698 Shares 6613 views

Bannitsa w języku bułgarskim: co i jak jest ona przygotowana nadzienia i co serwowane jest

Każdy turysta, który odwiedził Bułgarię, na pewno spróbować tego wspaniałego dania. Ale jak gotować bannitsa, wielu nawet nie myśleć, wierząc, że proces ten jest bardzo skomplikowany i pracochłonny. W rzeczywistości każdy pieczenia wymaga czasu i trochę umiejętności. I bannitsa w Bułgarski nie jest wyjątkiem. Ale w końcu okaże się, smaczne, obfite i bardzo atrakcyjnym wyglądzie ciasto. I nadzienia może trochę poeksperymentować.


Oryginalny bannitsa w Bułgarski

Jeśli weźmiemy pod uwagę to danie w swojej klasycznej prezentacji, a następnie przygotowuje się je z cienkiego przaśnego ciasta. Co do napełniania, będzie domem (niekoniecznie tłuszczu) ser najwyższej jakości. Oczywiście, w dzisiejszym świecie, smukła figura oraz stałe ograniczenia mogą być stosowane i sery o niskiej zawartości tłuszczu, ale w oryginale jest wykonana tylko w domu, a na pewno z pełnego mleka.

Wcześniej bannitsa bułgarski przepis każda kobieta trzymane w tajemnicy, że została podjęta wyłącznie w drodze dziedziczenia w rodzinie. To z tego powodu, że nie są teraz tak wiele możliwości przygotowania tego przysmaku.

Tak, to bannitsa w Bułgarski składa się z 3 części: ciasta, polewy i nalewania. Aby przygotować potrzebne są następujące produkty: 5 jaj (najlepiej do domu), 0,5 kg tłuszczu twaróg 150 g. gęsty krem, 50 g. masła, 500 gr. Mąka szkła zimnej przegotowanej wody, sól do smaku.

Najpierw przygotowuje się ciasto. 1 jaja miesza się z wodą, sól i dodawać stopniowo mąki. Ciasto uzyskuje się zwykle bez smaku jak uszkami lub kluskami. Jego dobrze ugniata i odstawić, pokryte tkaniną. Farsz z twarogu, sól i wymieszać z 2 jaj. Olej musi stopić się w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej i pozostawić w osobnym naczyniu. Wypełnij robi śmietanę z pozostałymi jajami i odrobiną soli na.

Następnie podzielić ciasto na 2-3 kawałków, przewracając je jak najcieńsze. Każda warstwa musi być smarowane masłem, położyć go farsz drobno and roll roll, ale nie zbyt mocno, tak aby go nie podrzeć. Tak więc z każdego odebranego kawałek. Następnie, w okrągłym kształcie, smarować resztę masła, rozłożone na spirali pierwszego walca, następnie wkłada się do niego drugi, tworząc „ślimaka”. Najlepsza struktura jest wypełniona jaj i śmietany jest wysyłana do pieca. Bannitsa pieczone przez około godzinę w umiarkowanie gorącego pieca (około 180 stopni). Podawać ochłodzono śmietanką lub słodkich sosów.

Inne opcje wypełnień

Pomimo faktu, że w ten bannitsa bułgarski gotowane z serem, istnieją inne opcje, które mogą być w środku ciasta. Po pierwsze, jest to ser, który jest mieszany z posiekanymi zieleni (można dodać trochę sera i twarogu), jajka i sól. Praktyczna realizacja drugiego – warzywa (kapusta, zielona cebula, marchew, szpinak w dowolnej proporcji). Bannitsa może być mięso. W tym przypadku, konwencjonalny pierożki przygotowany mielone wieprzowe mięso wołowe, a następnie walcowane a rolki są wypiekane w postaci ślimaka. Ponadto istnieją możliwości słodkie wypełnienie, na przykład rozdrobnionej dyni z cukrem i posiekanych orzechów lub proszku z maku zaprawy. W ogóle, wewnątrz bułgarskiego pie teraz może być niemal wszystko.

Solanka: jak przygotować
260 shares 1461 views
Co zrobić z agrestu na zimę?
361 shares 6911 views
417 shares 3127 views
Jak gotować omlet ze szpinakiem
536 shares 4240 views