382 Shares 6017 views

Kompresor do akwarium własnymi rękami

Napowietrzanie – jest to proces nasycenia i wzbogacania wody w tlen. Taki proces jest bardzo konieczne w akwariach, zwłaszcza te duże. Aby utworzyć wymagane jest napowietrzanie zbiornika sprężarki. Zapewnia drobne pęcherzyki, które są rosnące, na szczyt, woda nasycona tlenem. Jednym z warunków koniecznych do sprężarki – to powinno działać tak cicho, jak to możliwe, jeśli nie milczy. Ponieważ zbiorniki są często zlokalizowane w miejscach, gdzie przez większość czasu ludzie śpią, a on musi pracować ciągle, szczególnie w nocy, gdy rośliny nie produkują tlen.


Kompresor do akwarium, własnymi rękami wykonane – najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą pogodzić się z hałasem. Ale najpierw trzeba wiedzieć co to jest.

Mechanizm transmisji, ekscentrycznego pompy i silnika – są główną częścią sprężarki. Silnik może mieć pojemność, nie mniej niż 50 W celu zapewnienia prawidłowego działania pompy.

Więc jak zrobić kompresor do akwarium i co jest potrzebne? Do budowy pompy nie jest konieczne, we wnętrzu obudowy wystających wypustów zaworów.

Z uszczelkami i śrubami do korpusu prasy i naprawić membranę. Teraz możemy zabrać się do silnika. Na powierzchniach bocznych koła zamachowego niezbędnych do zamocowania płytki przy użyciu 2-śrubę mającą oś. Węzeł nadawczy jest ruch wokół osi.

To koło zamachowe jest umieszczone na wale silnika. Wielkość mimośrodem oddziaływania przekładnia z dwóch szczelin, które umożliwiają przemieszczanie się osi.

Duraluminium trzeba rzeźbić na tokarki piastą i części pompy z kołem zamachowym. Korzystanie kowadło i młot, a podkładki duraluminium muszą być wykonane podkładki Belleville. Od grubości arkusza kauczuku milimetra mocowania przysłony.

Aby możliwie najlepszą cichą sprężarkę do akwarium, trzeba pudełko na izolacji akustycznej. To pomoże zneutralizować wibracje i transmisję dźwięku z części sprężarki do podłogi, na stoliku nocnym lub na stole. Z grubych desek dwadzieścia milimetrów jest konieczne, aby wieko i pola. Następnie przymocować je za pomocą śrub i umieścić na dnie piany. Gruby porowaty materiał jest bardzo odpowiednia do izolacji akustycznej, chusteczki do mycia podłóg – doskonałą alternatywą dla tego produktu. Pokrywa trzeba przykleić tkaninę to szczelnie zamknięte, i sprawiają, że nogi pianki poliuretanowej. Tak że sprężarka miał wąż wentylacyjny i otwarcie na dostawę wykładziny muszą być zamknięte, ale nie mocno.

Możliwe jest skonstruowanie prostego sprężarkę do akwarium, na przykład, za pomocą kuli lub gumy pęcherza. Pompy gumy pompy bańki powietrza, stosując chlorek winylu lub rurkę silikonową, powietrze doprowadza się do pistoletu natryskowego. Przy takiej sprężarki 1-2 razy dziennie wstrzykuje powietrze.

I tu jest nasz cichy kompresor jest gotowy, teraz musimy pamiętać, aby podjąć środki ostrożności, aby nie obniżyć go do wody, należy wyłączyć z sieci, jeśli chcesz, aby go otworzyć lub wyczyścić akwarium. Sprężarka jest niezwykle konieczne dla mieszkańców akwarium, w tym roślin, które są w nim. Tworzenie pożądanej rzeczy własnymi rękami daje dużo zabawy.