456 Shares 6271 views

Wydajne odzyskiwanie systemu plików w systemie Windows

Głównym urządzeniem, w którym dane są przechowywane na komputerze użytkownika – dysk twardy, lub dysk twardy. Zapewniając bezpośredni układ danych na dysku twardym zależy od jego struktury katalogu lub pliku danych. Często, gdy awarii lub zakłóceń w jej pracy, nie jest uszkodzenie plików, bez których niektóre aplikacje nie będą działać poprawnie lub nie działa w ogóle. W tym przypadku, przywrócenie systemu plików jest konieczne, odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie całości.

Nieważne ile powiedzieć, że System operacyjny Windows XP i Windows 2000 jest dość niezawodny i sprawdzony przez lata, ale są one również podatne na uszkodzenia. Oczywiście, w porównaniu do poprzedniej wersji systemu operacyjnego, są one lepsze. Utrata danych zdarza się, ale znacznie rzadziej. Wraz z utraconym systemie operacyjnym stracił dostęp do programów. Prace systemu znowu jak zwykle, trzeba przywrócić pliki systemowe.

Po pierwsze, trzeba analizować sytuację. Jeśli to możliwe, dowiedzieć się, dlaczego doszło do awarii, a co powinno być zrobione. Po wyjaśnieniu sytuacji, można przystąpić do planowanych działań z wykorzystaniem wstępnie przygotowanych programów specjalnych.

Często usterki systemu po uaktualnieniu urządzenie lub sterownik. Kierowca jest ten sam program, a jak wiadomo, program może zawierać błędy.

Podczas rozruchu pliki rejestru awarii systemu są najczęściej systemu operacyjnego, uszkodzenie lub całkowite usunięcie ważne, jeśli nie główny, pliki systemowe. Dzieje się tak w przypadku, gdy:

 1. Został on zainstalowany wadliwych lub niezgodnych usługi, sterowniki usunięcie wymagane do prawidłowego funkcjonowania serwisu, lub uszkodzony.
 2. Przyszło usuwanie plików systemowych.
 3. Uszkodzony dysk twardy.
 4. Utworzone niewłaściwych danych w rejestrze.
 5. Dla% systemroot% mają ograniczony dostęp lub jest nieprawidłowo zainstalowane w prawo.

Przywrócenie systemu plików mogą być wykonywane przy użyciu standardowych środków, w ramach dystrybucji systemu operacyjnego, jak również z narzędzi firm trzecich. Chodzi o studiach stacjonarnych, które nie wymagają dodatkowych zakupów lub pliki do pobrania.

W systemie Windows 2000, należy utworzyć dysk odzyskiwania po awarii. Aby to zrobić, przejdź do menu „Start”, a następnie udać się w górę łańcucha: Wszystkie programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe, a następnie przejdź do archiwizacji danych. Hit „awaryjny dysk naprawczy.” Ponadto, zgodnie z instrukcjami, włóż sformatowaną pustą dyskietkę i umieścić czek w pozycji ze słowem „archiwum rejestru przywrócić folder”. W rezultacie, na dyskietce będą trzy pliki: config.nt, Autoexec.nt, Setup.log. W katalogu% systemroot% będzie już zawierać folder Repair kopie plików, które są zbędne w rejestrze.

W przypadku systemu Windows XP, można użyć automatycznego odzyskiwania systemu (ASR). To jest bardziej skutecznym narzędziem, podobnie jak ERD. Co dobre to znaczy? To sprawia, że możliwe jest wykorzystanie mediów o dużej pojemności, na przykład CD-R / RW, pozwalając na tworzenie kopii całego systemu operacyjnego.

Teraz zaczynamy naprawia system plików systemu Windows 2000 przy użyciu awaryjnego dysku naprawczego.

 1. Uruchom instalację;
 2. Korekta uszkodzona konfiguracja;
 3. Wyjście bez zmian.

Najpierw trzeba naprawić system. Można to zrobić za pomocą odzyskiwania danych po awarii, a konsolą. Mocowanie za pomocą instrukcji odzyskiwania po awarii. Tak spokojny, jesteś nadal pod kontrolą. Zadawanie dalszych operacji. Są to zazwyczaj trzy:

 1. Analiza (kontrolowane iw razie potrzeby skorygować ważnych plików systemowych).
 2. Sprawdzanie plików systemowych (korekcja plików w katalogu)
 3. Sprawdź i pobrać analizę sektora.

Po wybraniu elementu, możemy nacisnąć przycisk „dalej”. Jeśli masz dwa okna 2000, na przykład, wersja angielska i rosyjska, należy określić katalog naprawczy i zastosować właściwą dysku odzyskiwania awaryjnego.

Przywracanie systemu plików Windows XP różni się nieco od Windows 2000.