706 Shares 9564 views

Która pompa pomoże zorganizować dopływ wody wiejskiej ze studni?

Współczesny człowiek od dawna przyzwyczajeni do komfortu, że zapewnia wszystkie rodzaje wygód. Staje się to szczególnie widoczne po przyjeździe do domu na wsi, który nie ma bieżącej wody, a jego funkcje są bardziej lub mniej zastępuje wykopana pit w zagrodzie.

Nie będziemy rozmawiać o tym, jak zorganizować dostawę wiejskiej ze studni, podkreślając, układanie rur, tak jak radzić sobie z każdym. Dziś postaramy się poradzić sobie z faktem, który należy zastosować, aby podnieść do tego celu.

Przede wszystkim radzimy zwrócić uwagę na ich odśrodkowej modelu. gatunki pierwotniaków z wykorzystaniem pływaka albo na kablu dołączonym na poziomie lustra wody. Większość z tych złóż są nazywane „wir”. Ich zasada działania jest tak proste, jak to możliwe.

Silnik elektryczny napędza wirnik szybko, co prowadzi do niskiego ciśnienia, tak że woda sam zaczyna być zasysane do układu. Problemem jest to, że pompa musi być niezawodne uszczelnienie oleju, gdyż w przeciwnym razie silnik spali się od razu, po którym podaż wiejskiej ze studni będzie musiał budować od podstaw.

Moc i wydajność tego rodzaju pomp waha się dość powszechnie. Należy pamiętać, że te modele są odpowiednie tylko dla płytkich studni. Tak więc, jeśli lustro wody znajduje się już w ośmiu metrów od powierzchni, będą one żałośnie niska wydajność. Ponadto, jeśli pompa pracuje z maksymalną wydajnością przez długi czas po prostu nie wystarczy. Jeśli potrzebujesz niezawodną obsługę przez cały rok i dworek z odwiertu trzeba będzie rozłożyć pieniądze na droższe i wysokiej jakości urządzeń.

W przeciwnym razie, chcesz używać pompy głębinowej. Jest to droższe, ale wydajność i jest znacznie wyższa. Patriotyzm przemysł produkuje wiele podobnych urządzeń z dość rozsądnej cenie. Pompa ta może podnieść wodę łatwo nawet na wysokości 50 metrów, dzięki czemu można zorganizować dopływ wody wiejskiej ze studni z głębokiego położenia zwierciadła wody jak ze studni.

Ale jeśli trzeba tylko sezonowy podlewania, możliwe jest, aby zaoszczędzić kupując urządzenie odśrodkową powierzchnia wyposażona w zawór, aby zapobiec cofaniu się płynu. Opuszczania go do odwiertu, należy oczekiwać napełniania układu z wodą, po czym może on być połączony z węża do nawadniania. Ważne! Pompa powinna stale mają kontakt z wodą, gdyż w przeciwnym razie młotek woda może łatwo wycofać kruchy mechanizm uszkodzenia. Ponadto, takie urządzenia nie podoba skokami napięcia, tak że przewody w swojej dziedzinie powinny być w dobrym stanie.

Jeżeli wodę ze studni w domu systemu zapewnia utrzymanie całoroczne tego ostatniego wodą, konieczne jest użycie wody ADF, czasami znany hydroforni. W tym przypadku nie trzeba stale uruchomić pompę, ale także lustro wody w studni powinien być umieszczony poniżej ośmiu metrów. W tym przypadku zaopatrzenia w wodę z wiejskiej ze studni będzie trwały, a obecność systemu rurowego wgłębienie, można z nich korzystać przez cały rok.