556 Shares 3432 views

Jak zrobić łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami: profesjonalne rozwiązanie

Dzisiaj, ze stale aktualizowanych materiałów można stworzyć naprawdę niesamowite rzeczy w projektowaniu mieszkania. Rosnąca popularność zdobył łukowaty Otwory, które wypełniają mieszkanie specjalnego świetności. Wiele z nich jest zainteresowany tematem, jak zrobić łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami? Wszakże w rzeczywistości, płyt gipsowo-kartonowych jest najbardziej opłacalne i elastyczny materiał do tej roli, jest łatwy w obróbce i koszt nie jest bardzo drogie.

Alternatywnie, można wykonać łuk z pomocą gipsu, przy użyciu szablonu, ale nie jest bardzo praktyczny. Jest to o wiele łatwiejsze łuk płyt gipsowo-kartonowych bez użycia szablonów i po prostu niektóre z zaleceń.

Przygotowanie otworu oraz proces tworzenia się łuku

Wszystko zaczyna się od prac przygotowawczych. Typowo, łuk jest w większości przypadków, zamiast zespołu drzwiowego. Obszar pracy i otwór jest starannie czyszczone przed pyłem i innymi zanieczyszczeniami. Dla tych, którzy nie wiedzą, jak zrobić łuk: płyty gipsowo-kartonowe z ich rąk wykonywane części, które są przymocowane do boków otworu. należy wykonać następujące czynności:

  1. Prowadzone oznaczenia na arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, której szerokość odpowiada stronach otworu. Aby koło łuku lub, innymi słowy, łuk, jest konieczne, aby przygotować ołówka szydło i paska.
  2. Potem, koncentrując się na przyszłej promienia łuku sprawiają, że dwie pętle w odpowiedniej odległości. Shiloh i ołówek są wkręcone w pętli, a następnie szydło zatrzymany w arkuszu płyt kartonowo-gipsowych i ołówek remis łuku, a koronka powinna być dokręcona.
  3. Druga część łuku jest zasysane dopasowanie formy części pierwszej. Następnie, ramka na łuku.

Stopniowo, jesteśmy zainteresowani w temacie, jak zrobić łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami, stały bardziej przejrzysty, a masz pomysł od czego zacząć, jednak trzeba wykonać nawet ramę wykonaną z płyt gipsowo-kartonowych.

Wydajność łuku szkieletu

Rama odgrywa tu prawie główną rolę, gdyż w rzeczywistości jest fundamentem, na którym zamontowane są elementy suchej zabudowy. Rama wykonana jest z profilu na bazie metalu. W celu zagięcia arkusza została nacięta bocznych części. Aby udoskonalić dostosowywania jako szablon może być używany do zebranego bocznej łuku.

Gdy rama jest wykonana, może być wzmocniona w drzwiach, a następnie gotowy do mocowania do ścianki bocznej obudowy. Pozbawia wątek jesteśmy zainteresowani jak zrobić łuk wykonany z płyt gipsowo-kartonowych z rękami, a zakończyć dolną część zakrzywionej powierzchni.

Istnieje kilka opcji, z których mogą być wygięte płyty gipsowo-kartonowej, bez rozbijania arkusz. tak więc:

  1. W pierwszym przypadku stosuje się w procesie suchym, gdy promień gięcia nie więcej niż Krzywizna 30 cm. W tym celu arkusz na mniejsze nacięcia, które nie uszkadzają warstwy dolnej papieru. Konieczne jest, aby zagłębić się w kilku milimetrów na liście. Arkusz następnie powoli nadlamyvayutsya dodatkowo przymocowany do ramy za pomocą śrub. Wszystkie poprzednie kawałki shpaklyuyut.
  2. Druga metoda polega na moczeniu arkusza, po zwilżeniu, arkusz jest zdolny do zginania, a po wysuszeniu opuścić formę, w której sztuczne odkształceniu. W tym przykładzie wykonania mogą być wykonane na łuku otwór bez żadnych problemów.

Być może teraz w końcu rozwiał wątpliwości, jak zrobić łuk płyt kartonowo-gipsowych. Od Ciebie tylko trzeba przestrzegać małe, ale skuteczne zasady i osiągnięcia oczekiwanego rezultatu.