260 Shares 5414 views

Czyszczenie smarowniczki: zasady działania i instrukcje

W każdym mieście naszej rozległej ojczyzny jest co najmniej jeden punkt gastronomiczny. Są zwykłe restauracje lub eleganckie restauracje z klientami VIP, różne grupy społeczne mają swoje ulubione miejsca do odwiedzenia.

Kucharze przygotowują jedzenie, a po wykonanej pracy są plamy. Tak więc, osady tłuszczowe, czy plasterki tłuszczu z mięsa lub kości mięsa, są wypłukane do systemu kanalizacyjnego lub wysyłane do miejscowych zbiorników wodnych. Miejskie sieci kanalizacyjne tracą stare standardy, zatruwają tłuszcz i zatruwają przyrodę.

Gdzie umieścić odpady tłuszczu? Istnieją urządzenia przetwórcze, dzięki którym ścieki są oddzielone od pozostałości tłuszczu. Takie urządzenia nazywają się pułapkami smarowymi.

Rodzaje smarowniczki

Dwa rodzaje pułapek smarowych są podzielone (w zależności od skali pracy):

  • Dla przedsiębiorstwa;
  • Do domu.

Domowa smarownica

Do tej pory bardzo szybko pułapka smarowa jest czyszczona pod myjnią samochodu. Ponadto, ten rodzaj ma długą żywotność. Najważniejszą rzeczą nie jest zapominanie o czyszczeniu filtrów i usunięciu resztek tłuszczu z powierzchni.

Czy pułapki do smarowania domowego dla restauracji? Są w stanie przechowywać małą ilość odpadów i muszą być regularnie czyszczone. Najwyraźniej nie w miejscach masowych zaprojektowane urządzenia gospodarstwa domowego.

Pozytywnym kryterium dla produktu domowego można uznać, że w celu usunięcia tłuszczu z urządzenia i dalszego mycia nie ma potrzeby wywoływania specjalnych maszyn.

Przemysłowa pułapka smarownicza

Wymiary i rzeczywiste znalezisko różnią się od analogowego w domu. Pułapki na smar dla przedsiębiorstw są instalowane w oddzielnym pomieszczeniu, są one używane w restauracjach i innych miejscach publicznych.

Minus jest czasochłonnym procesem czyszczenia. Konieczne jest wywołanie specjalnej techniki pompowania odpadów tłuszczowych i spłukania smarowniczki.

Maszyna szlamowa pompuje tłuszcze z urządzenia.

Pralka do kanalów spłukuje pojemnik na smarownice.

Urządzenia dla przedsiębiorstw mają znaczne wymiary, które są zarówno negatywne, jak i pozytywne właściwości tego produktu.

Pozytywnym czynnikiem jest to, że przez długi czas nie ma potrzeby techniki pompowania i czyszczenia tłuszczu.

Czynnik negatywny – jeśli magazyn jest obszerny, wymagana jest technika z wymiarowym cylindrem do tłoczenia tłuszczu.

Zasada działania urządzenia

Oczyszczanie smarowniczki i zasady ich działania opierają się na zrozumiałym scenariuszu. Woda jest gęstsza niż tłuszcz, pozostaje na powierzchni separatora, a woda dzięki dynamicznemu nadzorowi między rurkami przychodzącymi i wychodzącymi.

Separator tłuszczu podzielony jest na sekcje ze względu na przegrody. Dokonuje się tego, aby tłuszcz mógł ochłodzić się i opróżnić z mas wody.

Osady tłuszczu nie muszą trafiać do kanalizacji publicznej, więc rura wypływowa jest wykonana poniżej rury zasilającej.

Pułapki smaru działają nawet w wysokich temperaturach otoczenia. Wyroby wykonane są ze stali nierdzewnej, polipropylenu lub włókna szklanego. Materiały te są nieuszkodzone, tak że nieprzyjemny zapach nie może wejść do pomieszczenia.

Podłącz kropelki cieczy, dokowanie występuje, gdy dwie kropelki stykają się ze sobą. Tak więc zasada koalescencji działa, więc działa smarowniczki.

Produkt podzielony jest na dwie komory, dzielone są między nimi przez specjalną przegrodę. Olej i tłuszcze pozostają w nich, a woda oczyszczona z finału zostaje wysłana do kanalizacji.

Należy koniecznie okresowo czyścić komory pułapek smarowych, oczyścić je ze zbiorów i innych pozostałości. Ma to zapewnić, że urządzenie pracuje stabilnie, a odpady nie wchodzą do kanalizacji.

Rodzaje smarowniczki

Urządzenia te są różnego typu, z ich wyborem kieruje ilość odpadów tłuszczowych. Mają różne ustawienia, wymiary, materiał. Proces czyszczenia pułapek smarowych, zasady działania i instrukcji mają również inną strukturę.

W małych przedsiębiorstwach (kawiarenkach, restauracjach, stołówkach) urządzenia te są umieszczone w pobliżu odpływu. Są pod umywalką, a ich materiał musi być trwały i wysokiej jakości.

Czyszczenie dużych ilości ścieków odbywa się w przedsiębiorstwach związanych z przemysłem mleczarskim, chemicznym, mięsnym i kosmetycznym. Właśnie na tych danych umieszczone są pułapki smarowe, zdolne do płynnej i regularnej pracy.

W pobliżu obiektu zainstalowane są potężne urządzenia lub dostarczają specjalnego miejsca do przetwarzania depozytów.

Polipropylen lub włókno szklane jest używany do produkcji korpusu do smarowania pułapek. Jego materiał musi być trwały, przyjazny dla środowiska i odporny na różne czynniki, które mogą służyć przez kilka lat.

Jeśli pułapka smarownicza jest zainstalowana pod ziemią, jest specjalny przypadek, który może wytrzymać wysokie obciążenia.

Czyszczenie pułapek smarowych

Czyszczenie urządzenia ma dwa typy. Widok domowy jest czyszczony szybko i łatwo. Jak opisano w instrukcjach czyszczenia pułapki smarowej, zasadą czyszczenia jest wycioranie resztek z zbiornika w celu dalszego prania. Różne chemikalia domowe czyszczą wygląd gospodarstwa domowego tego urządzenia.

Już wcześniej powiedziano, że przemysłowe pułapki smarowe wymagają maszynki do ścierania i pralki.

Głównym zadaniem w czyszczeniu jest podejście maszyn. Istnieje sytuacja, w której znajduje się pułapka smarownicza.

Jeśli urządzenie zostanie znalezione, następnym krokiem jest zanurzenie węża, który jest dokowany do maszyny szlamowej. Działa jak odkurzacz, ssie w tłuszczu i innych pozostałościach. Beczka pustego obszaru jest stopniowo wypełniona odpadami. Najważniejszą rzeczą nie jest przyspieszenie procesu czyszczenia bez jakichkolwiek incydentów lub ekscesów.

Czasami proces pompowania i płukania odbywa się równocześnie. Ta kombinacja jest możliwa za pomocą kombinowanej maszyny zdolnej do mycia i czyszczenia pułapki smaru.

Uważaj, aby kanalizacja wewnętrzna nie zaczęła się zaparzyć. Nie zapomnij oczyścić urządzenia, aby nie płacić więcej za mistrzów za tę pracę, a firma cateringowa lub kuchnia domowa będą czyste i piękne.