadomo jak jabłko „Golden Delicious”, której owoce można znaleźć w każdym sklepie o każdej porze roku. Poniżej rozważymy bardziej szczegółowo wszystkich właściwości odmiany i szczególnie dbać o nich.

Podsumowania

To samo charakteryzuje apple „Golden Delicious”? Opis nie będzie kompletna bez danych geograficznych o pochodzeniu danej odmiany. Znalazłem był w Ameryce, ale potem przeniósł się do Europy. Przez długi czas było różnych powszechne w krajach południa kontynentu. Był on używany zarówno do gotowania różnych potraw, napojów oraz jako niezależny deser. Następnie Apple Golden Delicious 'stał się popularny w Rosji. W wielu południowych regionach dziś aktywnie hodowane. To samo odnosi się do południowych krajów WNP. Stamtąd owoce są transportowane do regionów północnych, które są realizowane w supermarketach i rynków.

To wygląda jak drzewo

Podobnie jak wiele odmian jabłek, zima w szczególności „Złoty” ma średnią wysokość. W okresie koronie drzewa ma wyraźny kształt stożkowy. Z biegiem lat, staje się bardziej zaokrąglone ze względu na fakt, że istnieje więcej gałęzie i pędy. Jeżeli jabłko wielokrotnie można rozkoszować się ich zbiorów, jego gałęzie stopniowo nachylona ku dołowi. B, by tak rzec, drzewko dorosłych nabywa „płacz” wygląd. Liście są bardzo gęste, niezależnie od warunków i gleby. W każdym wieku, gałęzie szkieletowe znajdują się w stosunku do tułowia pod kątem ostrym. Kora tego samego drzewa, ma ciemny kolor szary.

Liści i kolor

Wiosna jabłko „Golden Delicious” jest pokryta grubą jasnozielonej liści. Wszystkie poszczególne części ma kształt szerokiej owalny, przy czym podstawa jest okrągła, a końcówka nieco wydłużony i lekko spiczasta. Charakterystyczną cechą jest uważana również fakt, że ich powierzchnia jak połysku. Oni błyszczą i mienią się w świetle, a po obu stronach. Płyta z blachy łodygi tworzy kąt ostry. W drugiej połowie wiosny kwitnących jabłoni „Golden Delicious”. Zdjęcie z drzewa w kolorze jest imponująca. Kwiaty mają zaokrąglone odpowiedni kształt, wielkość ich średnia. Przeważnie wszystkie białe, niektóre mogą być scharakteryzowane przez różowym odcieniem. tłuczek kolumna najdłuższy w dół. Stygmaty kwiat są na jednej kropli z pylników.

Rozważamy owoce

Ilu nie są barwione odmian jabłoni, zwłaszcza zimą „słynnego” złotego owocu średniej wielkości. Mają zaokrąglony kształt stożka, jest prawie zawsze symetryczne. Skóra jest cienka, ale jednak wystarczająco gęsta. Jeśli jabłko jest uprawiana w sprzyjających warunkach, to nie są małe szare kropki, które sprawiają, że skóra szorstka. Wymiary łodygi zależy od położenia jabłka na drzewie. Jeśli wzrosła w środku, o średniej grubości nóg. Im bliżej do brzegu, więc jest cieńszy, chociaż w niektórych przypadkach istnieją wyjątki.

pulpa funkcje

Odmiany „Golden Delicious” jabłonie jest uważane za uniwersalne. Głównie ze względu na fakt, że owoce są bardzo smaczne. Podczas zdejmowania skóry może wykryć miękkość lekko zielonkawy odcień. Im bliżej do osi źrenicy, bielsza robi. Ma specjalną konsystencję: zarówno gęsty i bardzo soczysty, smak jest bardzo słodki, ale nie ckliwa, z nutą kwasowości. Kompozycja jabłka są titrable i kwas askorbinowy, cukier i substancje suche i P czynny. Zalicza się również pektyny, które promują lepszy metabolizm, co sprawia, że każde jabłko jest bardziej korzystne dla zdrowia.

Rosną pyszne jabłka

Jabłoń „Golden Delicious” wybredni. Niesie wszystkie kaprysy klimatu kontynentalnego, łatwo dostosować do różnych warunków pobytu, nie wymagających na glebie. Ponadto, jego cechą charakterystyczną jest fakt, że owoce dojrzały gdy długo na gałęziach. Apple nie jest również podatne na różne choroby, jej system immunologiczny doskonale odpycha wszelkiego rodzaju infekcje. Z tego powodu, każdy z jego owoców jest zawsze soczyste, słodkie i pyszne. Warto zauważyć, że to jabłko odmiany powinny być regularnie przycinane. Jeśli pozwalają zachować gałęzie rosną, wszystkie siły będzie kierował się w nich. Owoce są kruszone, będą mniej smaczne, a ich liczba jest znacznie zmniejszona.

Kilka cech odmian

Jabłonie „złoty” zaczynają się zadowolić swoich panów owoce około trzeciego roku życia. „Młodych” lat drzewa zawsze przynosi smakowite dary, bez względu na to w jaki sposób ostrożny i dobrze się nimi opiekują. Później, w tym samym efekcie trzeba będzie się pocić więcej. Nawóz, regularne podlewanie, cięcie, i jeśli mieszkasz daleko od strefy podzwrotnikowej i owija w zimie – to wszystko musi być zrobione do drzewa jak najdłużej będzie służył.

wniosek

Dzięki funkcji aromatyzujących tych odmian jabłek, są one dość powszechne w wielu krajach. Rosną takie drzewa jest proste, i podlega standardowym zasadom, będzie można strzelać ze sobą około 79 kg owoców na sezon. Należy również zauważyć, że istnieją odmiany to kolejna cecha – okresowość owocowania. Zdarza się, że jedna z pór jajnika nie są tworzone. Oznacza to, że drzewo potrzebuje przerwy. Po chwili znów będzie można rozkoszować się pysznymi jabłkami, z którego można zrobić dżem, dodać do nich szeroki wybór dań mięsnych, lub po prostu użyć jako deser.