147 Shares 5944 views

Jak w kuchence mikrofalowej do sterylizacji słoików? Szybko i niezawodnie!

Jesień – podczas zbioru owoców i warzyw podczas konserw. Jeden po drugim, na półkach w magazynach i na poddaszu wypełnione wszelkiego rodzaju pyszne banków. Wszystko to bogactwo powinno być „na żywo” co najmniej do wiosny – pora, kiedy nie będzie świeże dary natury. Jak w kuchence mikrofalowej do sterylizacji słoików, aby zabić szkodliwe bakterie, które mogą dosłownie wysadzić któryś z nich?


Zwykle stosuje się do sterylizacji w puli gotowanie, parowanie lub ogrzewania w piecu. Rzadziej stosowane do tego celu parowca. Okazuje się, że banki mogą być sterylizowane w kuchence mikrofalowej zbyt. Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, jak dokładnie to zrobić.

Natychmiast należy ostrzec, że mówimy wyłącznie o szklanym pojemniku. Pokrywy z procesu eliminuje się natychmiast, gdyż w kuchence mikrofalowej ogrzewaniu obiektów mikrofalowej (mikrofale) promieniowania, przedmioty metalowe nie mogą być umieszczane. Muszą one być traktowane oddzielnie, w sposób tradycyjny.

Przed w kuchence mikrofalowej do sterylizacji słoików, ich każdy należy zbadać dokładnie. Wszelkie, nawet najmniejsze pęknięcie lub odprysk – a bank będzie musiał być wykorzystywany do innych celów: po podgrzaniu to może wybuchnąć. Wszystkie pojemniki powinny być dokładnie oczyszczone z sody oczyszczonej, a następnie myte pod bieżącą wodą.

W każdym słoju, pozostawiając do sterylizacji w kuchence mikrofalowej, woda musi być – na dolnej warstwie o grubości 1 cm urządzenia 800 wat sterylizacji słój przez 3 min .. Jeśli kilku puszek, czas sterylizacji wzrasta do 4 minut. Najczęściej w kuchence mikrofalowej nie jest umieszczony słoiki 2-3 litrów. Ale z tej sytuacji istnieje sposób: są sterylizowane, leżąc na boku (oczywiście z wodą w środku).

Jak wysterylizować słoiki w kuchence mikrofalowej i pozostawić je wysuszyć? Istnieją dwa takie metody. Po pierwsze, jeśli banki są już suche. W kuchence mikrofalowej dodatkowo umieścić szklankę wody, aby utrzymać je w takim stanie. Czas sterylizacji – 2 minuty. O tym samym czas potrzebny do wyschnięcia na mokro i puszek. Aby to zrobić, muszą być, nie wycierając, umieścić w kuchence mikrofalowej i przechowywać do momentu, w którym są one całkowicie suche.

Z pustym pojemniku, jak, wszystko jest jasne. Ale tu jest pytanie: jak w kuchence mikrofalowej do sterylizacji słoików, jeśli są już wypełnione pikle, dżemy, itp …?

W pierwszym przykładzie wykonania, utrzymanie już w pełni przygotowany do zszywania, t. E. zalany marynaty lub syropu. Puszki bez pokrywek należy umieścić równomiernie w piecu, aby doprowadzić ciecz w nich do wrzenia i utrzymać jak dwie minuty.

W przypadku drugiego wariantu będzie musiał pokryć tylko szkło. Muszą one obejmować słoiki z wytworzonych produktów i małą ilość wypełnienia (około jednej czwartej objętości). Czas sterylizacji – 3,2 minuty, a następnie usunięte, a banki muszą wypełnić je wcześniej wniesionej do wrzenia pozostałego do syta.

Po obu wersjach banki muszą szybko zwijać, położyć na ręczniku do góry nogami, poczekać aż ostygnie, a następnie skręcić w normalnej pozycji i wysłany do przechowywania.

Dowiedziawszy się szczegółów jak w kuchence mikrofalowej do sterylizacji słoików, pewnie już zauważyli główne zalety tej metody – zajmuje bardzo mało czasu. W tym procesie wiele puszek i kuchnia w procesie przygotowań do zimy nie zamieni się w coś w rodzaju pary. A jeśli się wszelkie środki ostrożności – i podczas pracy z kuchenką mikrofalową i przenoszenia gorących przedmiotów – następnie wypełnić zamówień „kampanii”, zanim ktokolwiek inny, i zaopatrzyć się pyszne wiosny będzie w stanie o wiele więcej niż zwykle.