636 Shares 9826 views

Jak zdemontować włącznik światła, z zachowaniem ostrożności

Czynienia z naprawą, każdy z nas otrzymuje towarzyszących problemów. Na przykład, w jaki sposób zdemontować włącznik światła, to nie przeszkadza pokleit tapety? Z gniazdami, wydaje się, wszystko jest jasne. Zobaczymy łba śruby przez płaską lub Śrubokręt krzyżowy. Odkręcając ją wydamy wylot tytułową. Z przełącznikiem trochę bardziej skomplikowany – śruby nie są widoczne.

W przypadku awarii

Nawet nie ma potrzeby, aby spowodować drogich specjalistów w przypadku przełącznika awarię. Rozwiązać problem, jak zrobić się włącznik światła może nawet odległy od człowieka elektrycznej. Aby przystąpić do określenia problematycznego węzła. Jeśli pozycja przełącznika zmienia się z trudem, emituje nietypowe dźwięki po włączeniu lub pachnie spalony, a następnie od razu jasne, gdzie winą jest.

Jeśli nie ma widocznych oznak uszkodzenia, należy najpierw sprawdzić stan wyłączników w panelu elektrycznego na klatce schodowej. dzieci Spa, mściwe sąsiedzi lub po prostu spadek napięcia może opuścić swoje mieszkanie bez elektryczności. Włącz maszynę ze swojego mieszkania i sprawdzić działanie świateł. Jeśli znów powiesił oczywiście się zwarcie, które mogą wystąpić w przełączniku tylko w rzadkich przypadkach, gdy jest zainstalowany bezpośrednio powyżej obecnego przenoszących drutu, a ten przewód i obnażone zadziwiająco haczykowate kontakty przełącznika. Szukać innych przyczyn usterki.

Sprawdzić lampę i oprawkę

Przed zdemontować wyłącznik światła w mieszkaniu, należy sprawdzić sprawność żarówek, jego kontaktów i gęstości sadzenia. Według doświadczeń elektryków, problemy pojawiają się w kasetach Lampy i częściej niż w przełączniku, ponieważ nominalna żywotność urządzenia jest wyłączone i zawsze jest dużo większa niż żywotność elementów eksploatacyjne lekkich i kontaktów narażonych na obciążenia mechaniczne podczas wymiany lampy.

Konieczne jest również, aby sprawdzić prądu fazowego w różnych pozycjach przełącznika za pomocą prostego testera (tester). W czasach sowieckich, nie było specjalnej różnicy, gdzie wbudowany przełącznik – do załadowania lub później. Ostatnio jednak budowniczowie próbują instalować przełączników w fazie prowadzącej drutu. Jeżeli różnica jest widoczna po włączeniu testera, obwód w przełączniku znika i trzeba szukać innych przyczyn.

Narzędzia i obszar roboczy

Upewniając się, że problem jest w przełączniku, należy przygotować narzędzia i stacji roboczej. Tu możesz potrzebować:

  • Phillips śrubokręt płaski;
  • nóż z uchwytu z tworzywa sztucznego w przypadku przypadkowym dotknięciem drutów ostrzy;
  • szczypce z izolowanymi uchwytami;
  • Wskaźnik lub tester w celu określenia obecności napięcia;
  • taśmą izolacyjną.

Workplace Przygotowanie rozpoczyna się zapewnienie oświetlenia obszaru pracy bez użycia podłączonego oświetlenia. Z grubsza rzecz biorąc, trzeba pracować w ciągu dnia i w ciemnych miejsc dodatkowo użyć latarki lub innego źródła światła jest nielotne. Kurz wewnątrz skrzynki elektrycznej może plamić tkaniny fotele i krzesła, jednak przenieść je przed przełącznikiem zdemontować światła.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tak, przede wszystkim konieczne jest, aby odłączyć ścieżkę toru, który ma pracować. Aby to zrobić, znajdź maszyny należące do klatki schodowej swojego mieszkania. Ostatnio tarcze znak przynależności Wyłączniki różnicowoprądowe dla mieszkań, w przeciwnym razie konieczne jest, aby ostrzec sąsiadów na klatce schodowej swoich intencji, aby wyłączyć prąd i pracować razem, aby empirycznie znaleźć wyłączniki. Nie należy odłączać prąd bez sąsiedzi zauważyć, jeśli nie wierzą w wyposażeniu maszyny.

Niektóre proste manipulacje

Następnie musisz dotrzeć do śrub mocujących zdjąć pokrywę ochronną z przełącznikiem. Po pierwsze, wyjąć kluczyk, zaczepiając go w środku cienkim ostrzu noża. Dekoracyjne obudowa jest zazwyczaj zamontowany na zatrzask z tworzywa sztucznego lub śrub, należy go usunąć z pomocą śrubokręta. Na każdej stronie przełącznika będą dwie śruby mocujące z łap dystansowych. Musimy wyzwolić swój kawałek do przejścia z pola gniazda.

Następne są badane kontakty. Najczęściej utlenione lub po prostu bat na przewody z gniazd i opraw może spowodować awarię. Dokręcone prawidłowo okablowanie, przełącznik sprawdza się najpierw „na masę” nie jest włożona do pudełka.

Wymiana przełącznika

Spalone kontakty, stopić izolację i brak odpowiedzi na twoje działania wskazują, że przełącznik powinien zostać wymieniony. Aby odłączyć przewód, w żadnym wypadku nie pozostawiać im wisi tylko na ścianie, nawet pół godziny. Jest to zwykle miejsce na ścianie, gdzie zwierzęta instynktownie położył rękę, aby włączyć światło. Owinąć bared przewody taśmą izolacyjną na wycieczkę, podczas gdy w sklepie. Nieco trudniejsza jest sytuacja w dużych pomieszczeniach o różnej intensywności oświetlenia. Jednak kolejność jak zdemontować przełącznik dvuhklavishny światło nie różni się od pracy z jednym przyciskiem. Jedyne zastrzeżenie mnogoklavishnogo przełączyć że trzeba oznaczyć końce przewodów w ścianie, w razie potrzeby, wymienić element. Można, oczywiście, empirycznie ustalić kolejność połączenia, ale to zajmie zbyt wiele czasu i nie jest zbyt bezpieczne.

ściemniacze

Za pomocą prostego przełącznika, wydaje się, wszystko. I jak zdemontować przełącznik z regulacją jasności światła? Tak zwane dimery, w szczególności mechaniczne, są włączone do obiegu w taki sam sposób jak konwencjonalne przełączników. Ich demontaż wykonany jest w przybliżeniu taki sam sposób. Po pierwsze, usunięcie pokrętła po zwolnieniu zatrzasków panelu dekoracyjnego noża lub wkrętak, wówczas poluzować zaczepy mocujące, odwracanie śruby mocujące do obudowy.

To wszystko. Montaż wykonuje się w kolejności odwrotnej. Tak, my zorientowali się, jak analizować dvuhklavishny włącznik światła i jednym przyciskiem analogowych. Po prostu, a praca ta poradzi sobie każdy mistrz nauczył. A jeśli wiesz jak zdemontować przełącznik z lampką kontrolną, a następnie zebrać wszystkie plecy nie stać się wielkim problemem. Pamiętaj, że wszystkie połączenia i złączki powinny być dokręcone prawidłowo, nie po raz kolejny być zaangażowany w przełączniku naprawy.