126 Shares 1173 views

Jak zrobić skrzynka narzędziowa z rękami?

Aby nie tracić czasu na wyszukiwanie narzędzi (młotek, śrubokręt, szczypce), należy przechowywać je w jednym miejscu. Ale co, jeśli wszystkie półki i szafki w domu wypełnione? Doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie pudełko narzędzie self-made. Nie muszą mieć specjalnej wiedzy i umiejętności. Sam proces produkcyjny mobilny okno zajmie nie więcej niż 3-4 godzin.

Od czego zacząć?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować – to wielkość skrzynki. To wszystko zależy od wielkości, liczby i całkowitej masy narzędzi, które będą tam przechowywane. Jeśli chodzi o konfigurację, to nie ma znaczenia. Gotowy produkt może mieć kwadratowy, prostokątny lub dowolny inny kształt. Jak chcesz.

Domowe Skrzynka na narzędzia są zwykle wykonane z drewna lub ze sztucznego drewna (OSB-deski, sklejki, płyty wiórowe, płyty). Często różne metale i dużej wytrzymałości sztucznego. Początkujący są trudne do pracy z tymi materiałami. Dlatego wolą drewno.

Jak sprawić, by okno narzędzi: porady ekspertów

Jeśli nie chcesz, aby pewne poważne błędy i tracić czasu na próżno, a następnie słuchać pisemnych zaleceń poniżej. Tylko w tym przypadku, można oczekiwać dobrego wyniku.

1. Aby utworzyć skrzynki narzędziowej wygodny i niezawodny własnymi rękami, musimy najpierw utworzyć rysunek projektowy. Odbywa się to biorąc pod uwagę rodzaj, ilość i łączną wagę narzędzi.

2. Zazwyczaj pudełka wykonane są z desek stosowanych wcześniej w innych konstrukcjach. Przed ponownym użyciem oczyszczonych pozostałości brudu i pyłu. Dla prostych narzędzi jest lepiej wziąć sklejki i ciężkie – silny pokładzie.

3. Na powierzchni drewna stosowane oznaczenie wszystkich pól części. Dalej obrabiany Scrollsaw za pomocą piły lub wyrzynarka z drobnymi zębami.

4. Jeśli chcesz, aby skrzynka narzędziowa otwarty z rękami? Taka konstrukcja zapewnia centralnym uchwycie. Aby go zainstalować należy wywiercić dwa otwory nieprzelotowe.

5. Zestaw części za pomocą wkrętów i śrub. Bezpiecznie przymocować uchwyt i wszystkie stawy.

6. Opracowanie skrzynka narzędziowa z rękami – tylko połowa sukcesu. Konieczne jest również, aby nadać jej atrakcyjny wygląd. można pokryć powierzchnię pudełka z farbą lub lakierem specjalnym.

Narzędzia i materiały

Wkrótce rozpoczniemy część praktyczną, ale w międzyczasie przygotować wszystkie niezbędne. Więc musimy pracować:

 • wiertarka;
 • PVA kleju;
 • sklejki (grubość 12 mm);
 • brzeszczot przeznaczony do drewna układanka;
 • młotek;
 • Układanki funkcję cięcia pod kątem 45 °;
 • Lakiery do powierzchni;
 • wiertarki;
 • kilka barów 15×15 mm;
 • zaciski;
 • małe paznokcie.

Dokonywanie skrzynka narzędziowa z rękami: krok po kroku

Że musimy w końcu stało? konstrukcja drewniana, gdzie Clippers będą utrzymywane w przyszłości, śrubokręt, młotek i inne narzędzia. Plan działania jest następujący:

Krok numer 1. Na początek bierzemy w ręce sklejki. Jej użyjemy do produkcji ścian bocznych pudełka. Do końców dobrze łączy się ze sobą, muszą nieco cięcia, organizowanie puzzli cięcie pod kątem 45 stopni. Tego rodzaju specjalistów dokujące nazwać „link na wąsy”.

Krok numer 2. nasmarować końce klejem stolarskie. Jeśli nie można go nigdzie kupić, użyj PVA.

Krok numer 3. Dojazd do montażu całej konstrukcji. Do przedmiotów rozrzuconych potrzebują, aby naprawić taśmę. Upewnij się, że ściany są połączone płynnie. Teraz czekamy, aż nasz zbioru wyschnięcia.

Krok numer 4. wzorów dostępnych przybitych listew, które zapewnią dno pudełka. Tutaj trzeba być uporządkowany, a paznokcie są bardzo małe.

Krok numer 5. Produce dolnej części okna, a następnie przykleić go do szyn. Przy użyciu tego samego PVA.

Krok numer 6. Do wygodnego uchwytu bilansowej zrobić pudełko. Weź cienką płytę. Jigsaw wyciąć przerzedzenie na nim. To jest bardzo ważne. Ponadto, nie zapomnij wyciąć małe kwadraty na każdym rogu uchwytu. Ich głębokość równą grubości sklejkę, która jest wykonana ze ścianką boczną.

Numer Etap 7. ścianach bocznych otwory i otwór do uchwytu. Upewnij się, że nic nie jest luźna. W ścianach bocznych uchwytu i ścianach okna muszą być ślepe otwory wstawić kołki.

Krok numer 8. Zwracamy się do montażu uchwytu. Wszystkie połączenia z jej ścian bocznych, i ściany boczne i ściany dokładnie płaszcz z PVA. Stopniowo zbieramy szczegóły uchwytu. Naprawimy swoją pozycję przy pomocy zacisków.

Krok numer 9. Pozostaje dla nas zrobić – jest posiadaczem kompas, dłut i śrubokręty. Będziemy używać sklejki. Cięte z niego taśmy, co szerokość 4-5 cm i długości równej wewnętrznemu wymiarowi długości ściany pudełka. Następnie wywiercić otwory do narzędzi. Pasek posmarowana klejem i dołączyć do jednej ze ścian przy użyciu zacisku. Gdy klej jest całkowicie suchy, można przystąpić do wykańczania powierzchni szuflady. W tym celu odpowiedniego lakieru lub farby.

wniosek

Teraz już wiesz, jak zrobić własną skrzynkę z narzędziami. Nie ma nic skomplikowanego. Najważniejsze – oczywiście zgodne ze wskazówkami opisanymi powyżej. Materiały, z których do tworzenia projektu, można łatwo kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.