122 Shares 9858 views

Jak odinstalować sterownik drukarki z systemu?

Dziś dowiadujemy się, jak usunąć sterownik drukarki raz na zawsze. Pytanie to, szczerze mówiąc, nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Faktycznie, pozbycie się każdego kierowcy wymaga odpowiedniego podejścia. Ponieważ w przeciwnym razie nie będzie w stanie zakończyć proces. Więc spróbujmy rozwiązać problem przed nami.

centrala

Jak odinstalować sterownik drukarki? XP, 7, 8, 10, Vista lub dowolny inny system operacyjny masz zainstalowany – nie ma znaczenia. Ważną rzeczą jest to, że pierwszy etap – jest pozbycie się aplikacji utworzonej przez drukarkę podczas instalacji. Proces ten jest podstawą wszystkich prac. Bez niego, kierowca nie może zostać odinstalowane.

Jak pozbyć specjalistycznego treści? Przejdź do „Panel sterowania”, to nie jest „Dodaj lub usuń programy”. Teraz powinniśmy zobaczyć nazwę swojego urządzenia. W wynikowej liście odszukaj nazwę drukarki, a następnie wybierz linię danych. Nie może być kilka. Praktyka pokazuje, że są one zwykle około 2-3. Jak odinstalować sterownik drukarki? Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na każdej linii w odniesieniu do sprzętu drukującego, a następnie wybierz „Usuń”. Wszystkie te pomogą poradzić sobie z zadaniem.

programy

Nawiasem mówiąc, czasami podczas instalacji sterownika przełącza komputer równolegle i oprogramowania do przetwarzania dokumentów. I przez tego rodzaju treści, też muszą pozbyć. On często nie pojawiają się w „Panel sterowania”. Co zrobić w tym przypadku?

Przejdź do „Start”, a następnie tam jest „Wszystkie programy”. W otrzymanej listy jest znaleźć aplikacje do drukowania (zwykle są one w nazwie marki drukarki). Przejdź do właściwości i przejść do określonej ścieżki instalacyjnej. Gotowy?

Następnie raz na zawsze zrozumieć, w jaki sposób usunąć sterownik drukarki z systemu, wybierz folder główny z „editor”. Przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze i naciśnij Del. Będziesz mieć wiadomość, która poinformuje o nieodwracalności procesu. Folder w programie nie zostaną umieszczone w „koszyku”, to po prostu znika z dysku twardego. Tylko to, co chcemy! Zgadzamy się z ostrzeżeniem i spojrzeć na wynik. Ale to nie wszystko. Nie tylko pozbyć się wszystkich treści, które zostało zainstalowane na komputerze. Musimy wykonać kilka prostych kroków, dzięki czemu można dowiedzieć się, jak usunąć sterownik drukarki raz na zawsze.

urządzenie

Następny będzie musiał martwić się o pozbycie się systemu operacyjnego podłączonego do niego urządzenia są drukowane. Oznacza to, że trzeba podnieść i wyjąć z drukarki bezpośrednio z komputera. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nie zostaną dokonane re-instalacja w sterowniku drukarki.

Aby w systemie Windows 7, należy odinstalować sterownik drukarki, należy szukać w „Panel sterowania”. Ale teraz zwrócić uwagę na usługi o nazwie „Sprzęt”. To wygląda na „Zobacz urządzeń i drukarek”. Kliknij na tej linii. Zostaniesz przeniesiony do okna, który wyświetla wszystkie urządzenia do drukowania dokumentów.

Lista będzie musiał znaleźć model naszego urządzenia. Podświetlić odpowiednią etykietę, kliknij prawym przyciskiem myszy. Trzeba będzie się menu kontekstowe. Warto zwrócić uwagę na „Usuń urządzenie”. Kliknij na nią. Najprawdopodobniej system zapyta o prawa administracyjne. Zgadzam się z komunikatem i potwierdź akcję. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Tak”, gdy pojawi się małe okienko z pytaniem, czy naprawdę chcesz pozbyć zainstalowane drukarki.

Ważne: należy najpierw usunąć zawartość i programy związane z urządzeniem, a dopiero potem wyczyścić listę urządzeń. Jeśli nie na odwrót, kierowca nie zniknie całkowicie. Podczas ponownej instalacji nastąpi zmiana aplikacja, zamiast urządzeń ponownym podłączeniu.

Praca z serwerem druku

Cóż, jesteśmy prawie skończył z wami zastanowić się, jak całkowicie odinstalować sterownik drukarki z systemu operacyjnego. Teraz, gdy większość prac jest wykonywana, należy zajrzeć do usług, takich jak serwer druku. Nie wszyscy użytkownicy robią to po pozbyciu drukarki na komputerze. Krok nie jest obowiązkowe, ale wskazane jest, aby to zrobić.

Naciskania skrótu klawiaturowego Win + X Zobaczysz długą listę możliwych działań. Tutaj konieczne jest, aby zwrócić uwagę na „Run”. Można też po prostu przytrzymać klawiaturę Win + R. Spowoduje to przejście do żądanej usługi.

Jak odinstalować sterownik drukarki z systemu raz na zawsze? W ukazał linii mają zbierać jakieś polecenie. W naszym przypadku jest to – printui / s. Kliknięcie "OK" lub Enter. My znajdujemy się we właściwościach serwera wydruku. Następny będzie musiał przejść do zakładki „Drivers”. Zobaczysz małą listę urządzeń drukujących , które kiedykolwiek zostało podłączonych do systemu operacyjnego. Aby zapisać swój komputer z kierowcą, trzeba spojrzeć na drukarce, z którymi pracowali wcześniej. Teraz wybierz wiersz i kliknij przycisk „Usuń” w dolnej części okna.

Będziesz miał niewielki wybór działania: albo pozbyć tylko przez kierowcę, lub takie same, ale ze specjalnym opakowaniu. Wybór drugiego parametru. To się nazywa „Usuń sterownik i pakiet sterowników”. A potem, jak we wszystkich poprzednich przypadkach, będziemy po prostu musieli zgodzić się ze wszystkimi zmianami. Wielokrotnie nacisnąć przycisk „OK”. Proces jest zakończony.

sprzątanie gruzu

W zasadzie wszystkie działania zostały zakończone. Sterowniki drukarki są usuwane. Czasami jednak zdarzają się przypadki, że system operacyjny to tylko niektóre dokumenty i pliki na urządzeniu. Pożądane jest, aby się ich pozbyć. Zwłaszcza jeśli powodem usuwania drukarki jest problem z drukowaniem.

Jak to zrobić? Spójrz w folderze komputera z nazwą drukarki, a następnie je usunąć. Najczęściej znajdują się one w sekcji Program Files na dysku twardym. Pozbyć się wszystkich znalezionych warta taka sama jak w przypadku wniosków – przytrzymanie klawisza Shift lub opróżnić Kosz na końcu wszystkich manipulacji. To jest to, co pomaga trwale usunąć sterownik drukarki z poziomu systemu operacyjnego.

rejestr

Kolejnym krokiem nie jest również wymagane. Ale aby to pożądane. Po tym wszystkim, nie tylko pomaga pozbyć resztkowych plików drukarek, ale również normalizuje system operacyjny. Musimy oczyścić rejestru komputera. W tym celu zaleca się stosowanie CCleaner.

Zainstaluj aplikację i uruchom go. Teraz kliknij na „Analiza” w okienku, które się pojawi, a następnie kliknij „Usuń”. Kilka minut czekania – i wszystkie problemy zostały rozwiązane. Możesz być pewien, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć, jak usunąć sterownik drukarki z komputerem.

potencjalne problemy

Ale istnieją pewne wyjątki. Czasami, z powodu nieprzewidzianych okoliczności nie można odinstalować sterownik drukarki. Co w tym przypadku? Istnieje kilka scenariuszy.

Po pierwsze, upewnij się, że komputer nie będzie włączyć drukowanie dokumentów. Jeżeli którykolwiek lub drukować pliki lub zrezygnować z nich całkowicie.

Po drugie, skanuje system operacyjny w poszukiwaniu wirusów. Czasami, trojany i spyware są w stanie zablokować usunięcie sterownika.

Po trzecie, należy uruchomić wszystkie usługi z uprawnieniami administratora. To pomaga w wielu przypadkach. Jeśli nadal nie został zapisany, można też zapomnieć o idei lub ponownej instalacji systemu operacyjnego. Jednak ta ostatnia opcja jest używana w wyjątkowych przypadkach.