271 Shares 1140 views

Speargun własne ręce: rysunki. Pneumatyczny podwodny z rękami

Miłośnicy łowiectwa podwodnego często używają broni. Jest to, oczywiście, bardzo popularny w środowisku rybackim. Ale w tym celu nurkowanie pistolet własnymi rękami, to zajmie dużo różnych części. Spearfishing – to nie tylko łowienie ryb, ale także sportowych. Wiele klubów sportowych oferują swoim klientom nabyć pistoletów pneumatycznych. Ale możliwe jest, aby wyróżniać się i zrobić speargun (kusze) własnymi rękami. Jeśli nie brać pod uwagę fakt, że to zajmie sporo części, jest to dość proste w montażu. Zwłaszcza, że w celu dokonania nurkowanie broń, trzeba materiały, które mogą okazać się w zasięgu ręki. Aby to zrobić, trzeba mieć parę zręcznych rąk, chęci i cierpliwości. Groove części, montaż i testowanie gotowego pistoletu zajmie dużo czasu. Dlatego uzbrojony kompletny opis procesu produkcji wyrobu i cierpliwości można stworzyć prawdziwe arcydzieło. A najważniejsze jest to, że nurkowanie pistolet wykonany własnymi rękami, będzie działać bez zarzutu.

Co jest potrzebne?

Że produkt serwowane jest na tyle długi, trzeba wziąć odpowiedzialne podejście do wyboru materiału, z którego następnie zostaną utworzone speargun pneumatyczny z ich rąk. Niektóre części mogą mieć będą dostępne, ale coś będzie trzeba kupić. Dobrą wiadomością jest to, że wydatki dużych sum pieniędzy na domowej roboty nie będą musieli. Oto lista tego, co trzeba:

  • Allied Drut, 65G lub PC na wiosnę. Najbardziej odpowiednia – średnica jest nie mniejsza niż dwóch milimetrów, długość – 16 m.
  • Rura wykonana jest z aluminium. Średnica powinna wynosić około 15 mm (bez grubości ściany). Następnie zostanie on wykonany z pnia przyszłego pistoletu.
  • Aby uchwyt, konieczne jest, aby kupić lub znaleźć dwa rekordy, około centymetra grubości. Materiał, z którego jest wykonana, może być dąb i nylon, oraz aluminium i tworzyw sztucznych, i tak dalej. D.
  • W celu harpun, konieczne jest użycie pręt wykonany z materiału ze stali. Średnica – 10 mm.

Jak już napisano, jest realistyczny, aby podwodny broń z rąk. Rysunki można znaleźć w literaturze (na przykład na zdjęciu poniżej). Najważniejsze – aby trochę wysiłku i odwołać się do ślusarza. Dzięki niemu można dokonać zamienne do spustu bardziej wytrzymałe i niezawodne. I podwodne karabiny myśliwskie, stworzony z własnych rąk, będzie niezapomniany.

wykonanie na wiosnę

Jako najbardziej skomplikowanych pod względem produkcji części, konieczne jest, aby zrobić w pierwszej kolejności. Tworzyć własne sprężyna nie działa, tylko przy użyciu specjalnego sprzętu – tokarka. Sprężyna jest nawinięta z drutu o średnicy zakupiono z góry do 2 mm. W celu uzyskania pożądanej długości kroku, najpierw jest nawinięta kolej włączyć średnicy pręta do 6 mm. Następnie, rysunek, umożliwiając ustalenie pożądanej długości skoku 4,5 mm. Następnie, obróbka cieplna jest wykonywana. Sprężyna ogrzewano do 300 stopni, a następnie ochłodzono do temperatury 20-25 ° C. Jest to w celu uniknięcia trwałych odkształceń. W celu zabezpieczenia sprężyny w korpusie, jak i na harpun przyłączono i nie spadają, zwoje na końcach muszą na ciepło, a następnie złożyć tak, aby były prostopadłe do płaszczyzny części sprężyny. Jego długość musi być większa niż bagażniku nie mniej niż 30 centymetrów. Przyczyna leży w tym, że pierwszy strzał zmniejszy wiosną 10-15 cm.

Produkcja baryłkę

W celu uczynienia łodygę, konieczne jest, aby wziąć rurkę z duraluminium (można użyć biegun nart). Długość zależy od głębokości i powierzchni wody, w której wykonywane jest strzelanie. Średnio lufa powinna wynosić około 60-75 cm.

Dalsze podejmujemy produkcję. Można użyć duraluminium kij do jazdy na nartach. Bagażnik należy wyciąć dwa rozcięcia po obu stronach. Powinny one wynosić około 15 cm długości. Powinieneś wiedzieć, że długość tych szczelin ustali ostateczną moc i strzelaninę. Sami otwory są potrzebne w celu ustalenia kurkowego. Że woda nie gromadzi się wewnątrz lufy, trzeba wykonać jeszcze jedno pęknięcie. Ponadto, konieczne jest, aby przeciąć rurkę z obu końców nici i gotowa część może być wydłużony.

Aby te części, muszą podjąć rurkę duraluminium ponownie. Z niego jest części zagłębienia wymaganego rozmiaru i kształtu. Ponadto, w otwór świecy jest harpun. Podłączenie wtyczki beczki pysk i dostać prawie gotowego produktu. Pozostaje zrobić uchwyt i spust.

Jak zrobić uchwyt?

Będzie to wymagało wcześniejszego składowane płytę. Muszą wywiercić otwór pod łodygi. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę jego rzeczywistą średnicę, aby wyciąć niezbędne kontury. Teraz musimy zająć plik. Wraz z nim, konieczne jest, aby rowek (nie głębiej niż 4 mm) do spustu. Następnie otwory są wykonane w ramach osi zaczepu kurkowego, wiosną i bezpiecznika. Na końcu każdej połówki uchwytu są połączone i wykonane wiązania za pomocą dwóch śrub. Aby osiągnąć utrwalenie i wyeliminowania przesuwania się na długości cylindra, jest konieczne umieszczenie pierścienia z przodu.

cyngiel

Aby spust, będzie musiał zwrócić się do ślusarza. Produkowana z utwardzaniem szepnął. Ma to zapewnić, że nie jest wygięty, nie uszkodzony – innymi słowy, nie jest zdeformowana po pierwszym strzale. Wiosna, jak wspomniano wcześniej, również izgotalivaetsya monter przy maszynie. W zasadzie, można to zrobić bez jego pomocy. Ale to nie pistolet żyć bardzo długą żywotność. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że cały mechanizm jest wykonany jako mechanik, rybak będzie miał jedynie prawo do ich zbierania.

Harpun. technologia produkcji

Advance składowane średnica gałązka 6 milimetrów jest potrzebne w tym celu co rybak będzie strzelać. Zrób to proste. Po pierwsze, konieczne jest połączenie gałązka z tuleją przesuwną. Konieczne jest zabezpieczenie lin. Tuleja wykonana jest tak, że trzonek odbywa harpun, a pierścień politetrafluoroetylen odgrywa rolę amortyzatora. Końcówka jest dość proste, ale przebiegły. Aby móc łowić waga została wycięta prosto i szybko, konieczne jest, aby uwięzić go w ciągu kilku twarzach. Na powierzchni końcówka – to tylko pudełko. Drut na nim, tak, że ryby nie odkleja.

Homestretch. Jak legkosbrasyvatel?

Płyta z twardego metalu jest zamocowana do pokrywy na korpusie. Montaż odbywa się poprzez przykręcenie legkosbrasyvatelya bagażnika za pomocą dwóch śrub. Podczas nawijania jest wykonywana, gdy linia jest na talerzu. Oraz w procesie fotografowania w środku lufy jest przymocowany do muchy Lin szybko i łatwo odwija.

Gotowy produkt

Jeśli zastosujemy wszystkie etapy budowy podwodnego pistoletu z ich rąk, a potem wszystko będzie dobrze skończyć. Teraz musimy przetestować go w praktyce. Aby dokonać opłaty, konieczne jest, aby wstawić włócznię do lufy, aż do usłyszenia kliknięcia. Po tym będzie ciągnąć tylko za spust, a zaczyna się fotografowaniem. Należy również pamiętać, że naładowane i rozładowane pistolet jest konieczne tylko w wodzie.

Śmiertelne siłą w połączeniu z zakresie od 3 metrów do zmiany mogą powodować uszkodzenia nie tylko ryby, ale także pechowców rybakiem. Dlatego, aby nie strzelać do nikogo oprócz ptactwa wodnego, należy przestrzegać wszystkich środków ostrożności w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas przechodzenia łowiectwa podwodnego. Pistolety, wykonane własne ręce – świetna sprawa, ale bardzo niebezpieczne.