336 Shares 3030 views

Jak wykonać obliczenia systemu grzewczego

olej opałowy – jest czasochłonna i jednocześnie ciekawy proces, który stanie się integralną częścią ustanowienia i utrzymania domu komfort. Indywidualny system ogrzewania jest szczególnie popularny i jest najlepszym rozwiązaniem dla instalacji w prywatnym domu.

Obliczanie systemu ogrzewania domu zaczyna się, oczywiście, z wyborem generatora ciepła. To była jego moc zostanie wzięty pod uwagę w pierwszej kolejności. Źródło ciepła w domowym systemie ogrzewania wody może służyć jako puli. Urządzenia te są na ogół podzielone na elektryczną, paliwo płynne, stałe i gaz i łączone.

To naturalne, że moc wybranego efektu końcowego kotła i czy energii cieplnej systemu będą zależeć na tyle, aby uzyskać dobry ogrzać pomieszczenia do komfortowej temperatury w zimnych porach roku. Jednocześnie, wykonując obliczenia systemu grzewczego, nie można zatrzymać i kotły z nadmiarem zdolności produkcyjnych, ponieważ energia-wydatki wyrażone w dowolnej dodatkowej nakładów finansowych. Tak więc, w celu efektywnego wykorzystania zasobów i osiągnięcia pożądanego efektu, należy stosować się do zaleceń ekspertów. Zwracają uwagę, że system kalkulacji prywatnej ogrzewania domu należy rozpocząć od doboru kotła energetycznego. Najpierw trzeba obliczyć następujące parametry:

  • wielkość tej powierzchni, która będzie ogrzewany
  • gęstość mocy źródła ciepła 10 metrów sześciennych przestrzeni życiowej.

Specyficzna wydajność kotła wybiera się w zależności od warunków klimatycznych, wyposażony jest w część, która jest ogrzewana. Na przykład, wskazane jest, aby wybrać generator prądu Moskwa do pół kilowata, a południowe regiony będą wystarczające do 0,9 kilowatów.

Ostateczna moc kotła dla domu jest obliczana przez pomnożenie powierzchni podłogi w gęstości mocy. Następnie otrzymaną wartość dzieli się przez 10. najczęściej jako wartość mocy właściwej jednostki kotła jest podjęte, który jest wartością średnią. Takie podejście pozwoliłoby obliczenie systemu grzewczego tak wygodne, jak to możliwe.

Oczywiście, te obliczenia są dokonywane na podstawie przeciętnych warunkach pogodowych, które prawie nigdy nie pozostają stałe i zmieniają się w zależności od pory roku. Różny wpływ na temperaturę w domu, wiatr i promieniowanie słoneczne powoduje konieczność stale regulować intensywność urządzenia grzewczego.

Tak więc, układ grzewczy obejmować obliczenia i regulacje – jakościowe lub ilościowe. Określony przez regulację jakościowe zmiany chłodziwa i ilościowe odbywa się poprzez zmianę ilości cieczy doprowadzanej do instalacji grzewczej.

Te procesy dostosowawcze mogą być zautomatyzowane. Odbędą się one w zależności od zewnętrznych warunków pogodowych lub w przypadku odchyleń od normy – wstępnie wybraną temperaturę pokojową.