811 Shares 1573 views

Bramy segmentowe z ich rąk. Bramy segmentowe: fotografie, rysunki, instalacja

Wcześniej Garaż jest proste schronienie w celu ochrony przed narażeniem na opady i przerywając samochód, to nie mają żadnych specjalnych urządzeń. Jednak w ostatnich latach wiele się zmieniło. Teraz zamiast tradycyjnych bram skrzydłowych często stosowany windy, oferuje wygodę i adaptacyjnych. Produkuje takie Mechanizmy podnoszące:

 • całości;
 • w przekroju;
 • Walcowane.

Najbardziej popularna jest konstrukcja bramy segmentowe, które harmonijnie pasują do każdej struktury garażu i można zaoszczędzić przestrzeń. Pozwól nam dowiedzieć się, co stanowi bramy garażowe, należy rozważyć proces ich wytwarzania i instalować własne ręce.

Budowa i działanie

Głównym celem badań było zwiększyć manewrowość przekroju skrzydło drzwi, przy zachowaniu jego właściwości cieplnych włamaniem. Brama tego typu, stopniowo dochodząc do sufitu garażu zapewniają dobrą izolację termiczną.

Środnik składa się z płyt warstwowych, połączonych zawiasami. Jego ruch jest zapewniony przez układzie skrętnym (bębny, wałki, kable). Równoważenie ostrze dokonuje się za pomocą mechanizmu sprężynowego, a jego mocowanie jest przeprowadzane szyny, które są zainstalowane wzdłuż sufitu i ramki. Odporność na zmniejszenie uzyskuje się przez rolki przymocowane do boków paneli. Ponieważ rolki są wykonane z poliamidu – odporne na ścieranie materiału, przy czym bramki są delikatnie i spokojnie podniesiona. Podczas ruchu wstęgi załamuje wszystkie żaluzje są umieszczone w kierunku poziomym.

Aby zmniejszyć obciążenie, który jest tworzony przez ciężar bramy, należy sprężynę bilansowania, dzięki czemu łatwo je podnieść, stosując uchwyt zamontowany na płótnie. Przewiduje on sprzęgieł zapadkowych do ochrony kabli przed zniszczeniem struktury. Zamek jest umieszczony tak, że kierowca był wygodny w użyciu. W większości przypadków, bramy segmentowe są wyposażone w chowane śruby i mechanizm cylindra. Łatwość obsługi uzyskuje się poprzez automatyzację. Aby wejść do garażu, nie ma potrzeby, aby zostawić samochód. Podczas zamykania bram automatycznych jest mechanizm transmisji.

Wzdłuż obwodu otworu drzwiowego można zainstalować dodatkowe składniki – wbudowane czujniki reagujące na ruch i kończy bramy, chroniąc je przed uszkodzeniem.

W przypadku braku energii elektrycznej bram segmentowych można otworzyć za pomocą specjalnego klucza używanego do odblokowania mechanizmu. W tym przypadku następuje odłączenie napędu, zarządzanie odbywa się ręcznie. Bramy garażowe muszą mieć ręczną blokadę. Będzie on potrzebny w nagłych przypadkach.

Podstawowy zestaw jest przeznaczony do produkcji bramy

Zestawy producenci wytwarzają produkty Breakout, za pomocą którego można samoskładaniu drzwi i zaoszczędzić pieniądze. Wszystkie modele segmentowych mechanizmów uniwersalne, nadają się do montażu w każdym garażu.

Prace muszą być wykonane zgodnie z instrukcją dołączoną do zestawu. Wybór podstawowy zestaw, konieczne jest ustalenie, jaką moc silnik będzie używany do instalacji w mechanizmie napędu bramy. Bramy segmentowe, zdjęcia można zobaczyć wykonane są w oparciu o jedną z podstawowych pakietów, które są zaangażowane w tworzenie producentów takich mechanizmów.

Przygotowanie do instalacji

Przed rozpoczęciem montażu należy upewnić się, że wokół otworu drzwiowego była wymagana przestrzeń:

 • po bokach otworu – 450 mm;
 • sufitu – 300 mm.

Jeśli zdecydujesz się stworzyć bramę segmentową z rąk z gotowych części, do prac montażowych, przygotowanie takich narzędzi:

 • Ustawić narzędzie montażowe;
 • śrubokręta;
 • stempel;
 • wiercenia dyszy pobeditovye;
 • Przyrząd do pomiaru (metr, a poziom t. p.).

Montaż bramki

Jeśli nie chcesz, aby bramy segmentowe z ich rąk, zebrać je od ostatniej części zamiennych. Po pierwsze, trzeba zaangażować się w przygotowania do otwarcia. Jeśli projekt garażu tworzony jest z lekkich bloczków betonowych, konieczne jest wzmocnienie metalowa rama. Dalej na otwarciu trzeba przenieść program instalacyjny. Aby osiągnąć ten cel, na ścianach, aby układ, oznaczenie miejsca, w którym urządzenie będzie głównym jednostek pomocniczych, zwłaszcza do prowadzenia taśmy.

Po zainstalowaniu wszystkich elementów podtrzymujących jest ważne, aby postępować zgodnie z procedurą ustaloną przez instrukcję. Po wykonaniu pierwszych toku procedury do następnego – montaż skrzydła bramy. Zwykle jest ona wykonywana na dnie lamelki. Jeśli po zakończeniu górnej części skrzydła nie może odpowiadać na „łat” cel, trzeba wyregulować górne wsporniki.

Ponadto możliwe jest otwarcie bramy do mocowania i kontroli węzłów elementy wsporcze, takie jak śruby, zamki, gałki, a następnie – do instalacji sprężyny wyrównywania. Powinny one być tak ustawione, że kable do podnoszenia zawsze pozostanie forma napięta. Końcowy etap – zamontować czujnik, aby ograniczyć ruch w sieci. Po wszystkich niezbędnych prac, należy sprawdzić kilka razy, jak łatwo jest w ruchu bramy segmentowe. Zdjęcia gotowych wzorów są przedstawione poniżej.

niezależna produkcja

Nie można kupić zestaw do produkcji bramy, ale do tworzenia konstrukt na własną rękę. Ta opcja jest przeznaczona dla ludzi, którzy są wykwalifikowani w budowie i mają wystarczająco dużo wolnego czasu. Ważne jest, aby zrozumieć, że ta praca jest skomplikowane i pracochłonne. Aby utworzyć bramę segmentową z rąk, należy wykonać następujące kroki:

 • wytwarzać spawaną ramę (może pomóc zabezpieczyć płótno);
 • ustanowić silne prowadnice;
 • za pomocą kąta, pionowe prowadnice gotowania, a następnie wytwarzać w poziomie;
 • Wziąć ramę i wsporniki do niego przyspawana do uchwytów mocujących;
 • utrzymując niewielki kąt, stanowisko prowadnic;
 • zrobić instalację mechanizmu przeciwwagi.

mechanizmy sprzętowe I.S.

Konieczne jest, aby wyeliminować możliwość wytwarzania nierzetelne projektowania i uwzględniać kompatybilność części zamiennych. Podczas realizacji zadań niezbędnych do korzystania wyłącznie z oryginalnych rysunków bramy. Nie jest zalecane, aby utworzyć struktury części B / Y.

Można korzystać z przydatnych dodatków – System, aby zapobiec pęknięciu sprężyny skrętnej, pęknięciu kablowej oraz zakleszczenia palców, jak również dodatkowe akcesoria.

Niuanse montażu bram garażowych

Montaż bramy segmentowej, instrukcja do wykonania, który jest dołączony do zestawu podstawowego powinna być przeprowadzona bez żadnych przerw w zgodzie z najwyższej gęstości.

Aby tarcza nie jest zakleszczony, instalacji pionowej prowadnicy muszą być wykonywane z dużą dokładnością.

Poprzez zapewnienie regulacji i mechanizm mocujący w przekroju, zastosowanie różnych grubości wykładziny wykonane z metalu.

Zainstalować bram segmentowych, którego wymiary są idealne do garażu.

Czy aby drzwi segmentowych na własną rękę?

Bramy segmentowe – złożona struktura, której nie każdy może tworzyć własne. Te bramy garażowe są mniej wiarygodne niż design, utworzonego z części roślin, ich życie jest praktycznie niemożliwe do przewidzenia. Mechanizmy sekcja konstrukcja, wykonana własną rękę, nie wydaje się być bardzo bezpieczeństwa. W przypadku osób awaryjnych może cierpieć, możliwe jest również uszkodzenie samochodu.

Rozsądnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy – montaż bram segmentowych fabryki tańsze części do oryginalnych specyfikacji ze względu na ich uniwersalność i kompatybilność.

Jeśli chcesz stworzyć bramę segmentową z rąk, należy przygotować projekt było solidne i bezpieczne, i nie zacząć pracę aż dobrze się do tego problemu.